PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Foodparade 2015 naservíruje delikatesy. Ochutnat můžete na dece i doma

Festival Foodparade 2015 naservíruje delikatesy. Ochutnat můžete na dece i doma

Pátek, 04.09.2015 / článek

 

Patříte mezi gurmány a milovníky delikates? Ve dnech 5. a 6. září se koná na pátý ročník festivalu jídla a pití Foodparade, který se uskuteční v krásných zahradách pražského zámku Troja. Na akci se chystají ti nejlepší kuchaři z předních restaurací, ale i nadšenci z menších poctivých kuchyní.

Na začátku bude návštěvníkům naplněna peněženka speciální festivalovou měnou „chefy“. Nově lze „chefy“ dokupovat již od jednoho kusu. “Chefy” jsou vstupenka do světa jídla a delikates, které si lidé budou moci zakoupit v rámci degustačních menu a nebo i jako samostatné dobroty, případně si je odnést i domů. V nápojové nabídce bude pivo, cider, víno i káva.

Pořadatelé nezapomněli ani na zajímavé kuchařské show, například Jany Vašákové - šéfredaktorky časopisu F.O.O.D, finále kuchařské soutěže “I LOVE FOOD” o ceny ve výši 100 000 korun, autogramiádu a další doprovodný program. 

Myslí se i na děti. Kromě dětského koutku se zábavním programem (zdarma a neomezeně i pro anglicky mluvící děti) je součástí areálu i pikniková louka, na které můžete v pohodlí ochutnávat. Deky jsou k zapůjčení, možné jsou i vlastní. 

A jaké restaurace na vás čekají?
Bresto, Burger Bar, Burger meets Diplomat, Café Restaurant Esprit(Holiday Inn), Dům francouzské gastronomie La Gare, Hotel Jítrava, Husí játra,

InterContinental Hotel Prague, La Boucherie &Bistrot M, Le Burger, Mesyrestaurant, MyRaw Café, Nostalgie, PepeLopez, Steakgrill, Sushitime, U Emy Destinnové, U Modré Kachničky.

A delikatesy?

Angelato, Bánh Mì Makers, Barkona snails, Coolcoco, Cukrárna Buchalovi, Cup and Cake, Čongrády, D - FoodQueen, Food Story, Chefshop, Marmelády s příběhem, Nice Pops, Perníčkův sen,Petite France, Sklizeno, The Candy Store, Tuscany Taste, Votre plaisir.  A nebo Sušienkovo pro své domácí chlupaté mazlíčky.

Vstupenky v předprodeji jsou cenově zvýhodněné, základní vstupné je levnější o 50 Kč a snížené vstupné o 25 Kč. Objednávat lze přes formulář na www.foodparade.cz, ve škole vaření Chefparade, v Husitské ulici 56 v Praze 3 nebo v síti Ticketstream. Vstupenky budou k dispozici i na místě. 


Fotografie


Autor: dap, i -


Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Kolega Mela Gibsona

Divadlo
Kulturní dům, U Nádraží 602
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Misery

Divadlo / jiný / horror - thiller
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Tři letušky v posteli

Divadlo
Spektrum Sezimovo Ústí
18.03.2019 od 19:00 hod.

 

Jiří Malík / Zadrž vodu v krajině

Ostatní / setkání / beseda
Jednota kafe a knihy
18.03.2019 od 19:00 hod.