PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Foodparade 2015 naservíruje delikatesy. Ochutnat můžete na dece i doma

Festival Foodparade 2015 naservíruje delikatesy. Ochutnat můžete na dece i doma

Pátek, 04.09.2015 / článek

 

Patříte mezi gurmány a milovníky delikates? Ve dnech 5. a 6. září se koná na pátý ročník festivalu jídla a pití Foodparade, který se uskuteční v krásných zahradách pražského zámku Troja. Na akci se chystají ti nejlepší kuchaři z předních restaurací, ale i nadšenci z menších poctivých kuchyní.

Na začátku bude návštěvníkům naplněna peněženka speciální festivalovou měnou „chefy“. Nově lze „chefy“ dokupovat již od jednoho kusu. “Chefy” jsou vstupenka do světa jídla a delikates, které si lidé budou moci zakoupit v rámci degustačních menu a nebo i jako samostatné dobroty, případně si je odnést i domů. V nápojové nabídce bude pivo, cider, víno i káva.

Pořadatelé nezapomněli ani na zajímavé kuchařské show, například Jany Vašákové - šéfredaktorky časopisu F.O.O.D, finále kuchařské soutěže “I LOVE FOOD” o ceny ve výši 100 000 korun, autogramiádu a další doprovodný program. 

Myslí se i na děti. Kromě dětského koutku se zábavním programem (zdarma a neomezeně i pro anglicky mluvící děti) je součástí areálu i pikniková louka, na které můžete v pohodlí ochutnávat. Deky jsou k zapůjčení, možné jsou i vlastní. 

A jaké restaurace na vás čekají?
Bresto, Burger Bar, Burger meets Diplomat, Café Restaurant Esprit(Holiday Inn), Dům francouzské gastronomie La Gare, Hotel Jítrava, Husí játra,

InterContinental Hotel Prague, La Boucherie &Bistrot M, Le Burger, Mesyrestaurant, MyRaw Café, Nostalgie, PepeLopez, Steakgrill, Sushitime, U Emy Destinnové, U Modré Kachničky.

A delikatesy?

Angelato, Bánh Mì Makers, Barkona snails, Coolcoco, Cukrárna Buchalovi, Cup and Cake, Čongrády, D - FoodQueen, Food Story, Chefshop, Marmelády s příběhem, Nice Pops, Perníčkův sen,Petite France, Sklizeno, The Candy Store, Tuscany Taste, Votre plaisir.  A nebo Sušienkovo pro své domácí chlupaté mazlíčky.

Vstupenky v předprodeji jsou cenově zvýhodněné, základní vstupné je levnější o 50 Kč a snížené vstupné o 25 Kč. Objednávat lze přes formulář na www.foodparade.cz, ve škole vaření Chefparade, v Husitské ulici 56 v Praze 3 nebo v síti Ticketstream. Vstupenky budou k dispozici i na místě. 


Fotografie


Autor: dap, i -


SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Nasvícení města Sezimovo Ústí - Janek Ledecký!

Ostatní / setkání
náměstí Tomáše Bati
01.12.2023 od 15:00 hod.

 

Straight

Hudba / dj / techno,tekno live
Paluba Soběslav
01.12.2023 - 02.12.2023 od 22:00 hod.
vícedenní akce

 

Sodoma Gomora

Hudba / koncert / horror rap
Hudební klub K2
01.12.2023 od 21:00 hod.

 

Večery S - ZAjiSTÉ, Kuba Lukáč, SPS Perchta

Hudba / koncert / folk, sbor
Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
01.12.2023 od 19:00 hod.