PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Táboře se tančil bez limitů dance i hip hop. Mnohdy to ale bylo o zdraví

V Táboře se tančil bez limitů dance i hip hop. Mnohdy to ale bylo o zdraví

Čtvrtek, 03.11.2011 / fotoreport

 

V sobotu 29.října se sálem hotelu Palcát v Táboře protancovalo stovky tanečníků. Konala se zde taneční soutěž v rámci Taneční ligy 2011/2012 Tábor Unlimited, pořádaná českou taneční organizací. Na jedenáctém ročníku se soutěžilo v kategoriích disko dance a hip hop, dále kategorie sólo, duo a malé skupiny. Na soutěžící čekal celodenní maratón, který vypukl v devět hodin ráno hiphopovou kategorií a pokračoval okolo poledne zahájením disko dance kategorie. Všichni tanečníci si oddechli někdy po deváté hodině večer, kdy vyhlašovaly poslední výsledky.

Zeptali jsme se také účinkujících, co na tuto akci říkali. Reagovala nám Lenka P. z budějovického tanečního studia NO LIMIT.
"Na tuto soutěž jsem se těšila víc než na ostatní, protože se na výkony našeho tanečního studia přijelo podívat mnoho fanoušků a přátel. Hned po příjezdu do Tábora však naše nadšení o něco opadlo při hledání volného místa na parkování u hotelu Palcát a jeho okolí. Zázemí pro tanečníky bylo trochu stísněné, ale na to jsme už z některých soutěží zvyklí. Nejvíc jsem ale byla zklamaná z tanečního parketu. Myslím, že většina tanečníků je zvyklá na baletizol a staré kluzké parkety našim výkonům moc nepřidaly. Během dne dokonce musel být někdo převezen do nemocnice. Jednu věc bych však pochválila, a to je dodržení časového harmonogramu. Často jsou naše vystoupení posouvána o několik desítek minut, což se v Táboře naštěstí nestalo."

S Lenkou a dalšími, kteří si stěžovali na taneční parket, musím jen souhlasit. Tancovat na parketách, které znají především z dalších zde pořádaných akcí pouze rozlité pivo a podobně, tak to úplně nějvhodnější povrch na takovouto akci určitě není. Pádů tak za ten den bylo nespočet a spoustě učinkujícím to ubralo na hodnocení u poroty.

Nechme se tedy do příště překvapit, zda-li pořadatel CDO a organizátor taneční škola ATAK Tábor vezme stížnosti na povrch k srdci a do příště se s přípravou pro tanečníky polepší. Aspoň tak, aby jejich výkony mohly být stoprocentní a tanečníci se vyhnuli ta případným úrazům.

Za team Kulturne.com děkujeme všem účinkujícím za fajnovou atmosféru, která provázela celou soutěž, a přejeme tanečníkům mnoho úspěchů na dalších soutěžích.

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.


Fotografie


Autor: Lukáš Rešl

Střelnice v Táboře bude purpurová

Historická budova Spolkového domu Střelnice v Táboře se připojí k celosvětovým oslavám Mezinárodního dne předčasně narozených. Ty připadají na 17.listopadu, v tento den se Střelnice rozsvítí purpurovou barvou a zařadí se tak po boku takových velikánů jako je Eiffelova věž, Empire State Building či Niagárské vodopády. V ČR se připojili například Grandhotel Pupp v Karlových Varech, českobudějovická radnice, hrad Špilberk, Tančící dům či Žofín. Organizace Nedoklubko se touto iniciativou snaží zvýšit povědomí veřejnosti o předčasném porodu. Každoročně se v ČR předčasně narodí až 8000 dětí. Posláním orgaizace je psychosociální podpora rodičů po předčasném porodu a spolupráce s jednotlivými perinatologickými centry. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


"Ve státním zájmu" (A. Procházka)

Divadlo / komedie / komedie
Hostinec U Jandů
16.11.2018 od 19:00 hod.

 

Seminář grafologie pro pokročilé

Ostatní
Dům kultury Milevsko
16.11.2018 od 17:00 hod.

 

Tata Bojs + DJ`s Mardoša a Dušan Neuwerth

Hudba / koncert
Sokolovna Planá
16.11.2018 od 20:00 hod.