PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Táboře se tančil bez limitů dance i hip hop. Mnohdy to ale bylo o zdraví

V Táboře se tančil bez limitů dance i hip hop. Mnohdy to ale bylo o zdraví

Čtvrtek, 03.11.2011 / fotoreport

 

V sobotu 29.října se sálem hotelu Palcát v Táboře protancovalo stovky tanečníků. Konala se zde taneční soutěž v rámci Taneční ligy 2011/2012 Tábor Unlimited, pořádaná českou taneční organizací. Na jedenáctém ročníku se soutěžilo v kategoriích disko dance a hip hop, dále kategorie sólo, duo a malé skupiny. Na soutěžící čekal celodenní maratón, který vypukl v devět hodin ráno hiphopovou kategorií a pokračoval okolo poledne zahájením disko dance kategorie. Všichni tanečníci si oddechli někdy po deváté hodině večer, kdy vyhlašovaly poslední výsledky.

Zeptali jsme se také účinkujících, co na tuto akci říkali. Reagovala nám Lenka P. z budějovického tanečního studia NO LIMIT.
"Na tuto soutěž jsem se těšila víc než na ostatní, protože se na výkony našeho tanečního studia přijelo podívat mnoho fanoušků a přátel. Hned po příjezdu do Tábora však naše nadšení o něco opadlo při hledání volného místa na parkování u hotelu Palcát a jeho okolí. Zázemí pro tanečníky bylo trochu stísněné, ale na to jsme už z některých soutěží zvyklí. Nejvíc jsem ale byla zklamaná z tanečního parketu. Myslím, že většina tanečníků je zvyklá na baletizol a staré kluzké parkety našim výkonům moc nepřidaly. Během dne dokonce musel být někdo převezen do nemocnice. Jednu věc bych však pochválila, a to je dodržení časového harmonogramu. Často jsou naše vystoupení posouvána o několik desítek minut, což se v Táboře naštěstí nestalo."

S Lenkou a dalšími, kteří si stěžovali na taneční parket, musím jen souhlasit. Tancovat na parketách, které znají především z dalších zde pořádaných akcí pouze rozlité pivo a podobně, tak to úplně nějvhodnější povrch na takovouto akci určitě není. Pádů tak za ten den bylo nespočet a spoustě učinkujícím to ubralo na hodnocení u poroty.

Nechme se tedy do příště překvapit, zda-li pořadatel CDO a organizátor taneční škola ATAK Tábor vezme stížnosti na povrch k srdci a do příště se s přípravou pro tanečníky polepší. Aspoň tak, aby jejich výkony mohly být stoprocentní a tanečníci se vyhnuli ta případným úrazům.

Za team Kulturne.com děkujeme všem účinkujícím za fajnovou atmosféru, která provázela celou soutěž, a přejeme tanečníkům mnoho úspěchů na dalších soutěžích.

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.


Fotografie


Autor: Lukáš Rešl

Kuželkářský maraton letos i za účasti dalších jihočeských měst

O víkendu 6. a 7. října se na čtyřdráhové kuželně v Táboře koná čtvrtý ročník kuželkářského maratonu. Letos poprvé i za účasti dalších třech jihočeských měst – Loučovic, Blatné a Dačic. Česká unie sportu v Táboře, město Tábor a Kuželkářský klub Loko Tábor se pokusí ve spolupráci s veřejností překonat hranici 1000 her na všech čtyřech drahách táborské Lokomotivy. Úkolem sportovních nadšenců z řad veřejnosti, ale registrovaných hráčů bude absolvovat celkem 1 000 her, když každá z nich obsahuje 15 hodů do plných. Podmínkou je hrát nonstop bez přerušení více jak 25 hodin. Každý účastník může absolvovat neomezený počet her. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie od 10 let, zúčastnit se mohou sportovní oddíly, školy, kolektivy a jednotlivci. Akce odstartuje v 9 hodin současně i v dalších třech jihočeských městech - Loučovicích, Blatné a Dačicích. Očekávaný konec odhadován po uplynutí 25 až 27 hodin, v sobotu 7. října od 10 do 12 hodin. Přihlašování bude probíhat přes přihlašovací systém, který bude průběžně doplňován.
Koulení je zdarma, jedinou podmínkou je sálová obuv. Výkony nejsou tolik důležité, stačí jen chuť, elán a pozitivní nálada. Jedinou podmínkou je sálová obuv. Účast už přislíbily významné osobnosti nejen ze sportovního prostředí, které budou průběžně představovány na FB stránkách ČUS. Součástí masové akce bude i soutěž o nejvyšší nához na jednu hru (15 hodů do plných) v kategoriích jednotlivců registrovaných a neregistrovaných mužů a žen, a dětí do 15 let. (ph)

V MC Orion zahrají kapely se známými tvářemi

V pátek 6. října se po dlouhé době koná v táborském klubu MC Orion hlučný večírek s trojicí kapel, které se představí táborskému publiku vůbec poprvé, ačkoli v nich hrají známé tváře. Thulsa je těžkotonážní stoner/metal/hardcore kapela z Brna, kde základ tvoří členové Tummo (RIP) a mikrofon si vzal Banán (Protijed, ex-Hanba, Kovadlina, I am pentagon, Balaclava a mnoho dalších...). Pamětníci si mohou vzpomenout na koncert italského experimentálního dua OvO v Orionu v roce 2017, kde také hrála tehdy Banána kapela I am Pentagon a právě brněnští Tummo. V současné době mají u Amáka nahraný materiál na novou desku, která brzy vyjde. Večer otevře death metalová kapela Entrapped z Českých Budějovic a ač budou hrát v Táboře poprvé, tak všichni členové se nejednou v Táboře představili. Zpěvák a basák Růžena naposledy v květnu vystupoval na táborské Cestě jako zpěvák Lahar, Lukáš bubnuje také v Dezinfekci, kteří naposledy hráli v létě v pivnici U Zlatého Lva společně s Japonci Speed Noise Hell a kytarista Mirža už kdysi dávno v Orionu hrál ještě s kapelou Kuzimu Mabaya. Jako druzí nastoupí crust punková sypačka Kibera, která v tichosti vydala letos nové EP a stihli předskočit na 007 špinavcům Hellshock. Každého rozhodně zaujme hodně hrubý ženský „zpěv", tohle bude nejrychlejší kapela večera. Start koncertů je v 19.45 hodin, vstupné je 150 korun v předprodeji, 200 na místě. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Ladislav Nagy: Renesance žánrové literatury v současné anglicky psané próze

Ostatní / přednáška
Děkanská 305/6, Tábor
04.10.2023 od 18:30 hod.

 

Kurz keramiky - informační schůzka

Ostatní
Dům kultury Milevsko
04.10.2023 od 16:30 hod.

 

 

Bezplatné a anonymní testování na žloutenku, HIV a syfilis

Ostatní / bezplatné testování
u vlakového a autobusového nádraží
04.10.2023 od 14:00 hod.