PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Táboře se tančil bez limitů dance i hip hop. Mnohdy to ale bylo o zdraví

V Táboře se tančil bez limitů dance i hip hop. Mnohdy to ale bylo o zdraví

Čtvrtek, 03.11.2011 / fotoreport

 

V sobotu 29.října se sálem hotelu Palcát v Táboře protancovalo stovky tanečníků. Konala se zde taneční soutěž v rámci Taneční ligy 2011/2012 Tábor Unlimited, pořádaná českou taneční organizací. Na jedenáctém ročníku se soutěžilo v kategoriích disko dance a hip hop, dále kategorie sólo, duo a malé skupiny. Na soutěžící čekal celodenní maratón, který vypukl v devět hodin ráno hiphopovou kategorií a pokračoval okolo poledne zahájením disko dance kategorie. Všichni tanečníci si oddechli někdy po deváté hodině večer, kdy vyhlašovaly poslední výsledky.

Zeptali jsme se také účinkujících, co na tuto akci říkali. Reagovala nám Lenka P. z budějovického tanečního studia NO LIMIT.
"Na tuto soutěž jsem se těšila víc než na ostatní, protože se na výkony našeho tanečního studia přijelo podívat mnoho fanoušků a přátel. Hned po příjezdu do Tábora však naše nadšení o něco opadlo při hledání volného místa na parkování u hotelu Palcát a jeho okolí. Zázemí pro tanečníky bylo trochu stísněné, ale na to jsme už z některých soutěží zvyklí. Nejvíc jsem ale byla zklamaná z tanečního parketu. Myslím, že většina tanečníků je zvyklá na baletizol a staré kluzké parkety našim výkonům moc nepřidaly. Během dne dokonce musel být někdo převezen do nemocnice. Jednu věc bych však pochválila, a to je dodržení časového harmonogramu. Často jsou naše vystoupení posouvána o několik desítek minut, což se v Táboře naštěstí nestalo."

S Lenkou a dalšími, kteří si stěžovali na taneční parket, musím jen souhlasit. Tancovat na parketách, které znají především z dalších zde pořádaných akcí pouze rozlité pivo a podobně, tak to úplně nějvhodnější povrch na takovouto akci určitě není. Pádů tak za ten den bylo nespočet a spoustě učinkujícím to ubralo na hodnocení u poroty.

Nechme se tedy do příště překvapit, zda-li pořadatel CDO a organizátor taneční škola ATAK Tábor vezme stížnosti na povrch k srdci a do příště se s přípravou pro tanečníky polepší. Aspoň tak, aby jejich výkony mohly být stoprocentní a tanečníci se vyhnuli ta případným úrazům.

Za team Kulturne.com děkujeme všem účinkujícím za fajnovou atmosféru, která provázela celou soutěž, a přejeme tanečníkům mnoho úspěchů na dalších soutěžích.

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.


Fotografie


Autor: Lukáš Rešl

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


lordi - next picture

Divadlo / divadelní komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
21.03.2023 od 19:00 hod.

 

Alinde Quintet

Hudba / koncert / klasická hudba
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
21.03.2023 od 19:00 hod.

 

Tvoření pro malá stvoření - výroba chobotničky

Pro děti
Dům kultury Milevsko
21.03.2023 od 16:00 hod.

 

Toulky za poznáním - 9 mexických států

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
21.03.2023 od 18:00 hod.