PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Koncert pro hospic Jordán přinesl skoro dvacet tři tisíc korun. Následoval Mr.Jazz Jr.

Koncert pro hospic Jordán přinesl skoro dvacet tři tisíc korun. Následoval Mr.Jazz Jr.

Čtvrtek, 13.10.2011 / fotoreport

 

Dobročinná akce Koncert pro hospic, která se konala v sobotu 8. října v táborském klubu Milenium, se setkala s velkým ohlasem. Početné publikum navíc přispělo na Oxygenerátor, který pomáhá pacientům trpícím dušností, částkou 22 806 korun. V průběhu odpoledne na benefici vystoupily skupiny The Blues Pace, KlikaVen, Trim4, Peshata, Tábor Superstar Band s taneční skupinou CODA. Ti koncertovali na velké scéně. Na druhém pódiu v sále pak zahrály folkové kapely Za sluncem a Spadané listí, Noro Červeňák s recitálem Bluesové okno a uskutečnily se také dvě akce pro děti - divadýlko Vokoňovi a autorské čtení z vydavatelství Baobab. Večer pak na scéně pokračoval festiválek mladého jazzu a příbuzných žánrů Mr. Jazz Jr., na němž zahráli Vertigo, Tellemarkk a duo Jára Bárta a Petra Kratochvílová.

Cílem benefičního koncertu bylo pomoci poměrně mladé neziskové organizaci, která působí v táborském regionu teprve krátce - Domácímu hospici Jordán. Tato organizace se sídlem v Táboře v Žižkově ulici (naproti Střelnici ) pomáhá nevyléčitelně nemocným a jejich rodinám.

Vybrané peníze budou použity na zakoupení přístroje, který pomáhá pacientům trpících dušností. Jakkoliv akce v Miléniu dopadla nad očekávání dobře, do ceny přístroje chybí ještě 10 000 Kč. Účet je proto stále otevřen, jeho číslo u Komerční banky je
43-8077910287/0100.

Koncert pro hospic pořádala občanská sdružení Fest 2004, Slunowrat a Táborský festival vína za podpory města Tábora. 

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.


Fotografie


Autor: David Peltán

Zemřel soulový zpěvák Charles Bradley

 Ve věku 68 let podlehl rakovině žaludku a jater soulový a funkový zpěvák, "vřeštící orel soulu" Charles Bradley. Stalo se tak v sobotu 23. září. V minulosti vystupoval pod přezdívkou Black Velvet a imitoval dlouhá léta Jamese Browna, který mu imponoval. Až v šedesáti letech se začal více prosazovat a stal se držitelem ceny Emmy. (dap)

Hilary Binder se vrací s Polemicou

Ve středu 27. září se po roce do Tábora vrátí Hilary Binder (ex Sabot) se svojí kapelou Polemica. Ve čtyřčlenné kapele Hillary vyměnila bicí za mikrofon a obklopila se zkušenými muzikanty z okolí svého aktuálního bydliště v Itálii. Tentokrát se koncert koná přímo na Žižkově náměstí v Táboře, v případě deště pak v music clubu Orion. Večer otevře českobudějovická kytarovka Sýček ze stáje NAAB. Koncert začne ve 20 hodin a končit se bude ve 22, vstupné je 100 Kč. Více ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Shylock s milanem kňažkem

Divadlo / monodrama
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
25.09.2017 od 19:00 hod.

 

ishorts

Kino / film / pásmo krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
25.09.2017 od 20:00 hod.

 

Shylock (Milan Kňažko)

Divadlo / drama / monodrama
DON Tábor
25.09.2017 od 19:00 hod.