PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Koncert pro hospic Jordán přinesl skoro dvacet tři tisíc korun. Následoval Mr.Jazz Jr.

Koncert pro hospic Jordán přinesl skoro dvacet tři tisíc korun. Následoval Mr.Jazz Jr.

Čtvrtek, 13.10.2011 / fotoreport

 

Dobročinná akce Koncert pro hospic, která se konala v sobotu 8. října v táborském klubu Milenium, se setkala s velkým ohlasem. Početné publikum navíc přispělo na Oxygenerátor, který pomáhá pacientům trpícím dušností, částkou 22 806 korun. V průběhu odpoledne na benefici vystoupily skupiny The Blues Pace, KlikaVen, Trim4, Peshata, Tábor Superstar Band s taneční skupinou CODA. Ti koncertovali na velké scéně. Na druhém pódiu v sále pak zahrály folkové kapely Za sluncem a Spadané listí, Noro Červeňák s recitálem Bluesové okno a uskutečnily se také dvě akce pro děti - divadýlko Vokoňovi a autorské čtení z vydavatelství Baobab. Večer pak na scéně pokračoval festiválek mladého jazzu a příbuzných žánrů Mr. Jazz Jr., na němž zahráli Vertigo, Tellemarkk a duo Jára Bárta a Petra Kratochvílová.

Cílem benefičního koncertu bylo pomoci poměrně mladé neziskové organizaci, která působí v táborském regionu teprve krátce - Domácímu hospici Jordán. Tato organizace se sídlem v Táboře v Žižkově ulici (naproti Střelnici ) pomáhá nevyléčitelně nemocným a jejich rodinám.

Vybrané peníze budou použity na zakoupení přístroje, který pomáhá pacientům trpících dušností. Jakkoliv akce v Miléniu dopadla nad očekávání dobře, do ceny přístroje chybí ještě 10 000 Kč. Účet je proto stále otevřen, jeho číslo u Komerční banky je
43-8077910287/0100.

Koncert pro hospic pořádala občanská sdružení Fest 2004, Slunowrat a Táborský festival vína za podpory města Tábora. 

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.


Fotografie


Autor: David Peltán

Smutný pátek. Zemřel textař Pavel Šrut i Avicii

V pátek 20. dubna přešly na druhý břeh dve rozličné osobnosti. V pouhých 28 letech opustil hudební scénu švédský Dj Avicii, jehož skladby jako Levels, The Nights, Wake Me Up nebo Hey Brother zná z doslechu asi každý. Zubatá si v pátek večer vzala také básníka, autora knížek pro děti, textaře a překladatele Pavla Šruta. Literátovi, který byl nositelem Ceny Jaroslava Seiferta, Státní ceny za literaturu i Magnesia Litera, bylo 78 let. Kromě známých Lichožroutů psal i pro časopisy Čtyřlístek i Mateřídoušku, mnozí také znají jeho textařskou tvorbu. Psal pro Petra Skoumala, Luboše Pospíšila, Michala Prokopa či Vladimíra Mišíka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Siroty-Fylozofy Jam-Krajevish und Reginald Von Ravenhorst

Hudba / Garage rock,underground,dark singer-songwriter
Pivnice u Zlatého Lva,Žižkovo náměstí 16, 39001 Tábor
21.04.2018 od 20:00 hod.

 

Slavné filmové a muzikálové melodie

Hudba / koncert / filmová hudba
KD Metropol České Budějovice
21.04.2018 od 18:30 hod.

 

Nebezpečný experiment

Divadlo / mysteriózní noir thriller
Jihočeské divadlo, Dr. Stejskala 19, České Budějovice
21.04.2018 od 19:00 hod.

 

Dítě a kouzla & Kouzla a dítě

Divadlo / rodinná opera
DK Metropol, Senovážné nám., České Budějovice
21.04.2018 od 17:00 hod.