PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Koncert pro hospic Jordán přinesl skoro dvacet tři tisíc korun. Následoval Mr.Jazz Jr.

Koncert pro hospic Jordán přinesl skoro dvacet tři tisíc korun. Následoval Mr.Jazz Jr.

Čtvrtek, 13.10.2011 / fotoreport

 

Dobročinná akce Koncert pro hospic, která se konala v sobotu 8. října v táborském klubu Milenium, se setkala s velkým ohlasem. Početné publikum navíc přispělo na Oxygenerátor, který pomáhá pacientům trpícím dušností, částkou 22 806 korun. V průběhu odpoledne na benefici vystoupily skupiny The Blues Pace, KlikaVen, Trim4, Peshata, Tábor Superstar Band s taneční skupinou CODA. Ti koncertovali na velké scéně. Na druhém pódiu v sále pak zahrály folkové kapely Za sluncem a Spadané listí, Noro Červeňák s recitálem Bluesové okno a uskutečnily se také dvě akce pro děti - divadýlko Vokoňovi a autorské čtení z vydavatelství Baobab. Večer pak na scéně pokračoval festiválek mladého jazzu a příbuzných žánrů Mr. Jazz Jr., na němž zahráli Vertigo, Tellemarkk a duo Jára Bárta a Petra Kratochvílová.

Cílem benefičního koncertu bylo pomoci poměrně mladé neziskové organizaci, která působí v táborském regionu teprve krátce - Domácímu hospici Jordán. Tato organizace se sídlem v Táboře v Žižkově ulici (naproti Střelnici ) pomáhá nevyléčitelně nemocným a jejich rodinám.

Vybrané peníze budou použity na zakoupení přístroje, který pomáhá pacientům trpících dušností. Jakkoliv akce v Miléniu dopadla nad očekávání dobře, do ceny přístroje chybí ještě 10 000 Kč. Účet je proto stále otevřen, jeho číslo u Komerční banky je
43-8077910287/0100.

Koncert pro hospic pořádala občanská sdružení Fest 2004, Slunowrat a Táborský festival vína za podpory města Tábora. 

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Žalman & spol.

Hudba / koncert / folk
Městské divadlo, Horní 2, 381 01 Český Krumlov
07.12.2023 od 19:30 hod.

 

Adventní posezení

Ostatní / setkání
Dům kultury Milevsko
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

Ondřel Macl: spisovatel & performer

Ostatní / setkání / autorské čtení
Jednota
07.12.2023 od 18:00 hod.

 

Vánoční koncert: Pavla Ambrožová

Hudba / koncert / koncert
Spektrum Sezimovo Ústí
07.12.2023 od 18:00 hod.