PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hudební periskop – BROS ´N´ BEASTS

Hudební periskop – BROS ´N´ BEASTS

Pondělí, 22.11.2010 / rozhovor

 

S lehčí odmlkou jsme zpět s naším hudebním seriálem. Tentokrát jsme náš hudební periskop zaostřili na táborsko-americkou kytarovou formaci. Kluci vydávají debutové album ON A LIMB, mají rozjeté podzimní tour a v jejich hudbě se hromadí spousta pozitivních, čistých, uchu lahodících rytmů a melodií. Podle mě má tahle parta zkrátka slušně našlápnuto. Dámy a pánové, to jsou BROS´N´BEASTS.

Projekt Bro's 'n' Beasts vznikl spojením členů kapel Another Way (Martin - kytara, Vojta - bicí a Ondra – basa ) a TBA (Scott – kytara/zpěv). Ze společných jamů v létě 2009 začal vznikat materiál na debutové album ON A LIMB. Prvním ze songů, které BnB natočili, je Eye to Eye, ke kterému byl natočen i videoklip. Ten byl zařazen i do vysílání hudební televize Óčko. V prosinci odehráli BnB svoje první koncerty v rámci turné “Bandzone MySpace chudých Tour” s kapelou The Radiostars a 31.12.2009 vystoupili v historicky poslední Noci s Andělem na České televizi. V únoru 2010 kapela vystupuje na Óčko Awards 2009 a ve stejném měsíci se pak přihlásí do soutěže RGM Livespace, kde se probojuje z několika desítek kapel až do semifinále a finále.
V létě 2010 bylo dokončeno debutové album On a Limb pod producentskou taktovkou Šmityho (The Radiostars, The Prostitues) a Borise Carloffa. Deska On a Limb vyšla v říjnu 2010 u labelu Championship Music a v rámci její propagace vyrazili kluci na podzimní klubové turné s názvem “Hot Dance Student Parties Tour”.


Na úvod začneme klasicky. Představte nám váš projekt a řekněte něco o sobě.

Ondra: Bros 'N' Beasts je hudební "projekt" (styl rock/pop) fungující zhruba rok a půl. Naše kapela vznikla po ukončení činnosti táborského seskupení Another Way a pražských TBA. Tři členové Another Way ( Martin, Vojta, Ondra) + Scotty z TBA si řekli, že to spolu zkusí a vyšlo to. Výsledek můžete zhodnotit sami po poslechu naší debutové desky ON A LIMB.

Scott: Co na to říct? Jsme relativně mladá kapela a jediný BROS ´N´ BEASTS na scéně. Hrajeme spolu asi rok a právě jsme dokončili naše první album s názvem ON A LIMB. Všichni pocházíme z jiných kapel a projektů a já pevně věřím, že tohle tohle načasování bylo právě pro nás.
Pro mě osobně ta chemie a energie, když spolu začneme hrát, prostě funguje a jsem docela zvědavý, co se bude dít dál. Každopádně jsem rád a je to skvělý.

 Zajímalo by mě, jak jste se k hraní vůbec dostali?

Scott: Myslíš jako všichni spolu? No, s Martinem jsem se potkával na univerzitě a často jsme o hudbě mluvili. Naše kapely ( TBA, ANOTHER WAY ) spolu dokonce odehráli několik koncertů. Potom jsme konečně přišli na to, že bychom měli pracovat na něčem společném. A tady to je .. Začátek B´N ´B .

Položím otázku trochu jinak. Měl jsem na mysli spíš to, kdy jste si vzali nástroje poprvé do ruky. Chodili jste do nějaké školy, nebo jste kluci samouci?


Martin: Učil jsem se na akustickou kytaru v táborské hudebce a po nějaké době už mě nebavilo hrát singl. Tak jsem se dal dohromady s kámošem a začali jsme spolu zkoušet. Bohužel, na akustiku jsem nezahrál pořádně nic z toho, co jsem v té době poslouchal. Tak jsem jí vyměnil za elektriku. Bráchovi jsem tenkrát  vysvětlil že by měl začít jako na bicí, aby byl taky hustej, a tak jsme udělali kapelu. Brácha (Vojta) pak dostal k Vánocům bicí a po nějaké době přesvědčil svýho spolužáka ze školy a spoluhráče z basketu (Ondru), že by měl začít hrát na basu, protože má údajné muzikální cítění.
Tím se poprvé setkali tři z nás dohromady v jedné kapele. Na vejšce jsme si pak se Scottem tak dlouho povídali o tom, že by bylo fajn spolu něco podniknout, že jsme loni dali dohromady kapelu Bros ´N´ Beasts.

Ondra: Jak říkal Martin. Na basu jsem začal hrát, protože mi to přišlo jako fajn nápad. Hrát v kapele, úplně středoškolský sen. Tenkrát jsem se přidal k Martinovi a Vojtovi a pak už Another Way a Bros´N´Beasts.

Scott : Jako dítě jsem často poslouchal vinylové desky se svým otcem. Vždycky jsem si myslel, že má ten nejlepší výběr hudby. Mnoho skvělých umělců mě inspirovalo a já snil o hraní a vlastní kapele. Našel jsem starou kytaru po matce a začal sem sám sebe učit hrát. Nikdy jsem neměl žádné kytrové lekce. Jsem absolutní samouk. Měl jsem pár kapel v USA, v ČR jsem pak hrál z TBA a nyní B´N´B .

Bros and beatsPrávě vám vychází nová deska. Můžete nám říct něco o jejím vzniku?

Scott: Na začátek bych chtěl vysvětlit, co název alba vůbec znamená. ON A LIMB je výraz, který má několik rozdílných významů. Pro naše album je podstatný ten, touha něčeho dosáhnout navzdory strachu nebo obtížím. Takže pokud je někdo "on a limb", znamená to, že je na cestě svého vytouženého cíle, nebo vyvíjí extra úsilí, které ho k tomu dovede. Ve smyslu tohoto alba, nebo zvláště pro tuto píseň, je to tedy dosažení svého cíle a vychutnání si této chvíle!

Vojta: Samotný vznik alba byl poměrně dlouhý. Dema jsme natočili postupně už během podzimu 2009 a poté jsme společně se Šmitym (producent desky pozn.red.) hledali prostor pro nahrání desky. Po vyzkoušení dvou studií, která se nám nakonec nezamlouvala, jsme narazili na studio Borise Carloffa. Tam jsme vše natočili během pěti dní. Míchání bylo věnováno celé léto. Před masteringem jsme ještě nechali Borise projet desku speciálním hardwarem (tzv. ssl summing), který dodal desce takový teplejší vintage zvuk.

Načal jsi mou další otázku. S kým jste tedy na novém albu pracovali? Můžeme se těšit na nějaké hosty?

Vojta: Od začátku vzniku kapely spolupracujeme se Šmitym, který nám předtím produkoval první singl Eye to Eye. Jelikož máme podobné názory na hudbu a líbí se nám podobný zvuk desek, volba producenta pro desku byla jasná. Album jsme nakonec nahrávali ve studiu Soundevice ve spolupráci s Borisem Carloffem a míchání proběhlo v Aurora studio ve Šmityho režii. Navíc Boris Carloff je host v písni Spinning Around a Šmity hraje na basovou kytaru v Eye to Eye. Pak máme ještě jednoho speciálního hosta - Terezu Kovalovou, která nahrála cello do songu Heaven’s Hell.

Kde se dá deska sehnat a za kolik?

Martin: Deska se dá sehnat v e-shopech (Superstarshop.cz, Arara.cz), větších Bontonlandech, přímo objednat u našeho managera Olivera na mailu bnb.management@gmx.com, nebo na našich koncertech. Protože chceme, aby se k našim songům mohli dostat i fans mimo ČR, tak dotahujeme možnost prodeje přes iTunes.com. To by mělo být hotové zhruba teď.

U většiny kapel mě vždy fascinoval osobitý průběh tvorby nových věcí. Jak tahle alchymie funguje u vás? Máte v kapele nějak zvlášť rozdělené role?

Scott: Vlastně ani ne. Jedná se spíše o spontánní průběh. Já třeba píšu texty, ale každý samozřejmě přináší své vlastní nápady. Rádi jamujem a většina tvorby pak pochází právě z toho. A samozřejmě pokud někdo přijde s jasnou představou a motivem, tak se ho snažíme použít.

Teď trochu odbočíme od tématu . Scotty, původem jsi pokud se nemýlím z USA. Zajímalo by mě proč a jak dlouho už žiješ v Čechách?

Scott: Ano, máš pravdu. Konrétně z Utahu, abych byl přesný. Jsem tady už celkem dlouho, a to z mnoha důvodů. Nemá smysl je tu rozebírat. Nicméně, po všech těch letech, které zde žiji jsem postavil nadaci, jež mě tady teď drží.

Můžeš porovnat, jaké jsou plusy a mínusy života v Čechách oproti Americe?

Scott: To je poměrně složitá otázka. Pokusím se to říci jednoduše. Vždy a všude existují věci lepší nebo horší. Takže to nejde popsat v pár slovech. Pojďme na pivo a můžeme se o tom pobavit víc.

Bros and beatsJaká hudba vás oslovuje? Máte nějakého oblíbeného hudebního intepreta ? Která deska vás za poslední dobu nejvíce zaujala a co byste nám rozhodně měli doporučit...


Scott: Můj otec má nejlepší kolekci hudby, jakou jsem kdy viděl. Jako dítě jsem hodně poslouchal rock a lidovou hudbu 60. a 70. let. Moje vlivy přicházejí z nejrůznějších stylů jako je rock, blues, indie, punk, post-hardcore a Brit-pop. Doporučil bych určitě hudbu, kterou dělá Jeff Buckley. Jeho hlas je naprosto úžasný a plný citu.

Vojta: Jak popsal Scott. Je pravda, že každý z nás poslouchá širokou škálu hudebních žánrů. To nám dává určitý rozhled a jsme tedy ovlivněni velkým množstvím kapel a stylů. Za sebe bych přidal další dvě nové kapely, které jsem objevil v létě na festivalu Highfield – jsou to Goldhawks a The Expatriate. První jsou Briti, Expatriate pobývají v Berlíně, ale jinak pochází z Austrálie. Super sólovou desku taky letos vydal např. SLASH.

Máte za sebou podzimní tour, křest nového alba, v domovském Táboře už jste také hráli, jaké jsou tedy plány do budoucna?


Martin: Podzimní tour jsme původně už měli mít za sebou, ale kvůli mononukleóze jednoho z kluků z kapely Goodfellas, kteří s námi tour jedou, jsme museli část koncertů odsunout na listopad. Takže nás ještě čeká Ústí nad Labem (23.11.) a Olomouc (24.11.). Do konce roku si pak dáme volno. Na začátek roku plánujeme překvapení v podobě pár koncertů s jednou z našich velkých českých kapel a na jaře se vrátíme do klubů. Turné nebude jenom v rámci ČR, ale vyjedeme i do Budapešti a Bratislavy.

 Chcete závěrem někoho pozdravit?

B´n´B : Tak samozřejmě všechny čtenáře tohoto článku a kupujte originály!


Webové profily kapely BROS´N´BEASTS :
www.bandzone.cz/brosnbeasts
www.myspace.com/brosnbeastsAutor: Miroslav Brož


Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Svatba bez obřadu

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.09.2023 od 19:00 hod.

 

dětský den s mimoněm, mickeym, jednorožcem a šmoulou

Pro děti / dětský den
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2023 od 13:30 hod.

 

táborský svatební veletrh

Ostatní / Svatební veletrh
Hotel Palcát
24.09.2023 od 10:00 hod.

 

Biotronika

Ostatní / duchovní shromáždění,
Clarion Congress Hotel České Budějovice, 14, Pražská tř. 2306, 370 04 České Budějovice
24.09.2023 od 15:15 hod.