PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Camilla Mraz & FUT slibuje skvělý modern jazzový zážitek na Střelnici

Camilla Mraz & FUT slibuje skvělý modern jazzový zážitek na Střelnici

Pondělí, 28.01.2013 / pozvánka

 

Prvotřídní jazz se rozezní v úterý 29. ledna od 19 hodin v malém sále táborské budovy Střelnice. Z New Yorku přijede česká rodačka, pianistka a zpěvačka Camilla Mraz, která vystoupí v doprovodu vynikajících hudebníků - Františka Uhlíře, Adama Tvrdého a Jaromíra Helešice.

Spolupráce teamu začala v roce 2007, od té doby se formace objevovala na pódiích evropských jazzových festivalů i klubů. Camilla Mraz se narodila v Ostravě, ale žila v Německu, kde vystudovala kromě klasické hudby piano a zpěv na jazzové akademii v Mnichově. Její hudební projev proto osciluje mezi klasickou hudbou, modern jazzem a avantgardou.

Rytmiku tělesa tvoří ostřílení jazzmeni, které jazzovému posluchači není třeba příliš dlouhosáhle představovat. František Uhlíř patří ke stálicím nejlepších evropských kontrabasistů. Spolupracoval například SHQ Karla Velebného, Barock Jazz Q a formací pianisty Emila Viklického. Stál po boku světových jmen, jako je bubeník Dave Weckel.

Základem rytmiky je bubeník Jaromír Helešic, který hrál například s Luďkem Hulanem v Jazz Sanatorium. Dnes je žádaným hráčem a objevuje se v Energitu Luboše Andršta, Jazz Q Martina Kratochvíla, orchestru Milana Svobody a dalších. Vystupoval také v zámoří i exotických zemích jako Indie.

Matadory doplňuje mladší, ale znamenitý kytarista Adam Tvrdý. Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, absolvoval jazzovou dílnu americké hudební školy Berklee school of music a v roce 1995 získal cenu sólisty na Letní jazzové dílně Karla Velebného. Se svým triem procestoval USA, Karibik a Kanadu. V letech 2002 až 2003 se přidal k jazzové scéně v New York City. Je oceňovaný především pro jeho sólovou hru.

Vstupné na koncert je 100 korun. Vstupenky jsou k dostání na místě nebo v restauraci Střelnice.


Autor: dap -

SMUTÉNKA: Zemřel "Maxík" Daniel Vali

 V noci z pátku 12. na sobotu 13. dubna zemřel ve věku 53 let hudebník Daniel Vali z uskupení Maxim Turbulenc. Příčinou úmrtí je zřejmě selhání srdce. Vali byl nejdéle sloužícím "Maxíkem", tedy uskupení, které hrálo lidové a zlidovělé písničky v diskotékovém pojetí, např. Jede jede mašinka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Kája a Bambuláček - Bambulková show

Pro děti
Dům kultury Milevsko
13.04.2024 od 14:00 hod.

 

Divadlo Toy Machine: Eliška a jiné královny

Pro děti / pohádka
Švestkový Dvůr, Malovice 35
13.04.2024 od 16:00 hod.

 

Bezplatné a anonymní testování na žloutenku, syfilis a HIV

Ostatní / bezplatné testování
Dům kultury Strakonice
13.04.2024 od 12:00 hod.

 

-123 minut v Táboře!

Hudba / koncert / Jazz, blues, funky
Sklep bar Tábor
13.04.2024 - 14.04.2024 od 19:00 hod.
vícedenní akce