PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Camilla Mraz & FUT slibuje skvělý modern jazzový zážitek na Střelnici

Camilla Mraz & FUT slibuje skvělý modern jazzový zážitek na Střelnici

Pondělí, 28.01.2013 / pozvánka

 

Prvotřídní jazz se rozezní v úterý 29. ledna od 19 hodin v malém sále táborské budovy Střelnice. Z New Yorku přijede česká rodačka, pianistka a zpěvačka Camilla Mraz, která vystoupí v doprovodu vynikajících hudebníků - Františka Uhlíře, Adama Tvrdého a Jaromíra Helešice.

Spolupráce teamu začala v roce 2007, od té doby se formace objevovala na pódiích evropských jazzových festivalů i klubů. Camilla Mraz se narodila v Ostravě, ale žila v Německu, kde vystudovala kromě klasické hudby piano a zpěv na jazzové akademii v Mnichově. Její hudební projev proto osciluje mezi klasickou hudbou, modern jazzem a avantgardou.

Rytmiku tělesa tvoří ostřílení jazzmeni, které jazzovému posluchači není třeba příliš dlouhosáhle představovat. František Uhlíř patří ke stálicím nejlepších evropských kontrabasistů. Spolupracoval například SHQ Karla Velebného, Barock Jazz Q a formací pianisty Emila Viklického. Stál po boku světových jmen, jako je bubeník Dave Weckel.

Základem rytmiky je bubeník Jaromír Helešic, který hrál například s Luďkem Hulanem v Jazz Sanatorium. Dnes je žádaným hráčem a objevuje se v Energitu Luboše Andršta, Jazz Q Martina Kratochvíla, orchestru Milana Svobody a dalších. Vystupoval také v zámoří i exotických zemích jako Indie.

Matadory doplňuje mladší, ale znamenitý kytarista Adam Tvrdý. Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, absolvoval jazzovou dílnu americké hudební školy Berklee school of music a v roce 1995 získal cenu sólisty na Letní jazzové dílně Karla Velebného. Se svým triem procestoval USA, Karibik a Kanadu. V letech 2002 až 2003 se přidal k jazzové scéně v New York City. Je oceňovaný především pro jeho sólovou hru.

Vstupné na koncert je 100 korun. Vstupenky jsou k dostání na místě nebo v restauraci Střelnice.


Autor: dap -

SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Veselské slavnosti 2021

Festival / městské slavnosti
Náměstí T. G. Masaryka, Veselí nad Lužnicí
17.09.2021 - 18.09.2021 od 16:00 hod.
vícedenní akce

 

Velké lásky v malém hotelu

Divadlo / komedie
Spektrum Sezimovo Ústí
17.09.2021 od 19:00 hod.

 

Science Café: ZLODĚJI TĚL - Jan Votýpka

Ostatní / setkání / přednáška
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - DON klub
17.09.2021 od 19:00 hod.

 

Gérard Lauzier – Nalevo od výtahu

Divadlo
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
17.09.2021 od 19:30 hod.