PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Camilla Mraz & FUT slibuje skvělý modern jazzový zážitek na Střelnici

Camilla Mraz & FUT slibuje skvělý modern jazzový zážitek na Střelnici

Pondělí, 28.01.2013 / pozvánka

 

Prvotřídní jazz se rozezní v úterý 29. ledna od 19 hodin v malém sále táborské budovy Střelnice. Z New Yorku přijede česká rodačka, pianistka a zpěvačka Camilla Mraz, která vystoupí v doprovodu vynikajících hudebníků - Františka Uhlíře, Adama Tvrdého a Jaromíra Helešice.

Spolupráce teamu začala v roce 2007, od té doby se formace objevovala na pódiích evropských jazzových festivalů i klubů. Camilla Mraz se narodila v Ostravě, ale žila v Německu, kde vystudovala kromě klasické hudby piano a zpěv na jazzové akademii v Mnichově. Její hudební projev proto osciluje mezi klasickou hudbou, modern jazzem a avantgardou.

Rytmiku tělesa tvoří ostřílení jazzmeni, které jazzovému posluchači není třeba příliš dlouhosáhle představovat. František Uhlíř patří ke stálicím nejlepších evropských kontrabasistů. Spolupracoval například SHQ Karla Velebného, Barock Jazz Q a formací pianisty Emila Viklického. Stál po boku světových jmen, jako je bubeník Dave Weckel.

Základem rytmiky je bubeník Jaromír Helešic, který hrál například s Luďkem Hulanem v Jazz Sanatorium. Dnes je žádaným hráčem a objevuje se v Energitu Luboše Andršta, Jazz Q Martina Kratochvíla, orchestru Milana Svobody a dalších. Vystupoval také v zámoří i exotických zemích jako Indie.

Matadory doplňuje mladší, ale znamenitý kytarista Adam Tvrdý. Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka, absolvoval jazzovou dílnu americké hudební školy Berklee school of music a v roce 1995 získal cenu sólisty na Letní jazzové dílně Karla Velebného. Se svým triem procestoval USA, Karibik a Kanadu. V letech 2002 až 2003 se přidal k jazzové scéně v New York City. Je oceňovaný především pro jeho sólovou hru.

Vstupné na koncert je 100 korun. Vstupenky jsou k dostání na místě nebo v restauraci Střelnice.


Autor: dap -

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.