PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hana Lehečková šokovala svými Poupátky táborskou Jednotu

Hana Lehečková šokovala svými Poupátky táborskou Jednotu

Úterý, 27.12.2022 / fotoreport + článek

 

V dnešní době to možná může vypadat tak, že je tu mnohem víc sexuálního zneužívání, znásilňování, týrání a podobných lidských ohavností než dřív, ale faktem je, že takové věci tu byly vždycky. Jenom nebyly tolik vidět, možná se víc zametaly pod koberec, lidé/ženy/děti nevěděli, jak, s kým a jestli vůbec o takových věcech mluvit. Je tedy jedině dobře, že dnes mají lidé odvahu a především možnosti takové věci sdílet, mají kde hledat oporu a pomoc, svět je tak nějak víc poslouchá. A tak na povrch vyplouvají i věci dávno minulé, zapadlé kdesi v uprášených a špinavých koutek lidských pamětí, kam byly uloženy jako ta nejšpinavější tajemství.

Se stejným tajemstvím, se stejnou bolestí, se stejnou zkušeností, kterou by nikdo mít neměl, se papíru svěřila i česká spisovatelka a redaktorka Hana Lehečková. Ve své knize Poupátka přináší čtenářům otřesné svědectví o manipulaci, zneužívání a tak trošku veřejném tajemství, o kterém nikdo do té doby neřekl ani slovo. Hana Lehečeková nás zavádí do prostředí divadelního kroužku, mezi partu jedenáctiletých dětí, které by pro svého učitele udělaly téměř vše. Což on moc dobře ví a nebojí se svého vlivu a postavení využít na nejvyšší míru a překročit veškeré hranice.

Hana Lehečková své svědectví, které se jí osobně dotýká, svoji satisfakci, svoji výpověď předává nejen na stránkách svého románu, ale i na besedách a autorských čtení. A na své poupátkové tour neminula ani táborskou Jednotu a místní školy. Svojí otevřeností a bezmeznou upřímností otevřela jedno velké a závažné téma, nebála se diskutovat, odpovídat na otázky, které byly často i velice osobní a před ničím neuhýbala. A ačkoli po celý večer vládla poměrně tíživá a hutná atmosféra, odnášel si z něj každý velmi intenzivní zážitek, který jistě ještě dlouho poté v mnohých rezonoval a vyvolával další a další otázky. Protože takovým poupátkem se i dnes, kdy dokážeme o takových věcech veřejně hovořit, kdy máme preventivní programy a krizové linky, může stát naprosto kdokoli.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura

SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Michal Horák - Ideální čas na turné

Hudba / koncert
Divadelní klub Ántré Horní Brána, ulice Horní 2
01.12.2023 od 20:00 hod.

 

 

SVĚTLOMAT

Hudba / koncert / rock - blues - funk - punk
Kamenáč music art pub
01.12.2023

 

Nasvícení města Sezimovo Ústí - Janek Ledecký!

Ostatní / setkání
náměstí Tomáše Bati
01.12.2023 od 15:00 hod.