PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hana Lehečková šokovala svými Poupátky táborskou Jednotu

Hana Lehečková šokovala svými Poupátky táborskou Jednotu

Úterý, 27.12.2022 / fotoreport + článek

 

V dnešní době to možná může vypadat tak, že je tu mnohem víc sexuálního zneužívání, znásilňování, týrání a podobných lidských ohavností než dřív, ale faktem je, že takové věci tu byly vždycky. Jenom nebyly tolik vidět, možná se víc zametaly pod koberec, lidé/ženy/děti nevěděli, jak, s kým a jestli vůbec o takových věcech mluvit. Je tedy jedině dobře, že dnes mají lidé odvahu a především možnosti takové věci sdílet, mají kde hledat oporu a pomoc, svět je tak nějak víc poslouchá. A tak na povrch vyplouvají i věci dávno minulé, zapadlé kdesi v uprášených a špinavých koutek lidských pamětí, kam byly uloženy jako ta nejšpinavější tajemství.

Se stejným tajemstvím, se stejnou bolestí, se stejnou zkušeností, kterou by nikdo mít neměl, se papíru svěřila i česká spisovatelka a redaktorka Hana Lehečková. Ve své knize Poupátka přináší čtenářům otřesné svědectví o manipulaci, zneužívání a tak trošku veřejném tajemství, o kterém nikdo do té doby neřekl ani slovo. Hana Lehečeková nás zavádí do prostředí divadelního kroužku, mezi partu jedenáctiletých dětí, které by pro svého učitele udělaly téměř vše. Což on moc dobře ví a nebojí se svého vlivu a postavení využít na nejvyšší míru a překročit veškeré hranice.

Hana Lehečková své svědectví, které se jí osobně dotýká, svoji satisfakci, svoji výpověď předává nejen na stránkách svého románu, ale i na besedách a autorských čtení. A na své poupátkové tour neminula ani táborskou Jednotu a místní školy. Svojí otevřeností a bezmeznou upřímností otevřela jedno velké a závažné téma, nebála se diskutovat, odpovídat na otázky, které byly často i velice osobní a před ničím neuhýbala. A ačkoli po celý večer vládla poměrně tíživá a hutná atmosféra, odnášel si z něj každý velmi intenzivní zážitek, který jistě ještě dlouho poté v mnohých rezonoval a vyvolával další a další otázky. Protože takovým poupátkem se i dnes, kdy dokážeme o takových věcech veřejně hovořit, kdy máme preventivní programy a krizové linky, může stát naprosto kdokoli.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura

The Gangnails se po 10 letech vrátí do Orionu

Po více než deseti letech se v sobotu 4. února do táborského Orionu vrátí punk-rock´a´billy kapela The Gangnails. Pamětníci si vzpomenou na divoké koncerty z let 2006–2012, kdy právě v klubu Orion kapela pravidelně vystupovala. Od té doby došlo na drobné změny v sestavě a na konci roku 2020 vydání desky Rolling Tunes!, kde opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. The Gangnails se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel v ČR. Večer otevře ve 20 hodin rock´n´roll mlátička Garage Rattlesnakes z Klatov.Předprodej vstupenek je ZDE, na místě budou lístky za 200 Kč. Celková kapacita klubu je nastavena na 100 návstěvníků. FCB událost je ZDE. (ro)
 

Související články

 

 
Kultura dnes


The Gangnails + Garage Rattlesnakes

Hudba / koncert / punk - rock - rock´n´roll
MC Orion Tábor
04.02.2023 od 19:30 hod.

 

Fousatej Hat

Hudba / koncert
MC Fabrika, Jeronýmova 6, Č. Budějovice
04.02.2023 od 20:00 hod.

 

Kurz - Kabelka bez jehlic a nití

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
04.02.2023 od 16:00 hod.

 

Pink floyd Tribute

Hudba / koncert / rock
Univerzita
04.02.2023 od 20:00 hod.