PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala uspořádalo koncert pro UNICEF. Vybralo se téměř 27 000 korun

Divadlo Oskara Nedbala uspořádalo koncert pro UNICEF. Vybralo se téměř 27 000 korun

Neděle, 13.03.2022 / fotoreport + článek

 

Vzhledem k současné situaci na Ukrajině dostává všechno tak nějak hořkoslanou příchuť, jejíž intenzitu zmírňuje jen neskutečná vlna solidarity, která spojila celé národy. Ani kulturní svět nezůstává pozadu, protože právě hudbou a literaturou mají lidé mnohé říci a v mnohém pomoci – o tom už jsem se v minulosti mnohokrát přesvědčili. Divadlo Oskara Nedbala v Táboře v tomto směru nezaostává a uspořádalo velký benefiční koncert pro UNICEF. Ředitelka divadla Linda Rybáková oslovila několik táborských hudebníků a kapel a společně vytvořili velmi pestrý a různorodý program.

Se svým repertoárem vystoupila Karolína Berková s klavírním doprovodem Karla Juráně, Vojtěch Vrtiška s Jiřím Kubečkem, nostalgickou atmosféru naladil Salónní orchestr z Plané nad Lužnicí, klavírní struny pak opět rozezněj Chalupski a na závěr, pro zklidnění duší zahrálo táborské hudební Kalle.

Každý z návštěvníků si tak hudebně přišel na své a navíc všichni svým dobrovolným příspěvkem přispěli na fond na pomoc Ukrajinským dětem. Právě děti jsou totiž v probíhající válce těma nejzranitelnějšími, prožívají největší strach a patří mezi nejnevinnější. Na UNICEF se nakonec vybralo 27 000 korun.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová