PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala uspořádalo koncert pro UNICEF. Vybralo se téměř 27 000 korun

Divadlo Oskara Nedbala uspořádalo koncert pro UNICEF. Vybralo se téměř 27 000 korun

Neděle, 13.03.2022 / fotoreport + článek

 

Vzhledem k současné situaci na Ukrajině dostává všechno tak nějak hořkoslanou příchuť, jejíž intenzitu zmírňuje jen neskutečná vlna solidarity, která spojila celé národy. Ani kulturní svět nezůstává pozadu, protože právě hudbou a literaturou mají lidé mnohé říci a v mnohém pomoci – o tom už jsem se v minulosti mnohokrát přesvědčili. Divadlo Oskara Nedbala v Táboře v tomto směru nezaostává a uspořádalo velký benefiční koncert pro UNICEF. Ředitelka divadla Linda Rybáková oslovila několik táborských hudebníků a kapel a společně vytvořili velmi pestrý a různorodý program.

Se svým repertoárem vystoupila Karolína Berková s klavírním doprovodem Karla Juráně, Vojtěch Vrtiška s Jiřím Kubečkem, nostalgickou atmosféru naladil Salónní orchestr z Plané nad Lužnicí, klavírní struny pak opět rozezněj Chalupski a na závěr, pro zklidnění duší zahrálo táborské hudební Kalle.

Každý z návštěvníků si tak hudebně přišel na své a navíc všichni svým dobrovolným příspěvkem přispěli na fond na pomoc Ukrajinským dětem. Právě děti jsou totiž v probíhající válce těma nejzranitelnějšími, prožívají největší strach a patří mezi nejnevinnější. Na UNICEF se nakonec vybralo 27 000 korun.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrahám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrahám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


promlčeno

Kino / film / český krimi thriller
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.05.2022 od 19:00 hod.