PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala uspořádalo koncert pro UNICEF. Vybralo se téměř 27 000 korun

Divadlo Oskara Nedbala uspořádalo koncert pro UNICEF. Vybralo se téměř 27 000 korun

Neděle, 13.03.2022 / fotoreport + článek

 

Vzhledem k současné situaci na Ukrajině dostává všechno tak nějak hořkoslanou příchuť, jejíž intenzitu zmírňuje jen neskutečná vlna solidarity, která spojila celé národy. Ani kulturní svět nezůstává pozadu, protože právě hudbou a literaturou mají lidé mnohé říci a v mnohém pomoci – o tom už jsem se v minulosti mnohokrát přesvědčili. Divadlo Oskara Nedbala v Táboře v tomto směru nezaostává a uspořádalo velký benefiční koncert pro UNICEF. Ředitelka divadla Linda Rybáková oslovila několik táborských hudebníků a kapel a společně vytvořili velmi pestrý a různorodý program.

Se svým repertoárem vystoupila Karolína Berková s klavírním doprovodem Karla Juráně, Vojtěch Vrtiška s Jiřím Kubečkem, nostalgickou atmosféru naladil Salónní orchestr z Plané nad Lužnicí, klavírní struny pak opět rozezněj Chalupski a na závěr, pro zklidnění duší zahrálo táborské hudební Kalle.

Každý z návštěvníků si tak hudebně přišel na své a navíc všichni svým dobrovolným příspěvkem přispěli na fond na pomoc Ukrajinským dětem. Právě děti jsou totiž v probíhající válce těma nejzranitelnějšími, prožívají největší strach a patří mezi nejnevinnější. Na UNICEF se nakonec vybralo 27 000 korun.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Jeden svět v Táboře 2023

Kino / film / dokument / Festival dokumentárních filmů o lidských právech
Kino Svět, Don, Jednota, Sklep, Bejvák
24.03.2023 - 26.03.2023 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

PRECEDENS - pro náhlou indispozici zrušeno

Hudba / koncert / Rock
mcJORDÁN, Budějovická 14, Tábor
24.03.2023 od 20:00 hod.

 

Fotografie - Miroslava Trusková "MR.TURNER"

Výstava / Výstava fotografií
Biograf Kotva
24.03.2023 - 11.05.2023 od 18:30 hod.
vícedenní akce

 

Poznáváme a chráníme přírodu

Výstava / vernisáž
Spektrum Sezimovo Ústí
24.03.2023 od 17:00 hod.