PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nové Listování přiváží dojemný příběh a tančící pandy


Neděle, 03.04.2022 / fotoreport + článek

 

Když se váš život během jedné jediné chvilky dostane z naprosté idylky obrovským sešupem do naprosté beznaděje, nezbude vám nic jiného, než být panda. Respektive, tančící panda. Hlavní protagonista knihy Když panda tančí se přesně v takové situaci ocitne. Poté, co jeho žena tragicky zemře při autonehodě, u níž je přítomen i jejich syn, se Danny Malooney hrabe v tom nejhlubším životním bordelu, kam se jen člověk může dostat. Jeho syn od nehody nepromluvil, milovaná žena je mrtvá, její rodiče by byly nejradši, kdyby zemřel on sám, bytný mu vyhrožuje zlámáním nohou, pokud nezaplatí dluh za nájem a aby toho nebylo málo, vyhodí ho z práce.

V bezvýchodné situaci se Danny rozhodne pro to nejzoufalejší, co se mu v tu chvíli nabízí. V pochybném obchodě s kostýmy zakoupí tu nejlevnější masku – pandu – a začne tančit pro pobavení lidí v místním parku ve snaze vydělat nějaké peníze a zajistit tak sebe a především malého Willa.

Když panda tančí je smutným a dojemným příběhem o vztahu otce a syna, o hledání nového životního rytmu, o hledání cesty k člověku, který se vám vzdaluje… I přes svou tragičnost je však pojímán s vtipem, humorem a nadsázkou a stává se tak velmi jedinečným a neopakovatelným.

Právě takový příběh si dle svých slov Lukáš Hejlík pro svůj projekt Listování celé ty roky přál. A tak ho spolu s hereckým kolegou Pavlem Oubramem vytvořili jedno z nejlepších, nejkomičtějších a zároveň nejtragičtějších scénických čtení vůbec. V pandích overalech a s knihami v rukách se rozhodli v táborském Divadle Oskara Nedbala vyprávět příběh Dannyho a Willa. Příběh o lásce, smutku, důvěře a touze vrátit svůj život zpět do snesitelného rytmu, ve kterém by se dalo žít. I bez milované osoby, která chybí a nikdy chybět nepřestane. A fakt, že i přes nelehkou dobu vyprodávají divadelní i kulturní sály je jedinečným důkazem toho, že lidé se i v těžké době potřebují zasmát. Vlastně… i o tom je příběh knihy Když panda tančí a potažmo i nejnovějšího Listování.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura

V úterý 4. dubna se dožije 101 let herečka Alexandra Myšková

S herečkou Alexandrou Myškovou, která oslaví 4. dubna úctyhodné 101. narozeniny přineslo Kulturne.com rozhovor obsahující dvě videa  dobové fotografie. Následně i v prosinci nahrála intro ke skladbě Modlitba za mír, jelikož se s redaktorem Petrem Hejnou při zmíněném rozhovoru, vedeném místy v rozverné náladě, na brzké hudební spolupráci dohodli. Paní Sašu, jak ji přátelé říkají, je tedy možno vidět a slyšet ZDE. Na ČT1 v úterý 4. dubna od 21:05 hodin si nenechte ujít premiérové vysílání 13. komnaty Alexandry Myškové. (ph)
 

Související články

 

 
Kultura dnes


Dymytry & Hämatom CZtour 2023

Hudba / koncert
Hotel Palcát
01.04.2023 od 18:00 hod.

 

100 let tradic československé myslivosti

Výstava / 100 let tradic československé myslivosti
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 30.07.2023
vícedenní akce

 

„České myslivosti zdar a škůdcům zmar!“ aneb Vhledy do české myslivecká historie a současnosti

Výstava / „České myslivosti zdar a škůdcům zmar!“ aneb Vhledy do české myslivecká historie a současnosti
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 31.10.2023
vícedenní akce

 

Voda? Voda!

Výstava / Voda? Voda!
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 22.06.2023
vícedenní akce