PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nové Listování přiváží dojemný příběh a tančící pandy


Neděle, 03.04.2022 / fotoreport + článek

 

Když se váš život během jedné jediné chvilky dostane z naprosté idylky obrovským sešupem do naprosté beznaděje, nezbude vám nic jiného, než být panda. Respektive, tančící panda. Hlavní protagonista knihy Když panda tančí se přesně v takové situaci ocitne. Poté, co jeho žena tragicky zemře při autonehodě, u níž je přítomen i jejich syn, se Danny Malooney hrabe v tom nejhlubším životním bordelu, kam se jen člověk může dostat. Jeho syn od nehody nepromluvil, milovaná žena je mrtvá, její rodiče by byly nejradši, kdyby zemřel on sám, bytný mu vyhrožuje zlámáním nohou, pokud nezaplatí dluh za nájem a aby toho nebylo málo, vyhodí ho z práce.

V bezvýchodné situaci se Danny rozhodne pro to nejzoufalejší, co se mu v tu chvíli nabízí. V pochybném obchodě s kostýmy zakoupí tu nejlevnější masku – pandu – a začne tančit pro pobavení lidí v místním parku ve snaze vydělat nějaké peníze a zajistit tak sebe a především malého Willa.

Když panda tančí je smutným a dojemným příběhem o vztahu otce a syna, o hledání nového životního rytmu, o hledání cesty k člověku, který se vám vzdaluje… I přes svou tragičnost je však pojímán s vtipem, humorem a nadsázkou a stává se tak velmi jedinečným a neopakovatelným.

Právě takový příběh si dle svých slov Lukáš Hejlík pro svůj projekt Listování celé ty roky přál. A tak ho spolu s hereckým kolegou Pavlem Oubramem vytvořili jedno z nejlepších, nejkomičtějších a zároveň nejtragičtějších scénických čtení vůbec. V pandích overalech a s knihami v rukách se rozhodli v táborském Divadle Oskara Nedbala vyprávět příběh Dannyho a Willa. Příběh o lásce, smutku, důvěře a touze vrátit svůj život zpět do snesitelného rytmu, ve kterém by se dalo žít. I bez milované osoby, která chybí a nikdy chybět nepřestane. A fakt, že i přes nelehkou dobu vyprodávají divadelní i kulturní sály je jedinečným důkazem toho, že lidé se i v těžké době potřebují zasmát. Vlastně… i o tom je příběh knihy Když panda tančí a potažmo i nejnovějšího Listování.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura

SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Výtvarný kurz - Výroba sněhuláka

Pro děti
Dům kultury Milevsko
02.12.2023

 

Divadlo B: Vánoční pohádka

Pro děti
Švestkový Dvůr, Malovice 35
02.12.2023 od 16:00 hod.

 

Harlej - Zatím je to dobrý tour

Hudba / koncert
Hotel Palcát
02.12.2023 od 19:00 hod.

 

ADVENT na statku v Borotíně

Pro děti / Kulturně společenská akce pro děti i dospělé
Barokní dvůr Borotín (naproti hradu Borotín)
02.12.2023 - 03.12.2023 od 10:00 hod.
vícedenní akce