PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V centru Tábora vznikl nový klub Jordán. Láká na Plastic People i Václava Marhoula

V centru Tábora vznikl nový klub Jordán. Láká na Plastic People i Václava Marhoula

Úterý, 03.03.2020 / fotoreport + článek

 

Táborskou kulturní scénu oživí menší multifunkční klub. Nese název MC Jordán a nachází se na dopravní tepně města - Budějovické ulici, vedle funkcionalistického kostela. Za jeho vznikem stojí bubeník legendární kapely Oceán Jan Vozáry, Pavla Šeredová i známý fotograf Jiří Turek s kolegyní Janou Jabůrkovou. Klub nabídne kavárnu, koncerty, divadla, besedy, workshopy i výstavní prostor.

Činnost zahájila legendární metalová kapela Debustrol. Nejbližšími aktuálními akcemi je cestovatelská beseda Mexiko na vlastní pěst, ve středu 4. března od 18.30 hodin, a koncert Tribute to Iron Maiden 10. března. 

Hudební příznivci se mohou těšit na Plastic People of the Universe i Progres 2, milovníci filmu pak na promítání filmu Nabarvené ptáče s následnou besedou s režisérem Václavem Marhoulem

"Byli jsme přesvědčeni, že delší dobu chyběl v Táboře prostor pro klubovou scénu. Proto jsme se rozhodli pro tento projekt. Záměrem je vytvoření multifunkčního kulturního centra s galerií a kavárnou, které bude návštěvníkům všech věkových kategorií poskytovat možnost plného kulturního vyžití v různých oblastech," říká provozovatelka Pavla Šeredová, sestra fotografa Jiřího Turka (Forbes), který fotil Václava Havla, Rolling Stones, Stinga i Davida Bowieho. Jeho fotky a fotky Jany Jabůrkové (magazín Forbes) by měly klub zdobit. Právě Jiří Turek s Janou Jabůrkovou uchystají v klubu workshop a besedu s promítáním nejen pro fotografy. 

Ve dne kavárna, večer klub

Klub MC (Multifunkční Centrum) Jordán se nachází v prostorách bývalé prodejny sportovních, hokejistických potřeb. Část obyvatel rušné ulice klub vítá, jiní se bojí hluku a nepořádku.

"Objekt byl kompletně rekonstruován. Po dokončení stavebních úprav jsme za pomoci Jana Příbramského a dalších klub odhlučnili dle současných norem. K rušení okolí tak nyní nedochází. To potvrdila i odborná firma, která dle zákona provedla měření hluku. Zároveň je zajištěn úklid okolí klubu vždy po uskutečnění akce," uklidňuje hudebník, produkční a zvukař Jan Vozáry, který byl zakladatelem první internetové kavárny v Jihočeském kraji a je provozovatelem budějovického rockového klubu MC Fabrika. K Táboru má blízký vztah, protože zde koncem 80. let se svou skupinou Oceán, jejíž členem byl i zpěvák Petr Muk, začínal.

Program klubu by měl mít široký záběr. "Plánujeme celou řadu kulturních akcí, ze kterých si určitě každý vybere. Již nyní máme rezervované termíny pro cestopisné přednášky, autorská čtení, výstavy fotografií, koncerty tuzemských, místních i zahraničních hudebních skupin. Rádi bychom, aby místo posloužilo také studentům ke studiu, či lidem na chvilku odpočinku v rušné části města," doplňuje Pavla Šeredová.

Po ukončení činnosti Recykle music baru a legendárního "rokáče" Orion a zhruba roční absenci klubů s živou muzikou v Táboře opět začala nová zařízení vznikat. V Hotelu Palcát sídlí klub BarBar, reinkarnace se dočkala Univerzita s pestým programem, nový je multifunkční klub Garage a znovuotevřít by se měly dveře Milenia na Pražském sídlišti.

"Nemáme v úmyslu nikomu konkurovat, protože se nám nejedná o přetahování návštěvníků jiných kulturních zařízení, ale o zaplnění, dle našeho názoru, chybějící formy klasické klubové scény," uzavřel produkční Jan Vozáry.

Více o programu zájemci najdou na facebooku MC Jordán nebo na webových stránkách www.mcjordan.cz. 

Nejbližší akce:

4.3 od 18:30 - Mexiko na vlastní pěst - beseda
10.3. od 20:00 - Tribute to Iron Maiden - koncert
27.3. od 19:30 - Procrastination a hosté v Táboře - koncert
28.3. od 20:00 - Helmutova stříkačka - koncert
31.3. od 19:00 - 151 dní Pacifickou hřebenovkou Sama pěšky z Mexika do Kanady - beseda
Duben - Plastic People of the Universe, Progres 2, Nabarvené ptáče s besedou....
 

Foto: David Peltán, archiv klubu MC Jordán


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.

 

 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.