PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Začaly Prázdniny v Telči

Začaly Prázdniny v Telči

Středa, 31.07.2019 / fotoreport + článek

 

V pátek 26. července odstartoval 37. ročník festivalu Prázdniny v Telči. Během sedmnácti dní se zde na čtyřech scénách představí více jak pět desítek interpretů. Celkové ladění festivalu je tradičně z velké části folkové, nicméně na své si rozhodně přijdou i posluchači dalších žánrů.

Program můžete zhlédnout ZDE

Pokud Prázdniny v Telči neznáte a chcete si udělat skvělý výlet, rozhodně neváhejte a alespoň na den si Telč dojeďte vychutnat. Prázdniny nejsou klasickým hektickým a přelidněným festivalem, mají svou zvláštně poklidnou, rodinnou atmosféru. Před začátkem samotného programu si můžete projít město, jehož historické centrum je památkou UNESCO, a nasát jeho pohodovou letní atmosféru.

Od tří hodin pak můžete udělat radost svým ratolestem návštěvou pohádky v parku pod vrbou. V pět hodin startuje Kocouří scéna na náměstí, věnovaná méně známým umělcům, a v půl osmé začínají hlavní koncerty v unikátním prostředí zámeckého nádvoří. Loni navíc přibyla scéna Nocturen v Panském dvoře, kam můžete z velkého koncertu pokračovat a pořádně si zatančit (na hlavních koncertech se sedí). Těm, kteří nemají ani po Nocturnech dost, nelze než doporučit procházku kouzelnou noční Telčí, během které, s trochou štěstí, můžete narazit na jamující skupinku organizátorů festivalu a účinkujících hudebníků, a třeba s nimi i posedět a završit tak skvělý zážitek z celého dne.

Redakce Kulturne.com se letos do Telče bohužel nedostane, a tak si, spolu s vámi, formou přiloženého fotoreportu připomíná loňský ročník.
 


Fotografie


Autor: František Ciml, Jana Škrabánková