PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Wil Salden řídí Glenn Miller Orchestra už přes 30 let. Chci si ještě užít zábavu, říká

Wil Salden řídí Glenn Miller Orchestra už přes 30 let. Chci si ještě užít zábavu, říká

Úterý, 16.01.2018 / rozhovor

 

Nejslavnější swingový orchestr na světě, Glenn Miller Orchestra, přijede zahrát jihočeskému publiku. Koncertní zážitek si budete moci vychutnat 17. ledna v budejovickém KD Vltava a 19. ledna v táborském Hotelu Palcát. Orchestr už třicet let vede Wil Salden. s nímž přinášíme rozhovor. A s Kulturne.com můžete navíc vyhrát na obě představení vstupenky ZDE.  

Wil Salden se narodil v holandském Obbichtu. Mladý fanoušek sladké a swingové hudby čtyřicátých let studoval klavír na konzervatoři v Maastrichtu, roku 1978 začal studovat hudbu Glenna Millera a budovat svůj vlastní orchestr. Od roku 1985 brázdí Wil se svým
GMO Evropu a dosahuje skvělých triumfů: Vyprodané sály, ovace ve stoje, TV pořady...
Nesmrtelné melodie jako Moonlight Serenade, Somewhere Over The Rainbow nebo
Stairway To The Stars uslyší milovníci swingu také na jihu Čech. 

Hudbu Glenna Millera jste začal studovat v roce 1978. Co je na jeho hudbě pro Vás tak atraktivního? 
Je potěšením hrát originální aranže Glenna Millera. Jak nejspíš víte, máme to štěstí, že je můžeme používat díky faktu, že Glenn Miller spolupracoval se špičkovými aranžéry. Takže píseň může být jednoduchá, ale zaranžovaná například Billem Mayem, dostává grády a hrát ji je pak opravdu výborný pocit. Mimochodem, muzikanti z originálního Glenn Miller Orchestra byly absolutně fantastičtí, takže všechny tyto skutečnosti ji dělají atraktivní. 

Jaký je rozdíl mezi Glenn Miller Orchestra a originálem? Je ta hudba stejná jako byla před 80 lety?
Zcela se snažíme hrát tu hudbu způsobem, jakým ji hrál Glenn Miller, bez pokusů ji kopírovat. Někteří novináři si myslí, že posloucháme celý den originální verze, ale mohu vás ujistit, že je tomu už dlouho, co jsem poslouchal originální nahrávky Glenna Millera. Nicméně, bylo by divné, také pro publikum, kdybychom hráli např. disco verze In The Mood. Publikum ani kapela byla neměli z takového vystoupení radost. 

Moonlight Serenade je tradičně otevíracím songem každého koncertu. Budou koncerty v České republice výjimkou? 
Tato tradice bude pokračovat také v naší nové show “Jukebox Saturday Night” i v České republice, nemusíte mít obavy. 

Odehráli jste již více než 4 500 koncertů pro více než čtyři miliony lidí. Je nějaký vysněný cíl, kterého byste chtěl dosáhnout? 
Nemám žádný vysněný cíl, jen doufám, že si v příštích letech udržím dobré zdraví, abychom si mohli užít spoustu zábavy a potěšit naše fanoušky hraním této úžasné swingové hudby. 

Vstupenky na všechny koncerty jsou k dostání v síti ticketportal ZDE. Více informací na www.glennmiller.cz


Fotografie


Autor: - i -

Smutný pátek. Zemřel textař Pavel Šrut i Avicii

V pátek 20. dubna přešly na druhý břeh dve rozličné osobnosti. V pouhých 28 letech opustil hudební scénu švédský Dj Avicii, jehož skladby jako Levels, The Nights, Wake Me Up nebo Hey Brother zná z doslechu asi každý. Zubatá si v pátek večer vzala také básníka, autora knížek pro děti, textaře a překladatele Pavla Šruta. Literátovi, který byl nositelem Ceny Jaroslava Seiferta, Státní ceny za literaturu i Magnesia Litera, bylo 78 let. Kromě známých Lichožroutů psal i pro časopisy Čtyřlístek i Mateřídoušku, mnozí také znají jeho textařskou tvorbu. Psal pro Petra Skoumala, Luboše Pospíšila, Michala Prokopa či Vladimíra Mišíka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Když se zhasne

Divadlo / komedie / komedie
KD Zliv, Dolní náměstí 585, Zliv
23.04.2018 od 19:00 hod.

 

Dodo Gombár – Mezi nebem a ženou

Divadlo
Městské divadlo Český Krumlov
23.04.2018 od 19:30 hod.