PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Wil Salden řídí Glenn Miller Orchestra už přes 30 let. Chci si ještě užít zábavu, říká

Wil Salden řídí Glenn Miller Orchestra už přes 30 let. Chci si ještě užít zábavu, říká

Úterý, 16.01.2018 / rozhovor

 

Nejslavnější swingový orchestr na světě, Glenn Miller Orchestra, přijede zahrát jihočeskému publiku. Koncertní zážitek si budete moci vychutnat 17. ledna v budejovickém KD Vltava a 19. ledna v táborském Hotelu Palcát. Orchestr už třicet let vede Wil Salden. s nímž přinášíme rozhovor. A s Kulturne.com můžete navíc vyhrát na obě představení vstupenky ZDE.  

Wil Salden se narodil v holandském Obbichtu. Mladý fanoušek sladké a swingové hudby čtyřicátých let studoval klavír na konzervatoři v Maastrichtu, roku 1978 začal studovat hudbu Glenna Millera a budovat svůj vlastní orchestr. Od roku 1985 brázdí Wil se svým
GMO Evropu a dosahuje skvělých triumfů: Vyprodané sály, ovace ve stoje, TV pořady...
Nesmrtelné melodie jako Moonlight Serenade, Somewhere Over The Rainbow nebo
Stairway To The Stars uslyší milovníci swingu také na jihu Čech. 

Hudbu Glenna Millera jste začal studovat v roce 1978. Co je na jeho hudbě pro Vás tak atraktivního? 
Je potěšením hrát originální aranže Glenna Millera. Jak nejspíš víte, máme to štěstí, že je můžeme používat díky faktu, že Glenn Miller spolupracoval se špičkovými aranžéry. Takže píseň může být jednoduchá, ale zaranžovaná například Billem Mayem, dostává grády a hrát ji je pak opravdu výborný pocit. Mimochodem, muzikanti z originálního Glenn Miller Orchestra byly absolutně fantastičtí, takže všechny tyto skutečnosti ji dělají atraktivní. 

Jaký je rozdíl mezi Glenn Miller Orchestra a originálem? Je ta hudba stejná jako byla před 80 lety?
Zcela se snažíme hrát tu hudbu způsobem, jakým ji hrál Glenn Miller, bez pokusů ji kopírovat. Někteří novináři si myslí, že posloucháme celý den originální verze, ale mohu vás ujistit, že je tomu už dlouho, co jsem poslouchal originální nahrávky Glenna Millera. Nicméně, bylo by divné, také pro publikum, kdybychom hráli např. disco verze In The Mood. Publikum ani kapela byla neměli z takového vystoupení radost. 

Moonlight Serenade je tradičně otevíracím songem každého koncertu. Budou koncerty v České republice výjimkou? 
Tato tradice bude pokračovat také v naší nové show “Jukebox Saturday Night” i v České republice, nemusíte mít obavy. 

Odehráli jste již více než 4 500 koncertů pro více než čtyři miliony lidí. Je nějaký vysněný cíl, kterého byste chtěl dosáhnout? 
Nemám žádný vysněný cíl, jen doufám, že si v příštích letech udržím dobré zdraví, abychom si mohli užít spoustu zábavy a potěšit naše fanoušky hraním této úžasné swingové hudby. 

Vstupenky na všechny koncerty jsou k dostání v síti ticketportal ZDE. Více informací na www.glennmiller.cz


Fotografie


Autor: - i -

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Poznáváme a chráníme přírodu

Výstava / vernisáž
Spektrum Sezimovo Ústí
24.03.2023 od 17:00 hod.

 

Svišti v orchestřišti

Hudba / koncert / filmová hudba - rock - swing
Městská knihovna Tábor, Jiráskova 1775, 390 01 Tábor
24.03.2023 od 16:30 hod.

 

Jeden svět v Táboře 2023

Kino / film / dokument / Festival dokumentárních filmů o lidských právech
Kino Svět, Don, Jednota, Sklep, Bejvák
24.03.2023 - 26.03.2023 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

PRECEDENS - pro náhlou indispozici zrušeno

Hudba / koncert / Rock
mcJORDÁN, Budějovická 14, Tábor
24.03.2023 od 20:00 hod.