PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Netradiční posmrtný křest, vernisáž a plná kavárna v PNP Písek

Netradiční posmrtný křest, vernisáž a plná kavárna v PNP Písek

Úterý, 02.02.2016 / fotoreport + video

 

Úvod pozdního odpoledne 28. ledna patřil Jakubovi Švojgrovi a jeho prezentaci záměrů, průběhu a výsledků projektu Implementace systému ucelené rehabilitace Psychiatrické léčebny u Honzíčka, která se loni přerodila v Psychiatrickou nemocnici Písek. 

Následovalo zahájení výstavy fotografií Obrázky z krajů vzdálených i blízkých našeho reportéra Petra Hejny a jeho stejnojmenného syna. Starší z nich je dávným absolventem prestižní grafické školy v Praze, mladší je členem píseckého klubu TeriFoto. Tématika vystavených prací je především krajina, ať již zcela místní či nedaleká jihočeská, tak barvami hrající Provence nebo exotičtější oázy a podmořský život v Rudém moři na Sinaji.

Trojice sudiček pak pokřtila, jak definoval Petr st., „mrtvé novorozeně“, tedy poslední album kapely dvojice vystavovatelů 2 Generations. První album bylo křtěné vodou, druhé ohněm, a tak toto třetí, a bohužel poslední, s názvem Místa klidu bylo v souladu s tezí starověkých filozofů, aby se dostálo všem životatvorným živlům, pokřtěno zemí a vzduchem.

Milan Princ, na albu též zastoupený na nahrávkách coby interpret a autor textu skladby napsané pro jeho album Smrti má, posypal disk pískem z břehu Rudého moře, uloženého v etnickém keramickém bubínku (údajně prosyceného velbloudí močí), čarovná krabička Lenky Slavíčkové pak pro změnu obsahovala hrabanku z šumavských hvozdů a čichu libější nežli velbloudí pach vzduch sytí esenci nabídla Jana - manželka Petra st., a to v podobě levandulových květů a listů. Vše mělo i přímou souvislost jak s výstavou, tak s obsahem alba kapely.

Následoval koncert, doprovázený nezbytnou projekcí, kde od letošního léta trvale chorého Petra ml. nahradil stálý studiový spolupracovník kapely, hráč na klávesové nástroje Břetislav Bakala. Vybrané skladby z posledního alba doplnily i jiné starší z bohatého repertoáru dnes již díky zmíněným zdravotním problémům zaniklé kapely, a to jak z předešlých alb, tak z hudebních počátků Petra mladšího. Finální písní pak byla Chvála bláznovství z prvního alba, původem však již stará desítky let.

Sestřih ze křtu a koncertuHojní účastníci i pořadatelé akce byli evidentně s vystavenými pracemi a zejména s produkcí a její fascinující projekcí nadšeni.

Výstava trvá do 24. února, kavárna je otevřena denně, takže více než čtyři desítky fotografií je možno prohlédnout do uvedeného data v klidu u kávy a seznámeni se současně i s prostředím rekonstruované budovy Psychiatrické nemocnice Písek. Rozhovor s Petrem Hejnou vyšel také na Rock Rádiu v pořadu Devátá s Princem ZDE.

 


Fotografie


Autor: Jana H.B., foto: Václav Turek

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Kolega Mela Gibsona

Divadlo / komedie / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
19.03.2019 od 19:30 hod.

 

Tradiční setkání jubilantů - Senior klub ZVVZ

Ostatní
Dům kultury Milevsko
19.03.2019 od 15:00 hod.

 

Zářivě barevný podzim na Černobylu a vůkol

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
19.03.2019 od 18:00 hod.

 

Žalman & SPOL. 2019

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
19.03.2019 od 19:00 hod.