PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Netradiční posmrtný křest, vernisáž a plná kavárna v PNP Písek

Netradiční posmrtný křest, vernisáž a plná kavárna v PNP Písek

Úterý, 02.02.2016 / fotoreport + video

 

Úvod pozdního odpoledne 28. ledna patřil Jakubovi Švojgrovi a jeho prezentaci záměrů, průběhu a výsledků projektu Implementace systému ucelené rehabilitace Psychiatrické léčebny u Honzíčka, která se loni přerodila v Psychiatrickou nemocnici Písek. 

Následovalo zahájení výstavy fotografií Obrázky z krajů vzdálených i blízkých našeho reportéra Petra Hejny a jeho stejnojmenného syna. Starší z nich je dávným absolventem prestižní grafické školy v Praze, mladší je členem píseckého klubu TeriFoto. Tématika vystavených prací je především krajina, ať již zcela místní či nedaleká jihočeská, tak barvami hrající Provence nebo exotičtější oázy a podmořský život v Rudém moři na Sinaji.

Trojice sudiček pak pokřtila, jak definoval Petr st., „mrtvé novorozeně“, tedy poslední album kapely dvojice vystavovatelů 2 Generations. První album bylo křtěné vodou, druhé ohněm, a tak toto třetí, a bohužel poslední, s názvem Místa klidu bylo v souladu s tezí starověkých filozofů, aby se dostálo všem životatvorným živlům, pokřtěno zemí a vzduchem.

Milan Princ, na albu též zastoupený na nahrávkách coby interpret a autor textu skladby napsané pro jeho album Smrti má, posypal disk pískem z břehu Rudého moře, uloženého v etnickém keramickém bubínku (údajně prosyceného velbloudí močí), čarovná krabička Lenky Slavíčkové pak pro změnu obsahovala hrabanku z šumavských hvozdů a čichu libější nežli velbloudí pach vzduch sytí esenci nabídla Jana - manželka Petra st., a to v podobě levandulových květů a listů. Vše mělo i přímou souvislost jak s výstavou, tak s obsahem alba kapely.

Následoval koncert, doprovázený nezbytnou projekcí, kde od letošního léta trvale chorého Petra ml. nahradil stálý studiový spolupracovník kapely, hráč na klávesové nástroje Břetislav Bakala. Vybrané skladby z posledního alba doplnily i jiné starší z bohatého repertoáru dnes již díky zmíněným zdravotním problémům zaniklé kapely, a to jak z předešlých alb, tak z hudebních počátků Petra mladšího. Finální písní pak byla Chvála bláznovství z prvního alba, původem však již stará desítky let.

Sestřih ze křtu a koncertuHojní účastníci i pořadatelé akce byli evidentně s vystavenými pracemi a zejména s produkcí a její fascinující projekcí nadšeni.

Výstava trvá do 24. února, kavárna je otevřena denně, takže více než čtyři desítky fotografií je možno prohlédnout do uvedeného data v klidu u kávy a seznámeni se současně i s prostředím rekonstruované budovy Psychiatrické nemocnice Písek. Rozhovor s Petrem Hejnou vyšel také na Rock Rádiu v pořadu Devátá s Princem ZDE.

 


Fotografie


Autor: Jana H.B., foto: Václav Turek

Veselské slavnosti 2017, hodně kultury

V pátek a sobotu,  23. a 24. června, se ve Veselí nad Lužnicí konají Veselské slavnosti 2017. V pátek se návštěvníci mohou těšit na Taneční orchestr ZUŠ, Kantoři, Mirai, Lucie revival, Wohryzek band, Kocouři.  V sobotu na dechovou hudbu Sedmikráska, Humpolecký Dixieland, Albertíkovu báječnou show, Annu Julii Slováčková s kapelou, Peter Nagyho s kapelou Indigo, Circus Brothers, Wild Sticks, Krýgl Boys, Mary Long, Sarah či Garant.  Dále pak na soutěže, jako je jízda z kopce na čemkoliv, netradiční plavidla, soutěž O nejlepší guláš, soutěže s kulinářskou tematikou. Další program pak čítá šermířské ležení Veselských bojovníků, ukázky historického tance a šermu, horolezeckou stěnu a bumber ball Pepsi, boxerský ring s ukázkami a možností vyzkoušet boxerský sport, exkurze do terária a minipivovaru SOŠEP, ohňostroj. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


SMACK LIVE!

Hudba / hiphop - r'n'b - dance - oldies stage
Music club Kotnov
24.06.2017 - 25.06.2017 od 21:00 hod.
vícedenní akce

 

Sporťáček 2017 - České Budějovice

Sport
Sokolský ostrov
24.06.2017 od 10:00 hod.

 

Slavnostní otevření cyklostezky Thayarunde

Sport
Waidhofen an der Thaya
24.06.2017 od 10:00 hod.