PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Netradiční posmrtný křest, vernisáž a plná kavárna v PNP Písek

Netradiční posmrtný křest, vernisáž a plná kavárna v PNP Písek

Úterý, 02.02.2016 / fotoreport + video

 

Úvod pozdního odpoledne 28. ledna patřil Jakubovi Švojgrovi a jeho prezentaci záměrů, průběhu a výsledků projektu Implementace systému ucelené rehabilitace Psychiatrické léčebny u Honzíčka, která se loni přerodila v Psychiatrickou nemocnici Písek. 

Následovalo zahájení výstavy fotografií Obrázky z krajů vzdálených i blízkých našeho reportéra Petra Hejny a jeho stejnojmenného syna. Starší z nich je dávným absolventem prestižní grafické školy v Praze, mladší je členem píseckého klubu TeriFoto. Tématika vystavených prací je především krajina, ať již zcela místní či nedaleká jihočeská, tak barvami hrající Provence nebo exotičtější oázy a podmořský život v Rudém moři na Sinaji.

Trojice sudiček pak pokřtila, jak definoval Petr st., „mrtvé novorozeně“, tedy poslední album kapely dvojice vystavovatelů 2 Generations. První album bylo křtěné vodou, druhé ohněm, a tak toto třetí, a bohužel poslední, s názvem Místa klidu bylo v souladu s tezí starověkých filozofů, aby se dostálo všem životatvorným živlům, pokřtěno zemí a vzduchem.

Milan Princ, na albu též zastoupený na nahrávkách coby interpret a autor textu skladby napsané pro jeho album Smrti má, posypal disk pískem z břehu Rudého moře, uloženého v etnickém keramickém bubínku (údajně prosyceného velbloudí močí), čarovná krabička Lenky Slavíčkové pak pro změnu obsahovala hrabanku z šumavských hvozdů a čichu libější nežli velbloudí pach vzduch sytí esenci nabídla Jana - manželka Petra st., a to v podobě levandulových květů a listů. Vše mělo i přímou souvislost jak s výstavou, tak s obsahem alba kapely.

Následoval koncert, doprovázený nezbytnou projekcí, kde od letošního léta trvale chorého Petra ml. nahradil stálý studiový spolupracovník kapely, hráč na klávesové nástroje Břetislav Bakala. Vybrané skladby z posledního alba doplnily i jiné starší z bohatého repertoáru dnes již díky zmíněným zdravotním problémům zaniklé kapely, a to jak z předešlých alb, tak z hudebních počátků Petra mladšího. Finální písní pak byla Chvála bláznovství z prvního alba, původem však již stará desítky let.

Sestřih ze křtu a koncertuHojní účastníci i pořadatelé akce byli evidentně s vystavenými pracemi a zejména s produkcí a její fascinující projekcí nadšeni.

Výstava trvá do 24. února, kavárna je otevřena denně, takže více než čtyři desítky fotografií je možno prohlédnout do uvedeného data v klidu u kávy a seznámeni se současně i s prostředím rekonstruované budovy Psychiatrické nemocnice Písek. Rozhovor s Petrem Hejnou vyšel také na Rock Rádiu v pořadu Devátá s Princem ZDE.

 


Fotografie


Autor: Jana H.B., foto: Václav Turek

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Veselská ozvěna 2018 - doteky tónů

Hudba / koncert
Kostel sv. Martina Bošilec
21.07.2018 od 19:00 hod.

 

Babetto párty

Ostatní / sraz Babett - Babetto párty
Vlčeves
21.07.2018 od 12:00 hod.

 

Footfest 2018

Hudba / festival / rock - fotbal
Fotbalový stadion
21.07.2018 od 14:00 hod.