PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


MFSF 2015: Budou se řešit zločiny a vzpomínat na Miroslava Ondříčka

MFSF 2015: Budou se řešit zločiny a vzpomínat na Miroslava Ondříčka

Úterý, 13.10.2015 / článek

 

Je to už 15 let, co se studenti Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku a Soukromé vyšší odborné školy filmové podílejí na vzniku každého ročníku Mezinárodního festivalu studentských filmů a pokaždé v něm zanechají svůj unikátní otisk. Minulý rok se „nechali probudit studentským filmem“ a letos ukážou, že „v Písku film opravdu žerou!“ Festival začíná ve čtvrtek 15. října a v Písku bude kulturu osvěžovat do neděle. Kromě nespočtu filmů nabídne i výstavu fotografii ze soutěže World press photo či koncerty kapel Zrní, Ondřeje Rumla, Poletíme? a dalších.

Každý rok má festival své speciální téma, které se odvíjí od festivalové znělky. Letos je to detektivka. Režisér letošních slavnostních večerů Richard Blumenfeld v nich plánuje spojit prvky televizní, filmové i divadelní tvorby. A samozřejmě také se musí vyřešit zločin, který byl spáchán v letošní upoutávce na festival.

Do soutěže se přihlásilo na stovky filmů z celého světa a již brzy odborná porota, složená z vyučujících, zveřejní seznam těch nejlepších, které se dostanou do hlavní soutěže. Ty pak bude hodnotit mezinárodní porota, do které zasedne například vítěz minulého ročníku režisér Miklas Manneke, španělský režisér Claudio Niubo či britský producent Hemant Sharda.

Filmový festival v Písku, to ale nejsou jen filmy ale i bohatý doprovodný program. Letošním soundtrackem bude například Wattican Punk Ballet z Arménie, hvězda soutěže X-FACTOR Ondřej Ruml, hravá kapela Zrní nebo například Petra Hapková s recitálem Život na baru.

Svou výstavu tu bude mít i bývalá písecká studentka a držitelka mnoha ocenění, mezi nimiž nechybí ani to z World Press Photo 2014, Jana Ašenbrennerová. Na besedu s návštěvníky pak dorazí i kameraman a dokumentarista Martin Čech.

Tento rok se tak ponese v duchu vzpomínek na Miroslava Ondříčka, patrona FAMO v Písku, který nedávno zemřel. Písecká škola i festival jsou jeho odkazem, který bude žít dál. Mladí lidé z celého světa se zde budou i nadále scházet, vyměňovat si mezi sebou zkušenosti a rozvíjet společné vazby, i filmové řemeslo.

Více o festivalu a program naleznete na www.filmfestpisek.cz

Facebook festivalu ZDE


Fotografie


Autor: - jp -


Téma: MFSF Písek

Související články

 

 
Kultura dnes


Letní Open Air koncert - Doga "unplugged"

Hudba / koncert
Garage Tábor
02.07.2020 od 19:00 hod.

 

Setkání s hudou v Soběslavi 2020

Hudba / cyklus koncertů a hudební workshop
Kulturní dům města Soběslavi, Kostel sv. Víta a Kostel sv. Petra a Pavla, Městské koupaliště Soběslav
02.07.2020 - 12.07.2020 od 19:00 hod.
vícedenní akce

 

Havraní léto 2020

Festival
Rabenštejnská 2020
02.07.2020 od 19:00 hod.

 

This!

Hudba / koncert
Klášterní zahrada
02.07.2020 od 19:00 hod.