PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


MFSF Písek 2016: Návštěvníci tvořili nekonečný seriál

MFSF Písek 2016: Návštěvníci tvořili nekonečný seriál

Pondělí, 24.10.2016 / fotoreport + článek

 

Nejnabitější den festivalu odstartoval tradičně soutěžní projekcí, nejcennější zážitky však na návštěvníky čekaly mimo kinosál. Ať už na scenáristickém workshopu s kreativní producentkou seriálu Ulice, nebo v Kulturním domě, kde zahrály The Fellas, Kapitán Demo či Bratři.

Hamburská škola zaujala kvantitou i kvalitou

Mezi sobotními soutěžními snímky oproti pátku chyběl vyčnívající favorit, především kvůli vyrovnanější sestavě. Sobotní projekce však potvrdila vysoký standard filmového řemesla na hamburské Media School, kterou v letošní soutěži reprezentuje celkem šest snímků. Za pozornost stojí všechny, namátkou například formálně perfektní Zkouška, emotivní Samira či hravý Opak oranžové; všechny filmy se mohou pochlubit perfektním nasnímáním a kvalitním scénářem, takže se těžko vybírá nejlepší.

Trailer k filmu Bewährung / Zkouška z produkce Hamburg Media School České publikum a zvlášť pravidelné účastníky festivalu určitě zaujal český krátký film První sníh, jehož výrobu avizovala na předminulého ročníku sama autorka, režisérka a výtvarnice Lenka Ivančíková (článek ZDE). Film o zatoulaném ježkovi, který hledá cestu domů v lese zasypaném prvním sněhem, je uhrančivý nejen precizní stop-motion animací, ale také nenásilným propojením poetiky lesa a nemilosrdnosti života v něm.

Producenti ulice učili tvořit postavy „na celý život“

Cenné rady a nezanedbatelnou porci zkušeností si odnesli účastníci scenáristického workshopu pod vedením Silvie Klasové, kreativní producentky nekonečného seriálu Ulice. Kurz se soustředil na vývoj námětu a postav pro dlouhodobý seriál. „Dozvěděli jsme se, jak je důležité mít vykreslené postavy, které nám vydrží ‚na celý život', a jak nám pomohou děj vytvořit sami ze svých potřeb a snů. Všichni jsme se něčemu naučili a nasbírali i zajímavé kontakty,“ nešetří chválou jeden z účastníků, student písecké FAMO Patrik Ulrich.

Večer patřil filmům z Písku a koncertům

V kině Portyč se večer konala projekce snímků studentů píseckých filmových škol, kterou doplnila diskuze s členem poroty Jiřím Sádkem. Absolvent FAMO odpovídal na dotazy ohledně jeho posledního filmu Polednice, přiblížil svou pracovní náplň a nastínil plány do budoucna.

Kdo si chtěl od velkého plátna odpočinou, mohl se vypravit do Kulturního domu, který opanovaly české kapely a DJs. První polovina večera patřila formacím I Love You Honey Bunny, The Fellas a excentrikovi Kapitánu Demovi. Po půlnoci je na pódiu vystřídalo oblíbené producentské duo Bratři, na které později navázal DJ Dubstract.

Není lepší známka vydařeného festivalu než plný sál a afterparty do rána. Ke spokojenosti návštěvníků i organizátorů se povedlo obojí. Nezbývá tedy než doufat, že se podobně vydaří i neděle.

 


Fotografie


Autor: Matěj Malecha, foto: Bára Procházková


Téma: MFSF Písek

SMUTÉNKA: Zemřela legenda filmové hudby, Ennio Morricone

 V 91 letech zemřel italský skladatel filmové hudby Ennio Morricone. Podle prvních informací se tak stalo po pádu na jedné římské klinice. Morricone je držitelem například čestné ceny Oscara za celoživotní dílo, Oscara za snímek Osm hrozných, tří Zlatých glóbů i tří Cen Grammy. Jeho dílo bylo nesmírně obsáhlé, složil hudbu k více než 500 filmům a seriálům. Mezi nestárnoucí melodie patří hudba k filmům a seriálům jako Tenkrát na Západě, Pro pár dolarů navíc, Hodný, zlý a ošklivý, Neúplatní, Rudá Sonja či Chobotnice. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Milevské léto - Fantom

Hudba / koncert
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
09.07.2020 od 18:00 hod.

 

DINGO

Hudba / koncert / country - western
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
09.07.2020 od 19:30 hod.

 

Letní Open Air koncert - Mňága a Žďorp

Hudba / koncert / rock
Garage Tábor
09.07.2020 od 19:00 hod.

 

David Krňanský | AꓭƆꓷ

Výstava
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - DON galerie
09.07.2020 - 29.08.2020 od 17:00 hod.
vícedenní akce