PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


MFSF Písek 2016: Návštěvníci tvořili nekonečný seriál

MFSF Písek 2016: Návštěvníci tvořili nekonečný seriál

Pondělí, 24.10.2016 / fotoreport + článek

 

Nejnabitější den festivalu odstartoval tradičně soutěžní projekcí, nejcennější zážitky však na návštěvníky čekaly mimo kinosál. Ať už na scenáristickém workshopu s kreativní producentkou seriálu Ulice, nebo v Kulturním domě, kde zahrály The Fellas, Kapitán Demo či Bratři.

Hamburská škola zaujala kvantitou i kvalitou

Mezi sobotními soutěžními snímky oproti pátku chyběl vyčnívající favorit, především kvůli vyrovnanější sestavě. Sobotní projekce však potvrdila vysoký standard filmového řemesla na hamburské Media School, kterou v letošní soutěži reprezentuje celkem šest snímků. Za pozornost stojí všechny, namátkou například formálně perfektní Zkouška, emotivní Samira či hravý Opak oranžové; všechny filmy se mohou pochlubit perfektním nasnímáním a kvalitním scénářem, takže se těžko vybírá nejlepší.

Trailer k filmu Bewährung / Zkouška z produkce Hamburg Media School České publikum a zvlášť pravidelné účastníky festivalu určitě zaujal český krátký film První sníh, jehož výrobu avizovala na předminulého ročníku sama autorka, režisérka a výtvarnice Lenka Ivančíková (článek ZDE). Film o zatoulaném ježkovi, který hledá cestu domů v lese zasypaném prvním sněhem, je uhrančivý nejen precizní stop-motion animací, ale také nenásilným propojením poetiky lesa a nemilosrdnosti života v něm.

Producenti ulice učili tvořit postavy „na celý život“

Cenné rady a nezanedbatelnou porci zkušeností si odnesli účastníci scenáristického workshopu pod vedením Silvie Klasové, kreativní producentky nekonečného seriálu Ulice. Kurz se soustředil na vývoj námětu a postav pro dlouhodobý seriál. „Dozvěděli jsme se, jak je důležité mít vykreslené postavy, které nám vydrží ‚na celý život', a jak nám pomohou děj vytvořit sami ze svých potřeb a snů. Všichni jsme se něčemu naučili a nasbírali i zajímavé kontakty,“ nešetří chválou jeden z účastníků, student písecké FAMO Patrik Ulrich.

Večer patřil filmům z Písku a koncertům

V kině Portyč se večer konala projekce snímků studentů píseckých filmových škol, kterou doplnila diskuze s členem poroty Jiřím Sádkem. Absolvent FAMO odpovídal na dotazy ohledně jeho posledního filmu Polednice, přiblížil svou pracovní náplň a nastínil plány do budoucna.

Kdo si chtěl od velkého plátna odpočinou, mohl se vypravit do Kulturního domu, který opanovaly české kapely a DJs. První polovina večera patřila formacím I Love You Honey Bunny, The Fellas a excentrikovi Kapitánu Demovi. Po půlnoci je na pódiu vystřídalo oblíbené producentské duo Bratři, na které později navázal DJ Dubstract.

Není lepší známka vydařeného festivalu než plný sál a afterparty do rána. Ke spokojenosti návštěvníků i organizátorů se povedlo obojí. Nezbývá tedy než doufat, že se podobně vydaří i neděle.

 


Fotografie


Autor: Matěj Malecha, foto: Bára Procházková


Téma: MFSF Písek

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.

 

 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.