PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


TOVÁRNA - Jindřich Štreit a kol.


Výstava / Vernisáž
Město: Tábor

Datum: 27.02.2020 od 17:00 hod.

Místo: Divadlo Oskara Nedbala Tábor

 
 

poetické fotografie z industriálního prostředí

Vystavující: Jindřich Štreit, Miroslava Trusková, Stanislav Zela, Šárka Klímová, Tomáš Loukota, Martina Janošová, Ondřej Tichý, Jakub Uher, Radovan Mikula, Tomáš Hlawiczka, Vladislav Tvarůžek, Renata Vaculíková, Jaroslava Vítková, Martina Koubková, Klára Krátká, Lukáš Procházka, Jan Šebek, Bronislav Foller

Soubor fotografií TOVÁRNA, který vznikal po dobu několika let při brněnském institutu fotografických studií Photogenia, je výpovědí skupiny lidí, kteří nahlédli pod povrch slova, aby objevili obrazy. Obrazy poetické i znepokojivé, často na hranici všedních úvah o významu slova továrna. Více než dvacet fotografů pod záštitou významného dokumentárního fotografa a vynikajícího pedagoga Jindřicha Štreita navštívilo desítky industriálních celků - od gigantických provozů až po malé dílničky připomínající prvorepublikové provozovny, kde analyzovali a objevovali prostor zcela vlastním způsobem a optikou.

Prof. Mgr. Jindřich Štreit, dr. h. c. (1946, Vsetín) je český dokumentární fotograf, vysokoškolský pedagog, kurátor a organizátor kulturního života. Ve svých fotografiích zachycuje život na venkově, těžkou práci v továrnách i sociální témata. Doposud realizoval více než 1400 samostatných výstav u nás i v zahraničí a vydal 37 knih. Jeho publikace Kde domov můj citlivě přibližující život lidí bez domova získala titul Nejkrásnější kniha roku 2016. Je zastoupen v řadě významných sbírek v ČR i ve světě. Za své poslání Jindřich Štreit považuje poukazovat na opomíjené problémy ve společnosti.

Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 27. února 2020 v 17.00 s úvodním slovem ředitelky divadla Lindy Rybákové, Jindřicha Štreita a ředitele fotografického institutu Photogenia Jana Suchardy.

Hudební doprovod: Václav Pelouch – housle, Adam Závodský – klavír

Výstavní prostory jsou otevřeny při představeních.


Více o akci TOVÁRNA - Jindřich Štreit a kol. na webu akce


e-mail na pořadatele: zemanova@divadlotabor.cz
SMUTÉNKA: Zemřel Bill Withers, autor hitů Lean on me a Ain't No Sunshine

Přijde nám, že už skoro nic jiného než úmrtí vzácných osobností nepíšeme :( Bohužel, ve věku 81 let opustila hudební scénu další legenda, soulový zpěvák Bill Withers. Držitel tří cen Grammy, člen Rockenrolové síně slávy a autor světoznámých písní zemřel po komplikacích se srdíčkem. Mezi jeho skladby, které se staly evergreeny, patří například Ain't No Sunshine, Lovely Day a Lean on Me (Opři se o mě). Poslední jmenovaná píseň se stala takřka hymnou v současné koronavirové situaci...(dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat