PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V táborské knihovně se seznámíte s Danem Brownem, ve strakonické s beatníky

V táborské knihovně se seznámíte s Danem Brownem, ve strakonické s beatníky

Pondělí, 03.02.2014 / pozvánka

 

Knihy Dana Browna jsou populární po celém světě. Jejich obsahy do českého jazyka čtenářům zprostředkovává táborský rodák David Petrů. O překladech děl světových literátů jako Dan Brown, Stephen King, Jack Kerouac či Cormac McCarthy bude vyprávět v úterý 4. února od 18 hodin v Městské knihovně Tábor. Pro milovníky Beat generation pak připravila čtení Šmidingerova knihovna ve Strakonicích.

„V literatuře - beletrii sleduji především původní českou produkci. U světové beletrie jsem dlouho zůstávala pouze u čítankových autorů z gymnaziálních let. Navíc mě velmi dlouho nenapadlo sledovat překladovou literaturu právě podle jmen skrytých autorů překladatelů. Prvně mi došlo, že na překladu záleží, když se mi do rukou dostal překlad Malého Prince, který nebyl od Zdeňky Stavinohové. Zájem o překlady a kdo za nimi stojí podpořil u mě i loňský TaBook a také například setkání s místním Láďou Nagyem. David Petrů je další nenápadný Táborák, který má v Čechách pro světovou literaturu nezaměnitelné místo,“ říká ředitelka knihovny Eva Měřínská, která s překladatelem chodila na Gymnázium Pierra de Coubertina.

„Pamatuji si ho ze školy jako velkého čtenáře a říká se, že vlastní zkušenost se čtením je velmi důležitá. Potěšilo mě, když jsme celkem náhodně domluvili s Davidem jeho vystoupenín v knihovně. Fascinuje mě, že někdo z našeho „malého“ města může zasahovat, i když pro mnohé neviditelně, do „světové kultury“,“ dodává. Vstupné na besedu s Davidem Petrů je zdarma.

Beatníci ve Strakonicích

Příznivci literární Beat generation pak připravila čtení Šmidingerova knihovna ve Strakonicích. V prvním ze tří jarních pořadů zprostředkují Miroslav Kovářík a Radek Bláha čtenářům svědectví o velké literární revoluci, která prošla světem a má i své české představitele. Ve čtvrtek 6. února od 17 hodin se těšte na ukázky z díla A. Ginsberga, L. Ferlinghettiho, G. Corsa, V. Hraběte či S. Antošové. Vstupné je dobrovolné.


Autor: dap -


Téma: Literatura

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Temperament a vášeň

Hudba
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
28.05.2023 od 19:00 hod.

 

Gejzírfest folk country open air 2023

Hudba / festival / folk country open air
České Budějovice, Nádražní x Pražská tř.
28.05.2023 od 10:00 hod.

 

Pohádka ke dni dětí - Tři pohádky s písničkou

Pro děti
Amfiteátr DK Milevsko
28.05.2023 od 15:00 hod.

 

Den dětí

Pro děti
Tismenické údolí - amfiteátr
28.05.2023 od 14:00 hod.