PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V táborské knihovně se seznámíte s Danem Brownem, ve strakonické s beatníky

V táborské knihovně se seznámíte s Danem Brownem, ve strakonické s beatníky

Pondělí, 03.02.2014 / pozvánka

 

Knihy Dana Browna jsou populární po celém světě. Jejich obsahy do českého jazyka čtenářům zprostředkovává táborský rodák David Petrů. O překladech děl světových literátů jako Dan Brown, Stephen King, Jack Kerouac či Cormac McCarthy bude vyprávět v úterý 4. února od 18 hodin v Městské knihovně Tábor. Pro milovníky Beat generation pak připravila čtení Šmidingerova knihovna ve Strakonicích.

„V literatuře - beletrii sleduji především původní českou produkci. U světové beletrie jsem dlouho zůstávala pouze u čítankových autorů z gymnaziálních let. Navíc mě velmi dlouho nenapadlo sledovat překladovou literaturu právě podle jmen skrytých autorů překladatelů. Prvně mi došlo, že na překladu záleží, když se mi do rukou dostal překlad Malého Prince, který nebyl od Zdeňky Stavinohové. Zájem o překlady a kdo za nimi stojí podpořil u mě i loňský TaBook a také například setkání s místním Láďou Nagyem. David Petrů je další nenápadný Táborák, který má v Čechách pro světovou literaturu nezaměnitelné místo,“ říká ředitelka knihovny Eva Měřínská, která s překladatelem chodila na Gymnázium Pierra de Coubertina.

„Pamatuji si ho ze školy jako velkého čtenáře a říká se, že vlastní zkušenost se čtením je velmi důležitá. Potěšilo mě, když jsme celkem náhodně domluvili s Davidem jeho vystoupenín v knihovně. Fascinuje mě, že někdo z našeho „malého“ města může zasahovat, i když pro mnohé neviditelně, do „světové kultury“,“ dodává. Vstupné na besedu s Davidem Petrů je zdarma.

Beatníci ve Strakonicích

Příznivci literární Beat generation pak připravila čtení Šmidingerova knihovna ve Strakonicích. V prvním ze tří jarních pořadů zprostředkují Miroslav Kovářík a Radek Bláha čtenářům svědectví o velké literární revoluci, která prošla světem a má i své české představitele. Ve čtvrtek 6. února od 17 hodin se těšte na ukázky z díla A. Ginsberga, L. Ferlinghettiho, G. Corsa, V. Hraběte či S. Antošové. Vstupné je dobrovolné.


Autor: dap -


Téma: Literatura

Související články

 

 
Kultura dnes


12. ročník Milevské bienále duchovní hudby

Hudba / festival
Milevsko - klášter
21.09.2019 od 17:00 hod.

 

120. výročí obce baráčníků ve veselí - mezimostí

Ostatní / oslava výročí
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
21.09.2019 od 14:00 hod.

 

Pošli to dál

Ostatní / swap - výměna věcí
Kulturní dům - RC Hrošík
21.09.2019 od 09:00 hod.

 

Dožínky na statku v Borotíně (2019)

Ostatní / setkání / Kulturně společenská akce
Hospodářský dvůr Starý zámek v Borotíně
21.09.2019 od 10:00 hod.