PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Slavnosti piva 2014: Zlato bude mít Dudák a stříbro opět připadlo Chotovinám

Slavnosti piva 2014: Zlato bude mít Dudák a stříbro opět připadlo Chotovinám

Čtvrtek, 13.02.2014 / fotoreport

 

Také druhý den odborných degustací Reprezentačních slavností piva a minerálních vod byl náročný pro ty, kteří ochutnávali. Naštěstí byl ukončený trochu dříve, aby se sládci a odborníci na pivo mohli sejít a ochutnat něco málo bez oficiálního hodnocení. I dnes přinášíme čertsvé výsledky a pozor, opět se dařilo jihočeskému minipivovaru Mayzus z Chotovin. Patří mu druhé místo se Střelnickou desítkou. Další z Jihočechů se na zlaté příčce uvelebil Otavský zlatý ze strakonického Dudáku. Ale od začátku:

Ve světlých výčepních pivech se království ujala desítka z humpoleckého Bernardu, druhý byl Hubertus z Kácova třetí Corgoň ze slovenského Heinekenu.
Pivu typu Ale vévodí Tlustý netopýr z Antoše, na druhé příčce se usadil nový pivovar z Hostivaře s H-Ale a třetí Všerad.
Ve Stoutech a Porterech si nejlépe vedli Jihočeši, a to pivovar Chotoviny se Stoutem. druhý brněnský Pegas Porter a třetí Permon.
Ve světlých ležácích patří zlato Otakaru z Poličky, stříbro Braníku 11 ze Staropramenu a bronz Šeráku z Holby.
Polotmavá piva opanoval Něžný barbar z Nymburka, následovaly ho Kaprál z Banskobystrického pivovaru Urpinera Démon z Vysokého Chlumce.
Tmavé výčepní vyhrál Urpiner Dark, druhý Litovel Dark a třetí skončil Bakalář z Rakovníka.
V tmavých ležácích se nejlépe zadařilo Primátoru Prémium, který byl následovaný Hubertusem z Kácova a Kapucínem z Vratislavic. 
Speciální tmavá piva vyhrála Kněžna ze Svijan, druhý byl Skalák z pivovaru Rohozec a třetí Eliška z Poličky.

Světlý ležák z minipivovaru okraloval Rampušák ze Staročeského pivovárku, druhý se usadil Gustav Premium z Litovle a třetí Dalešické nefiltrované.
Světlé výčepní pivo z minipivovaru vyhrálo Slavkovské pivo a velký boj se odehrál o druhé místo. Nakonec ho obsadily dvě piva - Desítka podskalská a Střelnická desítka z chotovinského pivovaru Mayzus. 
V kategorii světlý ležák premium se nejlépe dařilo Otavskému zlatému ze strakonického Dudáku, druhý je Černovar z Rakovníku a třetí Pernštejn z Pardubic.
Speciální světlé pivo z minipivovaru vaří nejlépe v Bay Brewing z japonské Yokohamy, kde vyrobili Pilsner. Druhý se umístil Popper Baron Armín z Rožnova pod Radhoštěm, třetí F.L. Věk ze Staročeského pivovárku.

První reportáž:
www.kulturne.com/clanek/slavnosti-piva-2014-zname-prvni-vysledky-desitce-kraluje-bernard-stoutum-chotoviny

Líbí se ti www.facebook.com/Kulturnecom


Fotografie


Autor: David Peltán


SMUTÉNKA: Odešla legenda latin jazzu Astrud Gilberto

 Ve věku 83 let v pondělí 5. června zemřela legenda bossanovy, samby a latin jazzu i popu, brazilská zpěvačka Astrud Gilberto, navždy spjatá zejména s písní The Girl from Ipanema z pera A. C. Jobima, za níž dostala Cenu Grammy. Druhou pak přidala za celoživotní přínos. Kromě svého manžela Joaa zpívala s hvězdami jako Stan Getz, Gil Evans, Quincy Jones, Chat Baker i Georgem Michaelem. Hrála také ve filmech Get Yourself, College Girl a The Hanged Man. Kariéru ukončila v roce 2002 a dodržela slib z roku 1965, totiž že nebude vystupovat v rodné Brazílii. (dap)

Související články

 

 

Vstupenkový systém Bzuco