PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Slavnosti piva 2014: Zlato bude mít Dudák a stříbro opět připadlo Chotovinám

Slavnosti piva 2014: Zlato bude mít Dudák a stříbro opět připadlo Chotovinám

Čtvrtek, 13.02.2014 / fotoreport

 

Také druhý den odborných degustací Reprezentačních slavností piva a minerálních vod byl náročný pro ty, kteří ochutnávali. Naštěstí byl ukončený trochu dříve, aby se sládci a odborníci na pivo mohli sejít a ochutnat něco málo bez oficiálního hodnocení. I dnes přinášíme čertsvé výsledky a pozor, opět se dařilo jihočeskému minipivovaru Mayzus z Chotovin. Patří mu druhé místo se Střelnickou desítkou. Další z Jihočechů se na zlaté příčce uvelebil Otavský zlatý ze strakonického Dudáku. Ale od začátku:

Ve světlých výčepních pivech se království ujala desítka z humpoleckého Bernardu, druhý byl Hubertus z Kácova třetí Corgoň ze slovenského Heinekenu.
Pivu typu Ale vévodí Tlustý netopýr z Antoše, na druhé příčce se usadil nový pivovar z Hostivaře s H-Ale a třetí Všerad.
Ve Stoutech a Porterech si nejlépe vedli Jihočeši, a to pivovar Chotoviny se Stoutem. druhý brněnský Pegas Porter a třetí Permon.
Ve světlých ležácích patří zlato Otakaru z Poličky, stříbro Braníku 11 ze Staropramenu a bronz Šeráku z Holby.
Polotmavá piva opanoval Něžný barbar z Nymburka, následovaly ho Kaprál z Banskobystrického pivovaru Urpinera Démon z Vysokého Chlumce.
Tmavé výčepní vyhrál Urpiner Dark, druhý Litovel Dark a třetí skončil Bakalář z Rakovníka.
V tmavých ležácích se nejlépe zadařilo Primátoru Prémium, který byl následovaný Hubertusem z Kácova a Kapucínem z Vratislavic. 
Speciální tmavá piva vyhrála Kněžna ze Svijan, druhý byl Skalák z pivovaru Rohozec a třetí Eliška z Poličky.

Světlý ležák z minipivovaru okraloval Rampušák ze Staročeského pivovárku, druhý se usadil Gustav Premium z Litovle a třetí Dalešické nefiltrované.
Světlé výčepní pivo z minipivovaru vyhrálo Slavkovské pivo a velký boj se odehrál o druhé místo. Nakonec ho obsadily dvě piva - Desítka podskalská a Střelnická desítka z chotovinského pivovaru Mayzus. 
V kategorii světlý ležák premium se nejlépe dařilo Otavskému zlatému ze strakonického Dudáku, druhý je Černovar z Rakovníku a třetí Pernštejn z Pardubic.
Speciální světlé pivo z minipivovaru vaří nejlépe v Bay Brewing z japonské Yokohamy, kde vyrobili Pilsner. Druhý se umístil Popper Baron Armín z Rožnova pod Radhoštěm, třetí F.L. Věk ze Staročeského pivovárku.

První reportáž:
www.kulturne.com/clanek/slavnosti-piva-2014-zname-prvni-vysledky-desitce-kraluje-bernard-stoutum-chotoviny

Líbí se ti www.facebook.com/Kulturnecom


Fotografie


Autor: David Peltán


Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Letní kino 2018 - Po strništi bos

Kino / film
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
21.08.2018 od 20:30 hod.

 

Invaze 18

Ostatní / happening
Malšice
21.08.2018