PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Realita. Legendární NoMeansNo, Victims Family a kubánští rappeři na jednom pódiu v Táboře


Čtvrtek, 29.04.2010 / pozvánka

 

Chris' 50th Birthday Bash. To je název akce v táborském klubu Milenium, kde v sobotu 1. května oslaví narozeniny baskytarista dua Sabot Chris Rankin. A oslaví je jak jinak než hudbou, a to pořádnou. Start je ve 20 hodin.
Na akci vystoupí legendární NoMeansNo z Kanady, Victims Family z USA a Le Silo z Japonska.

„Už připravujeme barák. Čekáme až přes sto hostů, kteří u nás na CESTĚ budou spát, a jde mi z toho hlava kolem. I když jsou to narozeniny, na akci jsou zváni všichni,“ říká druhá polovička dua Sabot, bubenice Hilary Binder.

Jazzcoreové trio s chutí punku NoMeansNo z kanadského Vancouveru přijede do Tábora vůbec poprvé, i když loni už na jihu Čech byli coby jedni z headlinerů open air festivalu Mighty Sounds v Olší. Kapela hraje od roku 1979 a má na kontě dvanáct studiových alb. Jejich silnou stránkou jsou zejména živé koncerty a tak se mají příznivci jazzu, punku a hardcoru na co těšit. Podobného ražení jsou kalifornští Victims Family i japonské trio – bicí, kytara a piáno Le Silo.

„Hrají takové fusion s experimentální hudbou. Hodně energické. Je to nejlepší kapela, kterou jsme na turné po Japonsku potkávali,“ vysvětlila Binder. Chrisovi, s nimž bydlí ve Ctiborově mlýně v Táboře, darovala k narozeninám bronzový pásek. „Je na něm vyryto: Půl století. S láskou Hilary,“ směje se bubenice. Tipuje, že ostatní lidé mu dají něco na baskytaru nebo něco do kuchyně. Chris totiž rád vaří.

Až na kubánský rap

Prozradila, že v úterý se do táborského Milenia přihlásili další hudebníci. Z kubánské Havany přijedou básníci Omni Zona Franca,
Ti poezii ve španělštině rapují například do cvakání psacích strojů, klapání botou, tleskání, smyček a instrumentálů. Se svým hip hopem vystoupí vždy mezi jednotlivými vystoupeními skupin. Na party nebude chybět ani Freewomension diskotéka. Vstupné na jedinečnou akci činí 300 korun.


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Letní kino Milevsko - Čertí brko

Kino / film
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.07.2019 od 21:00 hod.

 

Kurdistán

Ostatní / cestopis
Stánek - Žižkovo náměstí
23.07.2019 od 21:00 hod.

 

Festival u Slavie na letní scéně

Hudba / festival
Slavie
23.07.2019 od 18:00 hod.

 

Koncert Legend 2019

Hudba / koncert / rock
Letní Kino Háječek
23.07.2019 od 16:00 hod.