PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Realita. Legendární NoMeansNo, Victims Family a kubánští rappeři na jednom pódiu v Táboře


Čtvrtek, 29.04.2010 / pozvánka

 

Chris' 50th Birthday Bash. To je název akce v táborském klubu Milenium, kde v sobotu 1. května oslaví narozeniny baskytarista dua Sabot Chris Rankin. A oslaví je jak jinak než hudbou, a to pořádnou. Start je ve 20 hodin.
Na akci vystoupí legendární NoMeansNo z Kanady, Victims Family z USA a Le Silo z Japonska.

„Už připravujeme barák. Čekáme až přes sto hostů, kteří u nás na CESTĚ budou spát, a jde mi z toho hlava kolem. I když jsou to narozeniny, na akci jsou zváni všichni,“ říká druhá polovička dua Sabot, bubenice Hilary Binder.

Jazzcoreové trio s chutí punku NoMeansNo z kanadského Vancouveru přijede do Tábora vůbec poprvé, i když loni už na jihu Čech byli coby jedni z headlinerů open air festivalu Mighty Sounds v Olší. Kapela hraje od roku 1979 a má na kontě dvanáct studiových alb. Jejich silnou stránkou jsou zejména živé koncerty a tak se mají příznivci jazzu, punku a hardcoru na co těšit. Podobného ražení jsou kalifornští Victims Family i japonské trio – bicí, kytara a piáno Le Silo.

„Hrají takové fusion s experimentální hudbou. Hodně energické. Je to nejlepší kapela, kterou jsme na turné po Japonsku potkávali,“ vysvětlila Binder. Chrisovi, s nimž bydlí ve Ctiborově mlýně v Táboře, darovala k narozeninám bronzový pásek. „Je na něm vyryto: Půl století. S láskou Hilary,“ směje se bubenice. Tipuje, že ostatní lidé mu dají něco na baskytaru nebo něco do kuchyně. Chris totiž rád vaří.

Až na kubánský rap

Prozradila, že v úterý se do táborského Milenia přihlásili další hudebníci. Z kubánské Havany přijedou básníci Omni Zona Franca,
Ti poezii ve španělštině rapují například do cvakání psacích strojů, klapání botou, tleskání, smyček a instrumentálů. Se svým hip hopem vystoupí vždy mezi jednotlivými vystoupeními skupin. Na party nebude chybět ani Freewomension diskotéka. Vstupné na jedinečnou akci činí 300 korun.


Autor: David Peltán

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


NEREZ & LUCIA

Hudba / koncert
Jihočeské divadlo
24.03.2019 od 19:00 hod.

 

Domaci@stesti.hned

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.03.2019 od 19:00 hod.