PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Realita. Legendární NoMeansNo, Victims Family a kubánští rappeři na jednom pódiu v Táboře


Čtvrtek, 29.04.2010 / pozvánka

 

Chris' 50th Birthday Bash. To je název akce v táborském klubu Milenium, kde v sobotu 1. května oslaví narozeniny baskytarista dua Sabot Chris Rankin. A oslaví je jak jinak než hudbou, a to pořádnou. Start je ve 20 hodin.
Na akci vystoupí legendární NoMeansNo z Kanady, Victims Family z USA a Le Silo z Japonska.

„Už připravujeme barák. Čekáme až přes sto hostů, kteří u nás na CESTĚ budou spát, a jde mi z toho hlava kolem. I když jsou to narozeniny, na akci jsou zváni všichni,“ říká druhá polovička dua Sabot, bubenice Hilary Binder.

Jazzcoreové trio s chutí punku NoMeansNo z kanadského Vancouveru přijede do Tábora vůbec poprvé, i když loni už na jihu Čech byli coby jedni z headlinerů open air festivalu Mighty Sounds v Olší. Kapela hraje od roku 1979 a má na kontě dvanáct studiových alb. Jejich silnou stránkou jsou zejména živé koncerty a tak se mají příznivci jazzu, punku a hardcoru na co těšit. Podobného ražení jsou kalifornští Victims Family i japonské trio – bicí, kytara a piáno Le Silo.

„Hrají takové fusion s experimentální hudbou. Hodně energické. Je to nejlepší kapela, kterou jsme na turné po Japonsku potkávali,“ vysvětlila Binder. Chrisovi, s nimž bydlí ve Ctiborově mlýně v Táboře, darovala k narozeninám bronzový pásek. „Je na něm vyryto: Půl století. S láskou Hilary,“ směje se bubenice. Tipuje, že ostatní lidé mu dají něco na baskytaru nebo něco do kuchyně. Chris totiž rád vaří.

Až na kubánský rap

Prozradila, že v úterý se do táborského Milenia přihlásili další hudebníci. Z kubánské Havany přijedou básníci Omni Zona Franca,
Ti poezii ve španělštině rapují například do cvakání psacích strojů, klapání botou, tleskání, smyček a instrumentálů. Se svým hip hopem vystoupí vždy mezi jednotlivými vystoupeními skupin. Na party nebude chybět ani Freewomension diskotéka. Vstupné na jedinečnou akci činí 300 korun.


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Tanzánie - se zebrami pod hvězdami

Ostatní / 375. Barevný čtvrtek aneb Od Tábora až na konec světa
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
23.05.2019 od 19:00 hod.

 

Putování krajinou jako kulturně-spirituální aktivita

Ostatní / přednáška
BaoDílna, Pražská 157, Tábor
23.05.2019 od 19:00 hod.

 

Budějovický Majáles 2019

Hudba / festival
centrum města
23.05.2019 - 25.05.2019 od 09:00 hod.
vícedenní akce

 

Výstava papoušků

Výstava
Botanická zahrada Tábor
23.05.2019 - 26.05.2019 od 10:00 hod.
vícedenní akce