PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


PF 2014: Děkujeme všem a pokud to půjde, žijte kulturně také v roce 2014!

PF 2014: Děkujeme všem a pokud to půjde, žijte kulturně také v roce 2014!

Úterý, 31.12.2013 / glosa

 

Kdybych měl hodnotit rok 2013 po stránce kulturní, dostal by asi samé jedničky. Na jihu Čech, a nejen zde, bylo tolik skvělých kulturních akcí, že je ani lidé nestíhali. Kdo tvrdil, že se zde nic neděje, lhal si sám sobě do kapsy a uráží tím všechny, kteří se zde o kulturu zasloužili. Ať už to byla sdružení, kluby, festivaly, odbory či dílčí osoby, zaslouží velké díky. Náš jihočeský kulturní server Kulturne.com se jejich úsilí snažil podpořit, za rok 2013 jsme vydali 740 článků a reportáží. Celkem za naší existenci tří let je to číslo o 2 123 položkách. Našim čtenářům jsme nabídli v kalendáři akcí také pozvánky, bylo jich přesně 5371, celkem tedy 14 466!

Bohužel, tento rok nebyl pouze o číslech a kultuře. Odešlo spousty významných osobností. Vzpomeňme na leadera Psích vojáků Filipa Topola, textaře Zdeňka Rytíře, Jana Kašpara z Divadla Járy Cimrmana, herečku Jiřinu Jiráskovou, výtvarníka Oldřicha Smutného, publicistu Lubomíra Dorůžku, Petra Bakču Bakalerova z E!E, Ray Manzarka z The Doors, režiséra Jiřího Krejčíka, hudebníka a spisovatele Lou Reeda, spisovatele Iana Bankse, Seamuse Heaneyho či Zbyňka Hejdu, skladatele Ilju Hurníka, zpěváka Pavla Bobka, herce Petera O´Tooleho, kytaristu Rudolfa Daška či filmového historika Karla Čáslavského. Ale to už tak v životě chodí a je třeba na všechny dobré myslet skrz jejich díla, tvorbu a charaktery...

Kulturne.com všem našim stálým i budoucím čtenářům, partnerům, klubům a festivalům děkuje za spolupráci v roce 2013 a přeje hodně zdraví, štěstí a duševní pohody do roku následujícího. A když to půjde, žijte KULTURNĚ!

David Peltán, šéfredaktor


Autor: Kulturne.com

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Pavel Petrman / Co všechno ví Google?

Ostatní / setkání / beseda
Jednota
22.01.2020 od 18:00 hod.

 

Civilizace

Divadlo / komedie / Komedie
Divadlo Univerzita Tábor, Vančurova 2904, Tábor 390 01
22.01.2020 od 19:00 hod.