PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Petr Vurbs: A život je tu

Petr Vurbs: A život je tu

Sobota, 14.06.2014 / recenze

 

V přehršli veškeré literatury, kterou dnes na českém trhu najdeme a která se mnohdy zabývá těmi stejnými tématy, náměty a zápletkami – jen vždy z trošku jinak upraveného pohledu, jsem zaplesala nad další knížkou z produkce nakladatelství Pan nakladatel. Nese jednoduchý a prostý název „A život je tu“.

Byla jsem z ní nadšená asi stejně, jako z knihy „Stanice aneb pionýři v Čechách“, kterou vydalo stejné nakladatelství a která byla na webu Kulturne.com nedávno recenzována. Je to výborné, vtipné a dokonale oddechové čtení, které se dokonale liší od ostatní literatury, jež se mi poslední dobou dostává do rukou. Ostatně, uznejte sami… Kolik knih o obyčejném životě naprosto obyčejného člověka se vám v poslední době dostalo do rukou? Kolik takových knih jste viděli na pultech knihkupectví nebo regálech knihoven? Já, krom této jediné, žádnou.

Knížka „A život je tu“, jejímž vypravěčem a účastníkem všech událostí je sám její autor – jedná se tedy o knihu autobiografickou – vypráví příběh obyčejného chlápka, který se stal otcem. Nic velkého, nic divného, nic nepředpokládaného, ale opak je pravdou. Kdo z vás, drazí otcové, by si troufl na sepsání veškerých svých pocitů, myšlenek a životního příběhu o otcovství, které, co si budeme nalhávat, převrátí život na ruby každému? A vidíte? Petr Vurbs si na to troufl.

Výsledkem je báječně napsaná kniha, jejíž příběh je vyprávěn s lehkostí, mírnou nadsázkou, humorem a neotřelostí, která jí dodává na zvláštním a osobitém kouzlu. Autor zde popisuje nejen očekávání příchodu svého prvního potomka, ale také probdělé noci, kruhy pod očima a další každodenní starosti i radosti, které mu vtrhly do života spolu s narozením jeho dcerky.

Nečekejte ale žádný návod na to, jak dítě vychovat, uspat nebo přebalit, to v žádném případě. „A život je tu“ je prostě a jednoduše kniha plná zážitků mladého táty, který žije pro svoji dcerku i když to není vždy jednoduché. Pert Vurbs však ve své knize ukazuje, že všechno se dá zvládnout a ještě si u toho užít spoustu legrace.

Rozhovor s autorem knihy najdete zde.

Soutěžit o knihu můžete zde

hodnocení 85%


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura

Zemřela režisérská legenda Vojtěch Jasný

Dnes, v sobotu 16. listopadu, ve věku 93 let umřel režisér a scénárista Vojtěch Jasný, jedna z ikon československé kinematografie. Držitel dvou cen z Cannes, Křišťálového glóbu i Českého lva aj. byl kromě jiného autorem snímku Touha, Až přijde kocour nebo trezorového díla Všichni dobří rodáci. (dap) 

Související články

 

 
Kultura dnes


Znovu a líp

Divadlo
Spektrum Sezimovo Ustí
18.11.2019 od 19:00 hod.

 

Jak byla vosa Marcelka ráda, že je

Divadlo / pro děti
Dům kultury Milevsko
18.11.2019 od 09:15 hod.