PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Padesát odstínů šedi: Příběh Šedé myšky a pana Šedého

Padesát odstínů šedi: Příběh Šedé myšky a pana Šedého

Sobota, 21.03.2015 / recenze

 

No koho by nelákalo, v době plné sci-fi a komiksů, nahlédnout do světa „červené fantasmagorie“ a oblbnout se romantickým „pornáčem“ jednadvacátého století? Mě rozhodně ano! A jelikož jsem vždy všemi deseti pro vše zvrhlé a romantické zároveň, nemohla jsem jinak, než být tohoto davového šílenství součástí.

Ale protože jsem před rokem udělala tu chybu, že jsem si přečetla série jedna, dva, tři a byla tak lapena do sítí autobiografie, dnes už známé autorky E.L.James, film mne zklamal. Nebyl tedy uspokojující v jakékoli podobě.
Nejenže se nedostavily návaly blaženosti pramenící obvykle z mého filmového požitkářství, nedostavila se ani rtuť, která by v intimních chvílích zbarvila má líčka do ruda. Nemohu ovšem soudit objektivně, vzhledem k faktu výše zmiňovanému, a to že jsem byla věrnou příznivkyní knižní publikace. Ale aniž bych zjišťovala pocity či rozpoložení ostatních submisivních čtenářek, píšu tak, jak to cítím. Takže pokud jste si po zhlédnutí filmu třeli kolena o sebe či se u vás dostavila reakce v podobě vzdouvajícího se poklopce, budete se mnou nejspíš nesouhlasit, když napíšu, že šlo pouze o „slaďák“ s nádechem erotiky, nikoli naopak.

Nejenže mne Jamie Dornan, v podobě Christiana, nedostal. Nedostal mne téměř nikdo z herců, kteří byli obsazeni do hlavních rolí. U Dakoty Johnson (Anastazie), jsem si nebyla jistá, zda se mi víc líbí anebo nelíbí a o obsazení Kate, Josého či Christianovy sestry, ani nemluvě. Film zachraňuje snad jen hudební klip, který na nás hučí každou půl hodinu z rádií, až si říkám, zda není debilní také.

Jde prostě o klasický příběh holky od vedle, která se čistě náhodou objeví na místě, kde vůbec neměla být, v kontaktu s někým, koho vůbec neměla poznat. Vše podtrhuje fakt, že on je miliardář a ona šedá myška, která brzy zjistí, že dotyčný má padesát odstínů nátury. Ale pokud máte v kapse svrbící ruku a nevíte co s ní, pusťte si film s polovičkou a máte o zábavu postaráno. A když si k tomu po večerech budete ještě číst knižní publikaci filmu, zjistíte, že i s provazem a kusem lepenky se dají zažít nádherné okamžiky!

Čekala jsem víc (možná jsem perverzní), ale na mě to bylo málo. Takže 60%.

Padesát odstínů šedi
Drama / Romantický
USA, 2015, 124 min
Režie: Sam Taylor-Johnson
Předloha: E.L. James (kniha)
Scénář: Kelly Marcel
Kamera: Seamus McGarvey
Hudba:  Danny Elfman
Hrají:  Jamie Dornan, Dakota Johnson, Jennifer Ehle, Rita Ora, Marcia Gay Harden, Eloise Mumford, Max Martini, Luke Grimes, Rachel Skarsten, Callum Keith Rennie, Victor Rasuk, Dylan Neal, Anthony Konechny, Anne Marie DeLuise, Andrew Airlie, Tom Butler, Anna Louise Sargeant,Emily Fonda

Photo © Focus Features


Autor: Kateřina Jelenová


Téma: Kino a film

Související články

 

 
Kultura dnes


Černobyl - spící peklo

Ostatní / promítání
Garage Tábor
20.09.2021 od 18:00 hod.