PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


OLIVE SHOW: Melong. Místo, kde začíná změna. A nové místo pro Fashion Bazárky

OLIVE SHOW: Melong. Místo, kde začíná změna. A nové místo pro Fashion Bazárky

Neděle, 03.02.2013 / fotoreport + článek

 

Melong, říká vám něco slovo Melong? Že ne? Tak to pokračujte ve čtení. Nově otevřený klub Melong na Tř. 9. května v Táboře je vlastně kavárnou s galerií, co není tak úplně kavárna. Je to klub, ve kterém se cvičí jóga a léčí se zde pomocí emoční terapie EFT, je to místo, kde se můžete nechat namasírovat, a přitom to není masážní studio. Melong, je naším novým prostorem pro pořádání Fashion Bazárku. Hned jeden takový se konal 21. prosince.

Klub Melong je unikátní projekt dvou žen - Jiřiny Lacinové a Michaely Klímové. Jiřina Lacinová dala první impuls pro zrod a je matkou celého projektu a Michaela Klímová jako učitelka jógy, terapeutka a lektorka metody EFT, NLP a Ho’oponopono obstarává jeho náplň. Obě dámy mají též rády módu, a tak neváhaly ani vteřinu a nabídly nám svůj prostor pro konání FASHION BAZÁRKU v centru města.

Přáním obou žen bylo vytvořit “svatyni klidu uprostřed velkoměsta“, ve kterém je veškerý interiér naprosto harmonický, moderní a velmi nadčasový. Při vstupu zaujme nejenom točité schodiště, ale hlavně živá stěna z rostlin, poté antické sloupy, obrovské akvárium či magická fontána.
Až sejdete točité schodiště, ucítíte vůni prvotřídní kávy, které neodoláte. Dáte si šálek, pozorujete stylový interiér klubu, tvary, barvy a design. Po výborné kávě se přesunete do zadní místnosti, kde slyšíte nějaké povědomé hlasy. Ano! Jsou to vaši přátelé, kteří tento klub znají a často ho navštěvují. Prohodíte s nimi pár slov a jdete si zacvičit jógu.

Jóga s vůní rýže

Přesouváte se do „cvičící“ místnosti, která voní jemnou vůní rýže. Přivítá vás teplo, přítmí, převlečete se a jdete si vychutnat svou hodinu a půl naprostého klidu. Na hatha józe neskáčete metr vysoko, ani se moc nezapotíte.
Na józe zklidníte svou mysl, protáhnete zatuhlé svaly, které následně i zpevníte, ale hlavně na konci hodiny jógy se cítíte jako „Golem“. Jste vyrovnaní, usmíváte se, je vám krásně, příjemně, teplo. Jste pevní jako skála a ani ta nejhorší zpráva by vás v tu chvíli  nerozhodila. To je to správné slovo. Po pravidelném cvičení jógy vás nic nerozhodí.
Nejste naštvaní, nejste agresivní, dokážete řešit věci konstruktivně. Jste naprosto jiným člověkem, klidným, lepším, vyrovnanějším, a přitom jste to stále vy. Vaše lepší nové já.

Pokud vás tělo bolí, nebo jste vystaveni větší fyzické či psychické zátěži, můžete si do klubu Melong zajít na luxusní a léčivou reiki masáž, která uvolňuje, nabíjí a odstraňuje bloky a bolesti. Odcházíte lehčí. Bez bolesti. Uvolnění. Pokud budete cvičit yógu, či navštěvovat klub Melong z jiných důvodů, určitě se hned z první ruky dozvíte o konání dalšího módního bazárku, který se s největší pravděpodobností bude konat na jaře 2013.

Ven s emocemi

Melong je i místem, kde najdete pomoc i s trápením, kterého se nemůžete zbavit. Melong totiž nabízí jednu z nejlepších a nejúčinnějších technik odbourání negativních zážitků, a to právě emoční terapii EFT, která trvá přibližně hodinu. Pokud přijdete s konkrétním problémem, neznamená to, že tento problém způsobuje vaši bolest, nebo je jeho hlavní příčinou.

Během terapie se můžete dostat k dávno zapomenutým zážitkům, či nevyřešeným konfliktům z minulosti, které jsou právě příčinou třeba vašeho neúspěchu, nebo bolesti zad. Při emoční terapii se naprosto uvolníte, nikdo vás nepozoruje, nikdo vás neslyší, jste zde jen vy a vaše terapeutka. Můžete brečet, můžete křičet, můžete se smát. Dá se říci, že oproštění se od problému je v podstatě trvalé a kámen, který vás tížil, následně mizí. Stává se malým bezvýznamným kamínkem, který vás najednou netrápí, nezajímá vás, dokonce leckdy zapomenete na to, že kdy byl. A životní změna k lepšímu přichází velmi rychle.

Melong je pro všechny, kteří hledají místo pro odpočinek uprostřed rušného města, pro lidi, kteří se chtějí na chvíli zastavit a věnovat sobě a svému tělu péči a pozornost, či zbavit se duševních a fyzických bolestí. Navíc potěší i milovníky lahodné kávy, kvalitního vína a nádherného a nadčasového interiéru a fashion módních bazárků. Ve fotodokumentaci naleznete fotky z vánočního bazárkového speciálu. Pokud se chcete přesvědčit o kouzlu tohoto prostoru, nečekejte až na jaro, vyražte do Melongu nyní.

Video z bazárku:  http://www.youtube.com/watch?v=5c6UHlu3cK4


Fotografie


Autor: Clare Olive


Související články

 

 
Kultura dnes


Výstava - Znovuzrození

Výstava
Milevsko - Galerie M
02.07.2020 - 01.08.2020
vícedenní akce

 

Letní Open Air koncert - Doga "unplugged"

Hudba / koncert
Garage Tábor
02.07.2020 od 19:00 hod.

 

Setkání s hudou v Soběslavi 2020

Hudba / cyklus koncertů a hudební workshop
Kulturní dům města Soběslavi, Kostel sv. Víta a Kostel sv. Petra a Pavla, Městské koupaliště Soběslav
02.07.2020 - 12.07.2020 od 19:00 hod.
vícedenní akce

 

Havraní léto 2020

Festival
Rabenštejnská 2020
02.07.2020 od 19:00 hod.