PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


OLIVE SHOW: Buď jako Marilyn Monroe nebo Grace Kelly, 50. léta se vrátila

OLIVE SHOW: Buď jako Marilyn Monroe nebo Grace Kelly, 50. léta se vrátila

Sobota, 11.01.2014 / fotoreport + článek

 

V Banes optik se těšte na příjemné prostředí, vlídnou obsluhu a veliký výběr dioptrických i slunečných brýlí. Nosíte dioptrické brýle a uvažujete o jejich změně? Nebo sháníte cool kousky pro vaši image? Jste na správné adrese!

V Banes optik, která se nachází na třídě 9.května naproti České spořitelně, každý najde svůj styl. Dioptrické, sluneční i pro image. Hlavně pro všechny věkové generace. Optika nabízí obruby od levnějších typů po značkové - Dolce Gabbana, Ray Ban, Vogue,Jaguar, Rip Curle, Mexx

Ovšem co si budeme povídat, 50. léta se vracejí. Retro styl frčí na plné čáře. Výrazné, plastové i kovové obroučky větších tvarů jdou nadračku. Čím barevnější, tím lepší. A barvami se to tam hemží, stačí si jen vybrat. Retro styl tu na chvíli zůstane. Proto se připrav na jaro a léto 2014 už teď! Vyber si jedny a buď fashion.

Kočičí tvary v módě

Velmi oblíbené jsou poslední dobou tzv. kočičí tvary. Dokonale vyladí outfit a dodají šmrnc celkovému vzhledu. Přesně tento typ brýlí se objevil v 50. letech a reklamu jim dělala právě Marilyn Monroe nebo Grace Kelly.

Další legendou a stále více populární jsou brýle Aviator, takzvané "pilotky" . Model inspirovaný brýlemi pilotů z 30. let. Pilotky jsou zkrátka stylové hlavně ve slunečním provedení. Co takhle Wayfarer ? Rayban Wayfarer musí vyloženě padnout vašemu obličeji. Jedná se o velmi věrnou kopii starých brýlí z roku 1952. V optice najdete i sluneční brýle značek Polaroid, Hiss, Rayban Wayfarer….

Při návštěvě  se můžete těšit na příjemnou a ochotnou obsluhu. Poradí s výběrem a typem obrouček. Optika zajišťuje i měření dioptrií. Pokud si brýle vyberete, už druhý den budete trendy. Brýle je možné mít také ihned.

Do optiky jsem se dostala náhodou se sestrou. Překvapila mě ochota obsluhy ale i ceny obruby. Vyzkoušela jsem si asi 20 brýlí, než jsem díky mému rozpláclému nosu našla ty, které mi seděly. Samozřejmě vyhrály plastové černé a větší obroučky. Změřili mi velikost dioptrií, protože moje poslední návštěva na očním byla na základní škole. Druhý den jsem měla brýle hotové. Vybrala jsem si jedno ze široké nabídky pouzder a spokojeně odcházela. Mohu prostě jen doporučit.


Fotografie


Autor: Kamila Kosová, pr -


Smutný pátek. Zemřel textař Pavel Šrut i Avicii

V pátek 20. dubna přešly na druhý břeh dve rozličné osobnosti. V pouhých 28 letech opustil hudební scénu švédský Dj Avicii, jehož skladby jako Levels, The Nights, Wake Me Up nebo Hey Brother zná z doslechu asi každý. Zubatá si v pátek večer vzala také básníka, autora knížek pro děti, textaře a překladatele Pavla Šruta. Literátovi, který byl nositelem Ceny Jaroslava Seiferta, Státní ceny za literaturu i Magnesia Litera, bylo 78 let. Kromě známých Lichožroutů psal i pro časopisy Čtyřlístek i Mateřídoušku, mnozí také znají jeho textařskou tvorbu. Psal pro Petra Skoumala, Luboše Pospíšila, Michala Prokopa či Vladimíra Mišíka. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


(pod)vodnická pohádka

Pro děti / pohádková klauniáda pro děti a jejich rodiče
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
22.04.2018 od 15:00 hod.

 

Cecilia ensemble

Hudba / koncert
Kostel Povýšení sv. Kříže Veselí nad Lužnicí
22.04.2018 od 18:00 hod.

 

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Ostatní / Přednáška, beseda
Clarion Congress Hotel České Budějovice, Pražská tř. 2306/14
22.04.2018 od 15:00 hod.

 

Hrajeme si s Kamarády

Pro děti
Městské divadlo Český Krumlov
22.04.2018 od 15:00 hod.