PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


OLIVE SHOW: Buď jako Marilyn Monroe nebo Grace Kelly, 50. léta se vrátila

OLIVE SHOW: Buď jako Marilyn Monroe nebo Grace Kelly, 50. léta se vrátila

Sobota, 11.01.2014 / fotoreport + článek

 

V Banes optik se těšte na příjemné prostředí, vlídnou obsluhu a veliký výběr dioptrických i slunečných brýlí. Nosíte dioptrické brýle a uvažujete o jejich změně? Nebo sháníte cool kousky pro vaši image? Jste na správné adrese!

V Banes optik, která se nachází na třídě 9.května naproti České spořitelně, každý najde svůj styl. Dioptrické, sluneční i pro image. Hlavně pro všechny věkové generace. Optika nabízí obruby od levnějších typů po značkové - Dolce Gabbana, Ray Ban, Vogue,Jaguar, Rip Curle, Mexx

Ovšem co si budeme povídat, 50. léta se vracejí. Retro styl frčí na plné čáře. Výrazné, plastové i kovové obroučky větších tvarů jdou nadračku. Čím barevnější, tím lepší. A barvami se to tam hemží, stačí si jen vybrat. Retro styl tu na chvíli zůstane. Proto se připrav na jaro a léto 2014 už teď! Vyber si jedny a buď fashion.

Kočičí tvary v módě

Velmi oblíbené jsou poslední dobou tzv. kočičí tvary. Dokonale vyladí outfit a dodají šmrnc celkovému vzhledu. Přesně tento typ brýlí se objevil v 50. letech a reklamu jim dělala právě Marilyn Monroe nebo Grace Kelly.

Další legendou a stále více populární jsou brýle Aviator, takzvané "pilotky" . Model inspirovaný brýlemi pilotů z 30. let. Pilotky jsou zkrátka stylové hlavně ve slunečním provedení. Co takhle Wayfarer ? Rayban Wayfarer musí vyloženě padnout vašemu obličeji. Jedná se o velmi věrnou kopii starých brýlí z roku 1952. V optice najdete i sluneční brýle značek Polaroid, Hiss, Rayban Wayfarer….

Při návštěvě  se můžete těšit na příjemnou a ochotnou obsluhu. Poradí s výběrem a typem obrouček. Optika zajišťuje i měření dioptrií. Pokud si brýle vyberete, už druhý den budete trendy. Brýle je možné mít také ihned.

Do optiky jsem se dostala náhodou se sestrou. Překvapila mě ochota obsluhy ale i ceny obruby. Vyzkoušela jsem si asi 20 brýlí, než jsem díky mému rozpláclému nosu našla ty, které mi seděly. Samozřejmě vyhrály plastové černé a větší obroučky. Změřili mi velikost dioptrií, protože moje poslední návštěva na očním byla na základní škole. Druhý den jsem měla brýle hotové. Vybrala jsem si jedno ze široké nabídky pouzder a spokojeně odcházela. Mohu prostě jen doporučit.


Fotografie


Autor: Kamila Kosová, pr -


SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Docela malý festival o autismu - jiný úhel pohledu

Festival / divadlo, debata, básně, příběhy
Střelnice - Spolkový dům, Žižkova 249, Tábor
19.09.2021 od 16:00 hod.

 

Michal k snídani

Pro děti
Dům kultury Milevsko
19.09.2021 od 17:00 hod.