PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nejdelší vinařský svátek v republice skončil. Prošlo jím tisíce lidí

Nejdelší vinařský svátek v republice skončil. Prošlo jím tisíce lidí

Úterý, 10.04.2012 / fotoreport

 

V sobotu 31. března se za čtvrtým ročníkem Táborského festivalu vína zavřely po 17 dnech dveře. Alespoň pro letošek. Závěrečný den – přehlídku českých, moravských a zahraničních vín v klubu Milenium navštívilo přes tisíc návštěvníků, kteří ochutnali více než 250 vzroků od 25 vinařů. Celkem festivalem za 17 dní prošlo přes 3000 tisíce lidí, všechny akce byly naprosto vyprodané.

„Z hlediska návštěvnosti, pestrosti akcí a skutečně špičce tuzemského vinařství považuji tento ročník za nejkvalitnější. Osvědčily se i pro nás nové prostory restaurace Střelnice, které vinařským akcím slušely, a benefiční představení Čtyři dohody s Jaroslavem Duškem přineslo táborskému hospicu 137 tisíc korun. Za to jsem rád, protože festival tak není jen o vínu, ale má i přidané hodnoty,“ hodnotí pořadatel Jiří Blafka akci, která je nejdelším festivalem vína a gastronomie v ČR a největší přehlídkou českých a moravských vín na jihu Čech.

„Co se týče organizace byl to zatím nejnáročnější ročník. Všem, počínaje pořadatelský týmem, vinotékou U Černého kocoura a zeleného stromu, týmem Střelnice a konče sponzory, patří obrovské díky za trpělivost, pracovitost a pomoc. Jsem naplněn radostí, kterou ale nyní zastiňuje velká únava. Musíme počkat, až odezní a uvidíme, co bude dál,“ dodává jedním dechem Blafka, na něhož denně čekala tříměsíční dcerka. „To je taková odměna, i když jsem ji teď skoro neviděl. Plány a nápady na příští ročník už jsou! Myslím, že se mají zájemci na co těšit,“ uzavírá s šibalským úsměvem pořadatel festivalu. O co přesně půjde, zatím urputně tají. Padla zmínka o hudbě, sladkostech i návratu Jaroslava Duška. „Nechte se překvapit!“ vzkázal zvědavcům.

Čtvrtý ročník festivalu přinesl do Tábora 19 vinných, gastronomických a kulturních zážitků. Těmi byly například řízené degustace (Michlovský, Valihrach, Pavelka, Kosík aj.), tématické degustační večery – snoubení vína a sýrů, zvěřiny či pokrmů obecně (Klára Kollárová, Branko Černý); sommeliérská show s Liborem Nazarčukem i ochutnávka burgundských vín (Michal Šetka) a pravých champagne nebo degustační minimum s Ivem Dvořákem.

Kromě nich se v sále táborské secesní budovy Střelnice stále koná prodejní výstava reportážních fotografií Jazz ladí k vínu fotoreportéra Davida Peltána. Potrvá do konce dubna.
Cílem festivalu je veřejnosti nabídnout to nejlepší z Čech, Moravy a zahraničí a zprostředkovat setkání s odborníky na víno a gastronomii.

DALŠÍ REPORTY čtvrtého ročníku:
- http://www.kulturne.com/clanek/taborsky-festival-vina-2012-zahajeno
- http://www.kulturne.com/clanek/taborsky-festival-vina-2012-prvni-akce-burgundska-vina-a-sekani-hrdel
- http://www.kulturne.com/clanek/ctyri-dohody-s-jaroslavem-duskem-prinesly-hospicu-jordan-137-tisic-korun
- http://www.kulturne.com/clanek/taborsky-festival-vina-o-vikendu-se-vyucovalo-letaly-spunty-a-jedla-zverina
- www.kulturne.com/clanek/taborsky-festival-vina-druhy-tyden-byl-narocny-kocour-sel-spat-lide-si-pochutnavali
Fotografie


Autor: David Peltán


Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Související články

 

 
Kultura dnes


Houpačka 2O18

Festival / charitativní-multižánrový festival
fotbalové hřiště
18.08.2018 - 19.08.2018 od 13:00 hod.
vícedenní akce

 

Ortel v písku

Hudba / Rock
Hradišťská 326, Písek(Areál bývalého pivovaru)
18.08.2018 od 18:00 hod.

 

Dobývání Tábora Švédy

Pro děti
Housův mlýn, Pod Holečkovými sady 383, 390 01 TÁBOR
18.08.2018

 

Veselská ozvěna 2018 - Siempre Nuevo a Barbora Polášková

Hudba / koncert
Kostel sv. Štěpána Horní Bukovsko
18.08.2018 od 19:00 hod.