PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nejdelší vinařský svátek v republice skončil. Prošlo jím tisíce lidí

Nejdelší vinařský svátek v republice skončil. Prošlo jím tisíce lidí

Úterý, 10.04.2012 / fotoreport

 

V sobotu 31. března se za čtvrtým ročníkem Táborského festivalu vína zavřely po 17 dnech dveře. Alespoň pro letošek. Závěrečný den – přehlídku českých, moravských a zahraničních vín v klubu Milenium navštívilo přes tisíc návštěvníků, kteří ochutnali více než 250 vzroků od 25 vinařů. Celkem festivalem za 17 dní prošlo přes 3000 tisíce lidí, všechny akce byly naprosto vyprodané.

„Z hlediska návštěvnosti, pestrosti akcí a skutečně špičce tuzemského vinařství považuji tento ročník za nejkvalitnější. Osvědčily se i pro nás nové prostory restaurace Střelnice, které vinařským akcím slušely, a benefiční představení Čtyři dohody s Jaroslavem Duškem přineslo táborskému hospicu 137 tisíc korun. Za to jsem rád, protože festival tak není jen o vínu, ale má i přidané hodnoty,“ hodnotí pořadatel Jiří Blafka akci, která je nejdelším festivalem vína a gastronomie v ČR a největší přehlídkou českých a moravských vín na jihu Čech.

„Co se týče organizace byl to zatím nejnáročnější ročník. Všem, počínaje pořadatelský týmem, vinotékou U Černého kocoura a zeleného stromu, týmem Střelnice a konče sponzory, patří obrovské díky za trpělivost, pracovitost a pomoc. Jsem naplněn radostí, kterou ale nyní zastiňuje velká únava. Musíme počkat, až odezní a uvidíme, co bude dál,“ dodává jedním dechem Blafka, na něhož denně čekala tříměsíční dcerka. „To je taková odměna, i když jsem ji teď skoro neviděl. Plány a nápady na příští ročník už jsou! Myslím, že se mají zájemci na co těšit,“ uzavírá s šibalským úsměvem pořadatel festivalu. O co přesně půjde, zatím urputně tají. Padla zmínka o hudbě, sladkostech i návratu Jaroslava Duška. „Nechte se překvapit!“ vzkázal zvědavcům.

Čtvrtý ročník festivalu přinesl do Tábora 19 vinných, gastronomických a kulturních zážitků. Těmi byly například řízené degustace (Michlovský, Valihrach, Pavelka, Kosík aj.), tématické degustační večery – snoubení vína a sýrů, zvěřiny či pokrmů obecně (Klára Kollárová, Branko Černý); sommeliérská show s Liborem Nazarčukem i ochutnávka burgundských vín (Michal Šetka) a pravých champagne nebo degustační minimum s Ivem Dvořákem.

Kromě nich se v sále táborské secesní budovy Střelnice stále koná prodejní výstava reportážních fotografií Jazz ladí k vínu fotoreportéra Davida Peltána. Potrvá do konce dubna.
Cílem festivalu je veřejnosti nabídnout to nejlepší z Čech, Moravy a zahraničí a zprostředkovat setkání s odborníky na víno a gastronomii.

DALŠÍ REPORTY čtvrtého ročníku:
- http://www.kulturne.com/clanek/taborsky-festival-vina-2012-zahajeno
- http://www.kulturne.com/clanek/taborsky-festival-vina-2012-prvni-akce-burgundska-vina-a-sekani-hrdel
- http://www.kulturne.com/clanek/ctyri-dohody-s-jaroslavem-duskem-prinesly-hospicu-jordan-137-tisic-korun
- http://www.kulturne.com/clanek/taborsky-festival-vina-o-vikendu-se-vyucovalo-letaly-spunty-a-jedla-zverina
- www.kulturne.com/clanek/taborsky-festival-vina-druhy-tyden-byl-narocny-kocour-sel-spat-lide-si-pochutnavali
Fotografie


Autor: David Peltán


V úterý 4. dubna se dožije 101 let herečka Alexandra Myšková

S herečkou Alexandrou Myškovou, která oslaví 4. dubna úctyhodné 101. narozeniny přineslo Kulturne.com rozhovor obsahující dvě videa  dobové fotografie. Následně i v prosinci nahrála intro ke skladbě Modlitba za mír, jelikož se s redaktorem Petrem Hejnou při zmíněném rozhovoru, vedeném místy v rozverné náladě, na brzké hudební spolupráci dohodli. Paní Sašu, jak ji přátelé říkají, je tedy možno vidět a slyšet ZDE. Na ČT1 v úterý 4. dubna od 21:05 hodin si nenechte ujít premiérové vysílání 13. komnaty Alexandry Myškové. (ph)
 

Související články

 

 
Kultura dnes


Hořické pašijové hry v Kláštěrních zahradě v Českém Krumlově

Divadlo
Klášterní zahrada v Českém Krumlově
02.04.2023 od 15:00 hod.

 

Staročeská kuchyně & domácí limonády

Ostatní / setkání / degustace pro děti a rodiče - abstinenti
Kavárna Obývák
02.04.2023 od 13:00 hod.