PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nejdelší vinařský svátek v republice skončil. Prošlo jím tisíce lidí

Nejdelší vinařský svátek v republice skončil. Prošlo jím tisíce lidí

Úterý, 10.04.2012 / fotoreport

 

V sobotu 31. března se za čtvrtým ročníkem Táborského festivalu vína zavřely po 17 dnech dveře. Alespoň pro letošek. Závěrečný den – přehlídku českých, moravských a zahraničních vín v klubu Milenium navštívilo přes tisíc návštěvníků, kteří ochutnali více než 250 vzroků od 25 vinařů. Celkem festivalem za 17 dní prošlo přes 3000 tisíce lidí, všechny akce byly naprosto vyprodané.

„Z hlediska návštěvnosti, pestrosti akcí a skutečně špičce tuzemského vinařství považuji tento ročník za nejkvalitnější. Osvědčily se i pro nás nové prostory restaurace Střelnice, které vinařským akcím slušely, a benefiční představení Čtyři dohody s Jaroslavem Duškem přineslo táborskému hospicu 137 tisíc korun. Za to jsem rád, protože festival tak není jen o vínu, ale má i přidané hodnoty,“ hodnotí pořadatel Jiří Blafka akci, která je nejdelším festivalem vína a gastronomie v ČR a největší přehlídkou českých a moravských vín na jihu Čech.

„Co se týče organizace byl to zatím nejnáročnější ročník. Všem, počínaje pořadatelský týmem, vinotékou U Černého kocoura a zeleného stromu, týmem Střelnice a konče sponzory, patří obrovské díky za trpělivost, pracovitost a pomoc. Jsem naplněn radostí, kterou ale nyní zastiňuje velká únava. Musíme počkat, až odezní a uvidíme, co bude dál,“ dodává jedním dechem Blafka, na něhož denně čekala tříměsíční dcerka. „To je taková odměna, i když jsem ji teď skoro neviděl. Plány a nápady na příští ročník už jsou! Myslím, že se mají zájemci na co těšit,“ uzavírá s šibalským úsměvem pořadatel festivalu. O co přesně půjde, zatím urputně tají. Padla zmínka o hudbě, sladkostech i návratu Jaroslava Duška. „Nechte se překvapit!“ vzkázal zvědavcům.

Čtvrtý ročník festivalu přinesl do Tábora 19 vinných, gastronomických a kulturních zážitků. Těmi byly například řízené degustace (Michlovský, Valihrach, Pavelka, Kosík aj.), tématické degustační večery – snoubení vína a sýrů, zvěřiny či pokrmů obecně (Klára Kollárová, Branko Černý); sommeliérská show s Liborem Nazarčukem i ochutnávka burgundských vín (Michal Šetka) a pravých champagne nebo degustační minimum s Ivem Dvořákem.

Kromě nich se v sále táborské secesní budovy Střelnice stále koná prodejní výstava reportážních fotografií Jazz ladí k vínu fotoreportéra Davida Peltána. Potrvá do konce dubna.
Cílem festivalu je veřejnosti nabídnout to nejlepší z Čech, Moravy a zahraničí a zprostředkovat setkání s odborníky na víno a gastronomii.

DALŠÍ REPORTY čtvrtého ročníku:
- http://www.kulturne.com/clanek/taborsky-festival-vina-2012-zahajeno
- http://www.kulturne.com/clanek/taborsky-festival-vina-2012-prvni-akce-burgundska-vina-a-sekani-hrdel
- http://www.kulturne.com/clanek/ctyri-dohody-s-jaroslavem-duskem-prinesly-hospicu-jordan-137-tisic-korun
- http://www.kulturne.com/clanek/taborsky-festival-vina-o-vikendu-se-vyucovalo-letaly-spunty-a-jedla-zverina
- www.kulturne.com/clanek/taborsky-festival-vina-druhy-tyden-byl-narocny-kocour-sel-spat-lide-si-pochutnavali
Fotografie


Autor: David Peltán


Smutný pátek. Zemřel textař Pavel Šrut i Avicii

V pátek 20. dubna přešly na druhý břeh dve rozličné osobnosti. V pouhých 28 letech opustil hudební scénu švédský Dj Avicii, jehož skladby jako Levels, The Nights, Wake Me Up nebo Hey Brother zná z doslechu asi každý. Zubatá si v pátek večer vzala také básníka, autora knížek pro děti, textaře a překladatele Pavla Šruta. Literátovi, který byl nositelem Ceny Jaroslava Seiferta, Státní ceny za literaturu i Magnesia Litera, bylo 78 let. Kromě známých Lichožroutů psal i pro časopisy Čtyřlístek i Mateřídoušku, mnozí také znají jeho textařskou tvorbu. Psal pro Petra Skoumala, Luboše Pospíšila, Michala Prokopa či Vladimíra Mišíka. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


(pod)vodnická pohádka

Pro děti / pohádková klauniáda pro děti a jejich rodiče
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
22.04.2018 od 15:00 hod.

 

Cecilia ensemble

Hudba / koncert
Kostel Povýšení sv. Kříže Veselí nad Lužnicí
22.04.2018 od 18:00 hod.

 

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Ostatní / Přednáška, beseda
Clarion Congress Hotel České Budějovice, Pražská tř. 2306/14
22.04.2018 od 15:00 hod.

 

Hrajeme si s Kamarády

Pro děti
Městské divadlo Český Krumlov
22.04.2018 od 15:00 hod.