PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nejdelší vinařský svátek v republice skončil. Prošlo jím tisíce lidí

Nejdelší vinařský svátek v republice skončil. Prošlo jím tisíce lidí

Úterý, 10.04.2012 / fotoreport

 

V sobotu 31. března se za čtvrtým ročníkem Táborského festivalu vína zavřely po 17 dnech dveře. Alespoň pro letošek. Závěrečný den – přehlídku českých, moravských a zahraničních vín v klubu Milenium navštívilo přes tisíc návštěvníků, kteří ochutnali více než 250 vzroků od 25 vinařů. Celkem festivalem za 17 dní prošlo přes 3000 tisíce lidí, všechny akce byly naprosto vyprodané.

„Z hlediska návštěvnosti, pestrosti akcí a skutečně špičce tuzemského vinařství považuji tento ročník za nejkvalitnější. Osvědčily se i pro nás nové prostory restaurace Střelnice, které vinařským akcím slušely, a benefiční představení Čtyři dohody s Jaroslavem Duškem přineslo táborskému hospicu 137 tisíc korun. Za to jsem rád, protože festival tak není jen o vínu, ale má i přidané hodnoty,“ hodnotí pořadatel Jiří Blafka akci, která je nejdelším festivalem vína a gastronomie v ČR a největší přehlídkou českých a moravských vín na jihu Čech.

„Co se týče organizace byl to zatím nejnáročnější ročník. Všem, počínaje pořadatelský týmem, vinotékou U Černého kocoura a zeleného stromu, týmem Střelnice a konče sponzory, patří obrovské díky za trpělivost, pracovitost a pomoc. Jsem naplněn radostí, kterou ale nyní zastiňuje velká únava. Musíme počkat, až odezní a uvidíme, co bude dál,“ dodává jedním dechem Blafka, na něhož denně čekala tříměsíční dcerka. „To je taková odměna, i když jsem ji teď skoro neviděl. Plány a nápady na příští ročník už jsou! Myslím, že se mají zájemci na co těšit,“ uzavírá s šibalským úsměvem pořadatel festivalu. O co přesně půjde, zatím urputně tají. Padla zmínka o hudbě, sladkostech i návratu Jaroslava Duška. „Nechte se překvapit!“ vzkázal zvědavcům.

Čtvrtý ročník festivalu přinesl do Tábora 19 vinných, gastronomických a kulturních zážitků. Těmi byly například řízené degustace (Michlovský, Valihrach, Pavelka, Kosík aj.), tématické degustační večery – snoubení vína a sýrů, zvěřiny či pokrmů obecně (Klára Kollárová, Branko Černý); sommeliérská show s Liborem Nazarčukem i ochutnávka burgundských vín (Michal Šetka) a pravých champagne nebo degustační minimum s Ivem Dvořákem.

Kromě nich se v sále táborské secesní budovy Střelnice stále koná prodejní výstava reportážních fotografií Jazz ladí k vínu fotoreportéra Davida Peltána. Potrvá do konce dubna.
Cílem festivalu je veřejnosti nabídnout to nejlepší z Čech, Moravy a zahraničí a zprostředkovat setkání s odborníky na víno a gastronomii.

DALŠÍ REPORTY čtvrtého ročníku:
- http://www.kulturne.com/clanek/taborsky-festival-vina-2012-zahajeno
- http://www.kulturne.com/clanek/taborsky-festival-vina-2012-prvni-akce-burgundska-vina-a-sekani-hrdel
- http://www.kulturne.com/clanek/ctyri-dohody-s-jaroslavem-duskem-prinesly-hospicu-jordan-137-tisic-korun
- http://www.kulturne.com/clanek/taborsky-festival-vina-o-vikendu-se-vyucovalo-letaly-spunty-a-jedla-zverina
- www.kulturne.com/clanek/taborsky-festival-vina-druhy-tyden-byl-narocny-kocour-sel-spat-lide-si-pochutnavali
Fotografie


Autor: David Peltán


SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Harlej - Zatím je to dobrý tour

Hudba / koncert
Hotel Palcát
02.12.2023 od 19:00 hod.

 

ADVENT na statku v Borotíně

Pro děti / Kulturně společenská akce pro děti i dospělé
Barokní dvůr Borotín (naproti hradu Borotín)
02.12.2023 - 03.12.2023 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

Tomáš Průša: Peru

Ostatní / setkání / beseda u čaje
kino Nadějkov
02.12.2023 od 17:00 hod.

 

Výtvarný kurz - Výroba sněhuláka

Pro děti
Dům kultury Milevsko
02.12.2023