PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na nevěru se neumírá! Nečekejte rady, ale budete plakat i smát se

Na nevěru se neumírá! Nečekejte rady, ale budete plakat i smát se

Sobota, 08.03.2014 / recenze

 

Když mi nedávno přišla nabídka nových knížek z nakladatelství Pan nakladatel, nadšeně jsem odpověděla, že ano, knížky samozřejmě chci. První z nich byla kníha Na nevěru se neumírá od české spisovatelky Martiny Bitnerové, která mimo jiné napsala také knížku V průšvihu, o níž jste mohli na Kulturne.com soutěžit a na níž zde najdete také recenzi.

Původně jsem očekávala srdceryvný příběh zhrzené ženy, která se nějakým způsobem snaží vyrovnat s nevěrou a v knížce tak popisuje svoje pocity. Anotaci jsem si samozřejmě, jak je mým zvykem, nepřečetla, takže pravá povaha celé knížečky mi byla odhalena až poté, co jsem jí doma otevřela. A abych řekla pravdu, byla jsem příjemně překvapená.

Pokud od knížky očekáváte něco podobného jako já, tak se hluboce mýlíte. Na nevěru se neumírá je uzounký soubor humorných a vtipných povídek, které s nadsázkou a patřičnou dávkou ironie líčí krátké příběhy o lásce, pokušení i zradě, s níž se prakticky denně potýkáme. Je tedy dost možné, že se v některé z povídek najdete vy sami, nebo v nich spatříte někoho ze svých známých. Podobnost však bude čistě náhodná.

Je ovšem třeba upozornit, že v žádné z povídek nenajdete radu ani návod na to, jak se s těžkými životními a především vztahovými problémy vyrovnat. Mohou vám ale ukázat, jak na ně pohlížet a alespoň částečně je odlehčí a umožní vám tak chvilku relaxovat, nad ničím moc nepřemýšlet a všechny starosti hodit za hlavu. A to je přeci ten pravý a podstatný úkol každé knihy ne?

Na víkendy ideální

Knížka je ideálním lehkým a příjemným víkendovým čtením, kdy si po týdnu plném práce a stresu můžete konečně oddychnout. Díky své tloušťce, nebo spíše tenkosti, je Na nevěru se neumírá přesně tou knížkou, po které byste po takovém týdnu měli sáhnout. Odpočinete si, zabavíte se, zasmějete a navíc nad ní nestrávíte víc než pár hodin.

Navíc. Hrdinové všech příběhů vám jistým způsobem přilnou k srdci a díky bohatému stylu, jakým jsou napsány, budete mít pocit, jako byste jejich příběhy prožili spolu s nimi. Budete se s nimi smát, plakat, nadávat i odsuzovat ty, jež jim, a tím pádem i vám, ublížili. A to se mi na celé sbírce líbilo snad úplně nejvíc.

Hodnocení: 90%


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura

Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Související články

 

 
Kultura dnes


Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.