PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na nevěru se neumírá! Nečekejte rady, ale budete plakat i smát se

Na nevěru se neumírá! Nečekejte rady, ale budete plakat i smát se

Sobota, 08.03.2014 / recenze

 

Když mi nedávno přišla nabídka nových knížek z nakladatelství Pan nakladatel, nadšeně jsem odpověděla, že ano, knížky samozřejmě chci. První z nich byla kníha Na nevěru se neumírá od české spisovatelky Martiny Bitnerové, která mimo jiné napsala také knížku V průšvihu, o níž jste mohli na Kulturne.com soutěžit a na níž zde najdete také recenzi.

Původně jsem očekávala srdceryvný příběh zhrzené ženy, která se nějakým způsobem snaží vyrovnat s nevěrou a v knížce tak popisuje svoje pocity. Anotaci jsem si samozřejmě, jak je mým zvykem, nepřečetla, takže pravá povaha celé knížečky mi byla odhalena až poté, co jsem jí doma otevřela. A abych řekla pravdu, byla jsem příjemně překvapená.

Pokud od knížky očekáváte něco podobného jako já, tak se hluboce mýlíte. Na nevěru se neumírá je uzounký soubor humorných a vtipných povídek, které s nadsázkou a patřičnou dávkou ironie líčí krátké příběhy o lásce, pokušení i zradě, s níž se prakticky denně potýkáme. Je tedy dost možné, že se v některé z povídek najdete vy sami, nebo v nich spatříte někoho ze svých známých. Podobnost však bude čistě náhodná.

Je ovšem třeba upozornit, že v žádné z povídek nenajdete radu ani návod na to, jak se s těžkými životními a především vztahovými problémy vyrovnat. Mohou vám ale ukázat, jak na ně pohlížet a alespoň částečně je odlehčí a umožní vám tak chvilku relaxovat, nad ničím moc nepřemýšlet a všechny starosti hodit za hlavu. A to je přeci ten pravý a podstatný úkol každé knihy ne?

Na víkendy ideální

Knížka je ideálním lehkým a příjemným víkendovým čtením, kdy si po týdnu plném práce a stresu můžete konečně oddychnout. Díky své tloušťce, nebo spíše tenkosti, je Na nevěru se neumírá přesně tou knížkou, po které byste po takovém týdnu měli sáhnout. Odpočinete si, zabavíte se, zasmějete a navíc nad ní nestrávíte víc než pár hodin.

Navíc. Hrdinové všech příběhů vám jistým způsobem přilnou k srdci a díky bohatému stylu, jakým jsou napsány, budete mít pocit, jako byste jejich příběhy prožili spolu s nimi. Budete se s nimi smát, plakat, nadávat i odsuzovat ty, jež jim, a tím pádem i vám, ublížili. A to se mi na celé sbírce líbilo snad úplně nejvíc.

Hodnocení: 90%


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura