PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na Literárním šlehu vystoupí Šindelka se Šrámkovou, nositelé cen za literaturu

Na Literárním šlehu vystoupí Šindelka se Šrámkovou, nositelé cen za literaturu

Pondělí, 01.12.2014 / zpráva

 

Jaká je literatura dnešní mladé generace autorů? O čem píší? „Nevidím kolem sebe žádný velký příběh,“ říká spisovatel Marek Šindelka, jeden z hostů pravidelného autorského čtení s názvem Literární šleh. Druhým hostem akce, která se uskuteční ve středu 10. prosince od 19.30 v budějovickém divadle SUD, bude dvaatřicetiletá autorka Jana Šrámková.

Oba spisovatelé budou číst ze svých nejnovějších knih. Jana Šrámková na sebe upozornila novelou Hruškadóttir, za kterou roku 2009 dostala Cenu Jiřího Ortena. Její poslední novela se jmenuje Zázemí, ve které nás zavádí do své rodiny. Píše otevřeně o své babičce, o svém mateřství nebo první zpovědi. Kulturne.com o knize psalo recenzi i reportáž

Marek Šindelka letos vydal knihu na sebe volně navazujících povídek Mapa Anny. Jaká je facebooková generace současných náctiletých? Hlavní hrdinové žijí své životy zbavené velkých příběhů a zdá se, že jediné, co je opravdu skutečné, co nelže a nic nepředstírá, je tělo, lépe řečeno jeho schopnost cítit bolest nebo slast. Šindelka již získal za své knihy jak Cenu Jiřího Ortena, tak Magnesii literu za prózu.

Prosincový Literární šleh se ponese v humorně-laškovném duchu Vánoc a nikdo neodejde s prázdnou. Vstupné činí 90 Kč a 60 Kč pro studenty a seniory, ovšem přinese-li návštěvník s sebou do vánoční tomboly zabalený dárek, zaplatí pouze 40 Kč.


Autor: Miroslav Boček


Téma: Literatura

Související články

 

 
Kultura dnes


Kurzy tance pro ženy

Sport / Salsa a latina
Taneční škola Stanislava Schöna, Pražská 131a
16.09.2019 od 17:45 hod.

 

Fantastické záhady

Ostatní / beseda s projekcí
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
16.09.2019 od 19:00 hod.

 

Kurz anglického jazyka - informační schůzka

Ostatní
Dům kultury Milevsko
16.09.2019 od 16:00 hod.

 

Předškoláček aneb Hrajeme si na školu

Pro děti
Dům kultury Milevsko
16.09.2019 od 16:00 hod.