PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na Literárním šlehu vystoupí Šindelka se Šrámkovou, nositelé cen za literaturu

Na Literárním šlehu vystoupí Šindelka se Šrámkovou, nositelé cen za literaturu

Pondělí, 01.12.2014 / zpráva

 

Jaká je literatura dnešní mladé generace autorů? O čem píší? „Nevidím kolem sebe žádný velký příběh,“ říká spisovatel Marek Šindelka, jeden z hostů pravidelného autorského čtení s názvem Literární šleh. Druhým hostem akce, která se uskuteční ve středu 10. prosince od 19.30 v budějovickém divadle SUD, bude dvaatřicetiletá autorka Jana Šrámková.

Oba spisovatelé budou číst ze svých nejnovějších knih. Jana Šrámková na sebe upozornila novelou Hruškadóttir, za kterou roku 2009 dostala Cenu Jiřího Ortena. Její poslední novela se jmenuje Zázemí, ve které nás zavádí do své rodiny. Píše otevřeně o své babičce, o svém mateřství nebo první zpovědi. Kulturne.com o knize psalo recenzi i reportáž

Marek Šindelka letos vydal knihu na sebe volně navazujících povídek Mapa Anny. Jaká je facebooková generace současných náctiletých? Hlavní hrdinové žijí své životy zbavené velkých příběhů a zdá se, že jediné, co je opravdu skutečné, co nelže a nic nepředstírá, je tělo, lépe řečeno jeho schopnost cítit bolest nebo slast. Šindelka již získal za své knihy jak Cenu Jiřího Ortena, tak Magnesii literu za prózu.

Prosincový Literární šleh se ponese v humorně-laškovném duchu Vánoc a nikdo neodejde s prázdnou. Vstupné činí 90 Kč a 60 Kč pro studenty a seniory, ovšem přinese-li návštěvník s sebou do vánoční tomboly zabalený dárek, zaplatí pouze 40 Kč.


Autor: Miroslav Boček


Téma: Literatura

Zemřela režisérská legenda Vojtěch Jasný

Dnes, v sobotu 16. listopadu, ve věku 93 let umřel režisér a scénárista Vojtěch Jasný, jedna z ikon československé kinematografie. Držitel dvou cen z Cannes, Křišťálového glóbu i Českého lva aj. byl kromě jiného autorem snímku Touha, Až přijde kocour nebo trezorového díla Všichni dobří rodáci. (dap) 

Související články

 

 
Kultura dnes


Znovu a líp

Divadlo
Spektrum Sezimovo Ustí
18.11.2019 od 19:00 hod.

 

Jak byla vosa Marcelka ráda, že je

Divadlo / pro děti
Dům kultury Milevsko
18.11.2019 od 09:15 hod.