PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mrtvá šelma byla vzkříšena v Táboře. Krvavé příhody se dějí přímo v centru města

Mrtvá šelma byla vzkříšena v Táboře. Krvavé příhody se dějí přímo v centru města

Pondělí, 27.04.2015 / fotoreport

 

V táborském Husitském muzeu se sešli zvedavci a milovnictví literatury. Společně se spisovateli Klárou Smolíkovou a Jirkou Walkerem Procházkou vzkřísili k životu Mrtvou šelmu. Ne opravdu se neprováděl žádný rituální - obřad vzkříšení nějaké zrůdné bestie, jak byste si mohli myslet. Jen jsme slavnostně pokřtili novou detektivní knížku. A že šlo o křest lehce netypický netřeba dodávat vzhledem k výrazným osobnostem obou autorů.

Celý akt byl totiž obohacen kromě autogramiády o krátkou procházku Táborem, kde se celá kniha odehrává, s příhodnými zastaveními na místech konání děje a s předčítáním příslušných úryvků a vyprávěním veselých historek z "natáčení". Počasí opravdu přálo a ve společnosti milovníků literatury, kteří jsou pro takovéto věci zapálení, nelze jinak než považovat celý večer za opravdu podařený, epický a v neposlední řadě na zážitky přebohatý.

Uznejte sami? Není přeci lepšího křtu než takového, kde vás autoři zavedou do podzemí Husitského muzea a naperou do vás snad nejkrvavější kapitolu z celé knihy? Jakoby to prostředí samo o sobě nebylo dosti tajuplné a lehce děsivé, ještě si živě představujete úděsnou honičku surového a chladnokrevného vraha a naprosto bezbranné a milé pracovnice muzea, která se toho padoucha snaží za každou cenu dostat. A korunu tomu všemu nasazuje naprosto perfektní líčení snu, který se taktéž odehrává v těchto prostorách a je doslova zaplavený krví. Tohle prostě muselo navnadit každého, kdo Mrtvou šelmu ještě nečetl. A že je její přečtení vážně stojí za to, to je naprosto bez debat.
Recenzi na Kulturne.com přineseme brzy. Koupit ji můžete v knihkupectvích či nakladatelství Kosmas, kde byla vydána.
Článek byl vydán zde.


Fotografie


Autor: David Peltán, Wendy Šimotová


Téma: Literatura

Související články

 

 
Kultura dnes


Koncert Žalman a spol.

Hudba / koncert
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
25.04.2019 od 19:30 hod.

 

Děkujeme, že zde kouříte

Divadlo / dramatizace románu
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
25.04.2019 od 19:00 hod.

 

Žalman a spol.

Hudba / koncert / folk
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
25.04.2019 od 19:30 hod.

 

Festival Literatura žije! 2019

Festival / literární
Náměstí Přemysla Otakara II.
25.04.2019 - 26.04.2019 od 10:00 hod.
vícedenní akce