PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mlčení jehňátek vyšlo jako audiokniha. Nelze nedat sto procent

Mlčení jehňátek vyšlo jako audiokniha. Nelze nedat sto procent

Neděle, 18.05.2014 / recenze

 

Úžasný, inteligentní, ale naprosto zvrácený Hannibal je snad tou nejsympatičtější zápornou postavou jakou kdy kdo stvořil. Hannibal se zrodil v mysli naprosto geniálního amerického spisovatele Thomase Harrise, který ho nechal promluvit ve čtyřech děsivých a poněkud drastických knihách (Hannibal – zrození, Červený drak, Hannibal a Mlčení jehňátek). A právě o poslední zmiňované knize bude řeč v dnešní recenzi. Nyní si jí totiž můžete vychutnat v nové podobě – jako audioknihu.

Mlčení jehňátek se setkáváme se studentkou akademie FBI Claris Starlingovou. Ta je přidělena na opravdu děsivý případ sériového vraha přezdívaného Buffalo Bill. Tenhle bestiální zabiják se zaměřuje na poněkud prostorově výraznější dívky, které nechá vyhladovět a potom je stáhne z kůže. Těla těchto nebohých děvčat potom hodí do řeky a nechá na pospas osudu. A je tu ještě něco – do krku jim vždy vloží kuklu larvy smrtihlava. Otázkou ovšem zůstává, co s kůží svých obětí dělá? Na co ji potřebuje?

A právě v tuhle chvíli přichází na řadu již zmiňovaný Hannibal Lecter – geniální psychiatr a psychopat odsouzený na doživotí pro svoje kanibalistické sklony a několikanásobné vraždy. Jedině Hannibal se totiž dokáže naplno vcítit do našeho zabijáka, porozumět mu a pomoci ho tak Claris a celému oddělení FBI dopadnout.

Tenhle ponurý, psychicky náročný a naprosto dokonalý příběh si můžete samozřejmě přečíst a vychutnat si ho z tepla domova, ale pokud na čtení nemáte příliš času, nebo se vám nechce namáhat oči ještě víc, než je už namáháte, je pro vás audiovize téhle knihy jako stvořená. Sama za sebe musím říct, že vydavatelství Tympanum se rozhodlo naprosto správně, když nechalo tuto knížku namluvit. Do role vypravěče angažovalo Tomáše Kobra, jehož hlas se naprosto dokonale hodil k tónu a atmosféře celého díla – zvlášť v dialozích se samotným Hannibalem mi běhal mráz po zádech.

Mlčení jehňátek je vynikající, napínavý, děsivý, brutální thriller (nevím proč někde píšou, že je to horor - osobně si pod tímto názvem představuji něco jiného, ale budiž...), který vás naprosto pohltí svojí dokonale temnou atmosféru, dialogy a  úžasně vykreslenými postavami, které vám i přes svoje negativní vlastnosti, a mnohdy i brutální sklony, přirostou k srdci.

hodnocení 100%


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Audioknihy

Související články

 

 
Kultura dnes


Letkyně

Divadlo / pro děti / akrobatické představení
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
13.08.2020 od 16:00 hod.

 

Ondra Kříž a Paul Batto

Hudba / koncert / jazz - blues
Garage Tábor
13.08.2020 od 19:00 hod.

 

Milevské léto - Láska & Nixon Lads

Hudba / koncert
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
13.08.2020 od 18:00 hod.

 

Aneta & the soul uncle

Hudba / koncert / soul
Balzám Café
13.08.2020 od 20:00 hod.