PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Luboš Svoboda přečetl v Aux Pixely šera. Destruktivní zážitek, který vás unese

Luboš Svoboda přečetl v Aux Pixely šera. Destruktivní zážitek, který vás unese

Neděle, 28.07.2013 / fotoreport + článek

 

Druhý, literární, múzický večer se odehrával ve velmi příjemném a trochu i tajemném prostředí sklepa táborské kavárny Aux Café. Tentokrát mezi nás zavítal básník Luboš Svoboda, který předčítal ze svého rukopisu Pixely šera.

Celý večer byl v závěru obohacen – pro některé účastníky možná až příliš hlasitou a dunivou – hudbou, o které se nedá říct nic jiného, než to, že je naprosto monstrózní a nepochopitelná. Jak sám autor hned na začátku večera prohlásil: ,,Nejdříve necháme slova znít a poté je vypustíme a necháme je žít.“ A přesně tak to i bylo.

Autorova poezie je velmi krásná, ale svým specifickým způsobem i jaksi temná a nostalgická. Sice asi není určená pro každého, ale těm, kteří jsou ochotni jí naslouchat a plně se do ní ponořit, přináší neuvěřitelný a silný zážitek, což je, myslím si, účel každé dobré poezie.

Autor v průběhu večera nejen že přečetl svoje básně, ale z magnetofonu zazněla i jeho báseň v próze, kterou speciálně pro tento večer namluvila jistá slečna Anička s velice příjemným melodickým hlasem. Tímto milým a velmi krásným počinem autor krásně podtrhl celou atmosféru.

No jen si to představte…Sedíte v pološeru na jedné ze židlí nebo v jednom z příjemných polstrovaných křesel, v ruce držíte svůj oblíbený nápoj a necháváte se unášet tím krásným zvučným hlasem, přednášejícím emocionální báseň, jež vás naprosto pohltí a je rušena jen lehkým praskáním, které se z magnetofonu ozývá.

Po jejím doznění předvedl Luboš Svoboda spolu se svým kamarádem ukázku jejich hudební tvorby. Tihle dva mladí sympatičtí mladíci spolu tvoří hudební skupinu Foku Me, která se věnuje velmi specifickému a alternativnímu žánru (Post – Industrial).

Když ticho protnula první hlasitá drnčení a skřípání, celý sklep Aux Cafe se ocitl v úplně jiné dimenzi. Byl to drsný, syrový, silný a velmi destruktivní zážitek, který jistě každého naprosto ,,odrovnal“. Jejich hudba udělala tečku za celým večerem a byla pomyslnou třešničkou na dortu.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová, David Peltán


Téma: Literatura

Související články

 

 
Kultura dnes


Maturitní ples 4.A - Gymnázium Milevsko

Hudba / taneční zábava
Dům kultury Milevsko
16.12.2017 od 19:00 hod.

 

Noc bojovníků v Táboře

Sport / jiný / Galavečer bojových umění
Hotel Palcát
16.12.2017 od 19:59 hod.

 

Předvánoční podvečerní akord

Hudba / koncert / rock-pop-folk
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
16.12.2017 od 18:00 hod.

 

Ravelin 7 + The Queues

Hudba / koncert / post hardcore - punk - rock
CESTA (Ctiborův mlýn)
16.12.2017 od 19:30 hod.