PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hlavně, ať nepřestávají hrát! Please the Trees nepřestali a vybojovali Anděla

Hlavně, ať nepřestávají hrát! Please the Trees nepřestali a vybojovali Anděla

Sobota, 09.03.2013 / glosa

 

Při udílení hudebních cen Anděl 2013 bodovala i táborsko-pražská skupina Please the Trees. Sošku vyhrála v kategorii alternativa.

Ani už nevím, kdy a kde jsme se to potkali. Mám pocit, že jsem znal Vášu Havelku alias selFbrushe jako sólového písničkáře s namakaným vibrátem v hlase a Zdeňka Kadlece hoblujícího kytaru v kapele Some other Place. Ve větvích to zapraskalo a najednou byli spolu. Please the Trees. A já prosil vzhůry, hlavně ať nepřestávají hrát. První deska Lion Prayer mě zasáhla jako šíp amazonského indiána a ačkoli jsem ji pod rouškou tmy poslouchal snad tisíckrát, baví mě dodnes.

Stromy se však narozdíl ode mě ani nepozastavily. Hned se vrhly na další desky a následovaly stovky koncertů, zpívání s pěveckým seniorským sborem Elpida, zapojení do kampaně Mluvme o stáří, sázení stromů i výlety za velkou louži. Od roku 2006 kapela prošla různými fázemi a nevyhnuly se jí ani personální obměny. Tou pro mě výraznou a hořkou byl odchod Zoka, Zdeňka Kadlece, jednoho ze dvou duchovních otců. To vše ale Stromům zdá se nese ovoce.

K magickému spirituálnímu oparu, který ke skupině patří jako Vášovo vousy, nyní přidali Please the Trees chtě nechtě astrální bytost – zlatého Anděla v kategorii alternativa. Nabízí se říct, že si Anděla vyprosili - vymodlili, ale já vím, že u nich je to cena poctivě odpracovaná, nebojím se říct vydřená. K oceněním nemám příliš důvěry, současní i minulý kluci z kapely si však nějakou cenu zaslouží. Takže se těším, až se potkáme, pogratuluji a Stromy přátelsky obejmu…Inlakesh!

Vítězové soutěže Anděl 2013:

Alternativní hudba
Please The Trees - A Forest Affair

Elektronická hudba
Boris Carloff - The Escapist

Folk & Country
Karel Plíhal – Vzduchoprázdniny

Hard & Heavy
Master’s Hammer - Vracejte konve na místo

Hip-hop & R’n’b
Hugo Toxxx - Bauch Money Mixtape

Jazz & Blues
Inner Spaces feat. David Dorůžka – Light Year

Punk & Hard core
Pipes and Pints – Found & Lost

Ska & Reggae
MikkiM - Offbeat Rhapsody

World Music
Tomáš Kočko a Orchestr – Cestou na jihAutor: David Peltán

Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bechyňské doteky 2018

Festival
náměstí T. G. M. Bechyně
17.08.2018 - 19.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce

 

WØLF and Accident Instantané

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Návštěva mladé dámy

Divadlo / komedie o vztazích
Hrad Rožmberk
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Kašpar Vlskice 2018

Festival / divadelní open air festival
Tvrz Vlksice
17.08.2018 - 25.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce