PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hlavně, ať nepřestávají hrát! Please the Trees nepřestali a vybojovali Anděla

Hlavně, ať nepřestávají hrát! Please the Trees nepřestali a vybojovali Anděla

Sobota, 09.03.2013 / glosa

 

Při udílení hudebních cen Anděl 2013 bodovala i táborsko-pražská skupina Please the Trees. Sošku vyhrála v kategorii alternativa.

Ani už nevím, kdy a kde jsme se to potkali. Mám pocit, že jsem znal Vášu Havelku alias selFbrushe jako sólového písničkáře s namakaným vibrátem v hlase a Zdeňka Kadlece hoblujícího kytaru v kapele Some other Place. Ve větvích to zapraskalo a najednou byli spolu. Please the Trees. A já prosil vzhůry, hlavně ať nepřestávají hrát. První deska Lion Prayer mě zasáhla jako šíp amazonského indiána a ačkoli jsem ji pod rouškou tmy poslouchal snad tisíckrát, baví mě dodnes.

Stromy se však narozdíl ode mě ani nepozastavily. Hned se vrhly na další desky a následovaly stovky koncertů, zpívání s pěveckým seniorským sborem Elpida, zapojení do kampaně Mluvme o stáří, sázení stromů i výlety za velkou louži. Od roku 2006 kapela prošla různými fázemi a nevyhnuly se jí ani personální obměny. Tou pro mě výraznou a hořkou byl odchod Zoka, Zdeňka Kadlece, jednoho ze dvou duchovních otců. To vše ale Stromům zdá se nese ovoce.

K magickému spirituálnímu oparu, který ke skupině patří jako Vášovo vousy, nyní přidali Please the Trees chtě nechtě astrální bytost – zlatého Anděla v kategorii alternativa. Nabízí se říct, že si Anděla vyprosili - vymodlili, ale já vím, že u nich je to cena poctivě odpracovaná, nebojím se říct vydřená. K oceněním nemám příliš důvěry, současní i minulý kluci z kapely si však nějakou cenu zaslouží. Takže se těším, až se potkáme, pogratuluji a Stromy přátelsky obejmu…Inlakesh!

Vítězové soutěže Anděl 2013:

Alternativní hudba
Please The Trees - A Forest Affair

Elektronická hudba
Boris Carloff - The Escapist

Folk & Country
Karel Plíhal – Vzduchoprázdniny

Hard & Heavy
Master’s Hammer - Vracejte konve na místo

Hip-hop & R’n’b
Hugo Toxxx - Bauch Money Mixtape

Jazz & Blues
Inner Spaces feat. David Dorůžka – Light Year

Punk & Hard core
Pipes and Pints – Found & Lost

Ska & Reggae
MikkiM - Offbeat Rhapsody

World Music
Tomáš Kočko a Orchestr – Cestou na jihAutor: David Peltán

V úterý 4. dubna se dožije 101 let herečka Alexandra Myšková

S herečkou Alexandrou Myškovou, která oslaví 4. dubna úctyhodné 101. narozeniny přineslo Kulturne.com rozhovor obsahující dvě videa  dobové fotografie. Následně i v prosinci nahrála intro ke skladbě Modlitba za mír, jelikož se s redaktorem Petrem Hejnou při zmíněném rozhovoru, vedeném místy v rozverné náladě, na brzké hudební spolupráci dohodli. Paní Sašu, jak ji přátelé říkají, je tedy možno vidět a slyšet ZDE. Na ČT1 v úterý 4. dubna od 21:05 hodin si nenechte ujít premiérové vysílání 13. komnaty Alexandry Myškové. (ph)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Hořické pašijové hry v Kláštěrních zahradě v Českém Krumlově

Divadlo
Klášterní zahrada v Českém Krumlově
02.04.2023 od 15:00 hod.

 

Staročeská kuchyně & domácí limonády

Ostatní / setkání / degustace pro děti a rodiče - abstinenti
Kavárna Obývák
02.04.2023 od 13:00 hod.