PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Filmová sebevražda Dlouhá cesta dolů. Fatální omyl aneb kdo to točil?!

Filmová sebevražda Dlouhá cesta dolů. Fatální omyl aneb kdo to točil?!

Neděle, 12.10.2014 / recenze

 

Nevím, zda – li si někdo řekl, že příběh čtyř lidí, kteří se jen tak náhodou sejdou na Silvestra, na nejznámějším věžáku ve městě, ve snaze skočit dolů, bude trhákem roku, ale opak je pravdou. Toto je totiž suma sumárum 96 minut všeho, kolem čeho se točí celý film Dlouhá cesta dolů.

Je až absurdně banální, že by se ve stejnou minutu jeden po druhém sešli na témže místě a ještě se stejným úmyslem, ale tvůrce to zřejmě neřešil. Nebo mu to možná došlo později a proto film označil jako komedii. Navíc symbióza slovíček jako je komedie/drama nedělá nikdy dobrotu. Zvláště ne, když se řeší takto závažná věc, jako je sebevražda. Film je tak stupidní, až to bolí, a sama jsem překvapená, že jsem se na takovou slátaninu dokázala dívat celou dobu. Je to možná tím, že v poslední době nikdo nic dobrého nevymyslel, a tak už i „brakům“ dávám naději.

Za naprosto nejhorší považuji herecké obsazení Pierce Brosnana, který se na takovou roli absolutně nehodil. Naopak Imogen Pootsová dodává filmu ono „něco“, díky čemu jsem se možná vydržela dívat.
Negativa vidím i v trapném přehrávání scén, zvláště těch, kde se lidé smějí zatímco by měli plakat a naopak. Celé je to postavené na hlavu. Nechápu tvůrce a ještě více nechápu herce, že mohli takové role vzít. Film se dle mého řadí mezi braky roku 2014. Dále bych vyzdvihla fakt, že hned po úvodní „znělce“, znáte svou budoucnost na dalších 95 minut, jelikož vše podstatné je vyjeveno již na začátku. A ruku na srdce, koho by tedy zajímalo čekat až do konce?

Děj je tedy více než trapný. A jaká je zápletka? Účastníci sebevražedných pokusů se smluví, že na několik týdnů spojí své životy a sepíší jakousi dohodu o životě alespoň do Valentýna. Vydrží to všichni nebo někdo z nich dohodu zruší? To se podívejte sami. Teda pokud máte mísu na zvracení nebo toaletu poblíž, v případě, že byste se samou stupiditou z filmu „potentočkovali“.

Pointa filmu je, že si máme vážit svých životů, radovat se z maličkostí a nekazit si radost lidmi, kteří nám za to nestojí. Což je pravda pravd, ale to je asi to jediné pozitivní, co na tomto filmu shledávám. A tak za tuto filmovou sebevraždu dávám 45%.


Autor: Kateřina Jelenová


Téma: Kino a film

Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Související články

 

 
Kultura dnes


Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.