PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Fast Food Orchestra si vyjeli s novou deskou do Izraele. Pak ji představí v Budějovicích

Fast Food Orchestra si vyjeli s novou deskou do Izraele. Pak ji představí v Budějovicích

Pondělí, 31.10.2011 / zpráva

 

Nové album Wanted For Cooking české reggae-ska partičky Fast Food Orchestra vychází 10. listopadu. Ještě před koncertem v budějovickém Mighty baru Velbloud, kde zahraje 12. listopadu, si kapela vyrazila na čtyři koncerty do Izreaele. Tamní diváci byli první, kdo novinku slyšeli. A jak zní?

Fast Food Orchestra si během příprav nové desky a domácího turné odskočili na čtyři koncerty do Izraele. Se spřízněnou izraelsko-ruskou formací Los Caparos zahráli o posledním říjnovém víkendu v Tel Avivu, Haifě a Jerusalemě.

„Byla to více méně souhra okolností. Jak se říká, byli jsme ve správnou chvíli na správném místě,“ vysvětluje kapelník Fido, jak se k hraní dostali. Izraelští diváci tak měli možnost jako první slyšet materiál z nové desky nazvané Wanted For Cooking, která vychází 10. listopadu.
„Určitě zahrajeme některé z našich nových písniček. Bude to o kousek těžší získat publikum, které nás nikdy na živo neslyšelo, ale rozhodně si to užijeme,“ sdělil před izraelským vystoupením Fido.

Zpátky do Čech se Fast Food Orchestra vrací nyní a hned 10. listopadu odstartuje turné, které zahrnuje Plzeň, České Budějovice, Prahu, Brno, Humpolec, Lanškroun a Liberec.
Křest v pořadí šestého alba se uskuteční 16. listopadu v pražském Lucerna Music Baru.

„Letos chceme omezit koncertování a získat tak čas a energii na další projekty. Proto si turné určitě nenechte ujít,“ vyzývají členové kapely své fanoušky. Desku také propaguje čerstvý videoklip Modrá Raketa, který je ke zhlédnutí na serveru youTube. Kromě limitované edice v digi packu bude tradičně možné CD, které bude obsahovat 12 skladeb, zdarma stáhnout ke konci listopadu na www.fastfoodorchestra.cz.

Nové Cd bude menu s netradičními kousky

Wanted For Cooking vychází po dvou letech po zatím poslední Utsuki. „Neradi stojíme na jednom místě. Nová deska je proto rozhodně úplně jiná než ta předešlá. To, že můžeme kombinovat celou paletu hudebních žánrů, je jediný a hlavní důvod, proč to ještě děláme,“ říká Fido.
„Je velmi těžké ji nějak zařadit. Na koncertech pořád hrajeme mix ska, reggae a urban music, což na deskách dodržujeme jen částečně. Stále dost odlišujeme to, co dává smysl hrát na živo a co splní účel jen na desce. Na té však fanoušci uslyší několik velmi netradičních kousků a my se již teď na jejich reakce těšíme,“ pokračuje.

Název sice působí dost abstraktně, bylo těžké se na něm v osmi lidech shodnout, ale dává smysl v souvislosti se jménem kapely. Na hudební pestrosti se také podepsala otevřenost, která roste s věkem členů.

„Už neděláme rozdíl mezi styly, spíše mezi tím, co se nám líbí a co se nám nelíbí. Většina z nás je schopná ocenit cokoliv dobrého od metalu přes vážnou hudbu až po pop,“ vysvětluje kapelník. Od prvního koncertu Fast Food Orchestra uběhlo dlouhých třináct let. „Je to zatracená dřina,“ doplňuje Fido. „Není to jenom ta parádní hodina a půl na pódiu, ani ty parádní kalby po koncertě, ale jsou to celé hodiny strávené v dodávce, nulová šance odjet někam na víkend nebo vyrazit na jinou kapelu. Připadá nám přínosnější omezit hraní, více si užívat koncerty a získat tím čas i na jiné své projekty,“ uzavírá.

Profil:
Kapela Fast Food Orchestra se zformovala v letech 1994-96 a od roku 1998 začala aktivně vystupovat po klubech. V roce 2000 vydává své debutové album s názvem Fugison party (Emergency records) a o dva roky později vychází stylově mnohem vyhraněnější deska Lastfood (Jahquita records). V roce 2004 vychází třetí album s názvem Mangrooves (37 surfers/Megalith records), které je oproti dvěma předešlým obohacena o hlas v současné době více méně stálého hosta, toastera Dr. Karyho. V roce 2008 Fast Food Orchestra vydávají předposlední desku Urban Menu (Megalith records), na které je znát posun k větší stylové rozmanitosti a obohacení zvuku kapely o prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu. Tato deska vyšla i v USA a Japonsku.
Fast Food za více než deset let aktivního vystupování se svým repertoárem objeli téměř celou Českou republiku a opakovaně se také objevili na pódiích zahraničních klubů a festivalů. U příležitosti vydání své poslední desky odjela kapela na čtrnácti koncertní turné do Brazílie a po boku amerických The Toasters také na koncertní šňůru po Evropě. Na podiích se během svého působení objevili po boku kapel jako The Toasters, Pilfers, Hotknives, Panteon Rococo, Slackers, Selecter, The Skatalites nebo Ska-P.

Rozpis turné:
10. 11. Plzeň - KD Šeříkovka
12. 11. České Budějovice - Mighty Bar Velbloud
16. 11. Praha - Lucerna Music Bar
22. 11. Brno - Melodka
26.11. Humpolec - Hell Club
2.12. Lanškroun - Apollo Music Club
9.12. Liberec - Klub Vlak

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.


Autor: i -