PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Bluesman Lipa vydal novou desku se synem i raperem Opakem. Vystoupí v Písku

Bluesman Lipa vydal novou desku se synem i raperem Opakem. Vystoupí v Písku

Čtvrtek, 17.05.2012 / zpráva

 

Peter Lipa, renomovaný slovenský jazzový a bluesový umělec, vydává nové autorské album Lipa 68 v podobě CD i LP. Nová nahrávka přichází na trh po dlouhých sedmi letech od poslední úspěšné platinové „řadovky“ Lipa spieva Lasicu. Peter Lipa si tentokrát přizval k produkci syna Petra Lipu ml. a Ľubora „Umelca“ Priehradníka. Výsledkem je zajímavé, až lehce multižánrové písničkové album, kde společným jmenovatelem je samozřejmě zpěv Petera Lipy a jeho jazzbluesové hudební cítění. Navíc díky producentům a chuti Petera Lipy experimentovat, přistupovat k hudbě z různých úhlů, získalo album moderní a příjemný zvuk. Desku Lipa představí na jihu Čech v sobotu 19. května v písecké kavárně U Vavřiny. Start je ve 20 hodin.

"Pri tomto albume som sa rozhodol použiť počítače a nové technológie, keďže moji dvaja partneri sa v nich veľmi dobre vyznajú. Všetka hudba vznikala doma na klávesoch pri komjutri. S počítačmi sme pracovali už predtým na Lipa spieva Lasicu, ale tu sú tie veci dotiahnuté do dokonalosti. Kvalita zvuku, práca s mojim hlasom, aranžmá sú na úplne inej úrovni. Svet okolo nás sa mení a aj naša hudba vyzerá inak. Musíme byť „up to date" a vedieť čo sa dnes počúva, čo je populárne a zaujímavé. Muzikantský život ma naučil vnímať všetko čo sa okolo nás deje s takou širšou optikou. Uzatváranie sa do jednej ulity, škatuľkovanie to nemám ani ja rád a ničomu to neprospieva,“ říká Peter Lipa.

Textařsky se na desce podílel herec Milan Lasica, Rudo Rusiňák - autor písně Maturantky, ale také Peter Kollár, Juraj Paliesek a ze zahraničí Christian Webber a Linda de Broil.
„Moja tvorba jednoznačne začína pri zháňaní textov. Mám niekoľko dobrých adries na textárov, ale niekedy sú to aj texty, ktoré mám už dlhšie doma v šuflíku a čakajú kedy príde ich čas. Keď si prečítam text, musí ma osloviť jeho téma, jazyk, s ktorým sa v ňom narába. Pieseň Stromy sa ľúbia po stojačky je z pera Ruda Rusiňáka. Je o stromoch, ktoré sa ľúbia po stojačky - celkom iracionálny scenár - stromy sa neľúbia... Všetko je to jasné, ale keď to dal dokopy, tak sa mi to veľmi zapáčilo,“ podotýká zpěvák.

Peter Lipa se vždy obklopoval špičkovými muzikanty, ti nechybí ani na žánrově pestré desce Lipa 68.  
„I keď sme všetky hudobné nástroje, zvuky a melódie vytvárali sami za pomoci počítačov, prizvali sme si aj niekoľko skvelých inštrumentalistov, ktorí do jednotlivých piesní vniesli svoj talent a individualitu. Skvelého gitaristu a môjho priateľa Ruggera Robina, harmonikára Hendrika Merkensa , Michal Žáček na flautu a ďalších. V piesni Hopeful Spring and Weeping Summer, v ktorej sa spieva o roku ´68 mám dokonca jeden duet s rapperom Opakom. Naša hudba, teda rap a jazz, vychádza z rovnakých koreňov, ktorými sú černošská hudba a vokál a R&B. Verím, že to poslucháči ocenia,“ věří Peter Lipa.

Tématicky nese album prvky blues a moderního jazzu, posluchač však na něm najde zmíněný rap, r&b, funk, soul, reggae i elektronické záchvěvy.  

POSLECH:
http://www.indies.eu/music-player/?ida=1275 


Autor: i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Jaroslav Samson Lenk a Hop trop - ZRUŠENO

Hudba / koncert / tramp - folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
14.12.2018 od 19:00 hod.

 

Adventní koncert Rotary Clubu Tábor

Hudba / koncert / Adventní koncert
KOSTEL SV. FILIPA A JAKUBA, park pod Kotnovem v Táboře
14.12.2018 od 18:00 hod.

 

Křest EP Z kola ven a premiéra videoklipu Ála

Hudba / koncert / folk rock
Kavárna U vás
14.12.2018 od 19:00 hod.

 

Th!s vs. Vees - Rock Off Tour

Hudba / koncert / rock
velbloud
14.12.2018 od 20:00 hod.