PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Ivana Štenclová ohromila svojí tvorbou, ve které kombinuje nejrůznější techniky

Ivana Štenclová ohromila svojí tvorbou, ve které kombinuje nejrůznější techniky

Sobota, 30.03.2024 / fotoreport

 

V táborském Divadle Oskara Nedbala se každoročně představí spousta umělců a osobností. A to nejen v rámci nejrůznějších představení a cyklů přednášek, ale i ve výtvarných, sochařských a fotografických oborech. Poslední vystavující je momentálně Ivana Štenclová, která na nedávné vernisáži představila svoje obrazy, ve kterých kombinuje mnoho zajímavých technik a vyjadřuje jimi svoje vnímání světa a lidí v něm.

Ivana Štenclová, velmi nadějná a talentovaná výtvarnice, vystudovala střední uměleckoprůmyslovou školu v Opavě, což se na její tvorbě a technikách poměrně odráží. I když se primárně specializuje hlavně na kresbu, do svých děl velmi často vnáší i plastičnost a originalitu použitím nových materiálů, jako jsou drátky, kabely, staré novinové a letákové odstřižky nebo nejrůznější způsoby vrstvení dřeva a překližky.

Tím se stává výraznou a pro mnohé možná i jaksi kontroverzní autorkou, která se nebojí experimentovat, zkoušet nové věci, materiály a kombinovat techniky zdánlivě nezkombinovatelné. Snad právě proto je i držitelkou několika ocenění, z nichž jedno získala už za svou diplomovou práci (Cena Josefa Hlávky), což je v každém případě velký úspěch.

Takový průřez její tvorbou, výběr toho nejlepšího si aktuálně můžete prohlédnout právě v galerii v Divadle Oskara Nedbala, a to až do 28. dubna.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

SMUTÉNKA: Zemřel "Maxík" Daniel Vali

 V noci z pátku 12. na sobotu 13. dubna zemřel ve věku 53 let hudebník Daniel Vali z uskupení Maxim Turbulenc. Příčinou úmrtí je zřejmě selhání srdce. Vali byl nejdéle sloužícím "Maxíkem", tedy uskupení, které hrálo lidové a zlidovělé písničky v diskotékovém pojetí, např. Jede jede mašinka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Divadlo Toy Machine: Eliška a jiné královny

Pro děti / pohádka
Švestkový Dvůr, Malovice 35
13.04.2024 od 16:00 hod.

 

Bezplatné a anonymní testování na žloutenku, syfilis a HIV

Ostatní / bezplatné testování
Dům kultury Strakonice
13.04.2024 od 12:00 hod.

 

-123 minut v Táboře!

Hudba / koncert / Jazz, blues, funky
Sklep bar Tábor
13.04.2024 - 14.04.2024 od 19:00 hod.
vícedenní akce

 

UŽ VÍM, CO NA SEBE!

Ostatní / workshop
U Malše 1805/20, České Budějovice, 370 01
13.04.2024 od 13:00 hod.