PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Co má společného Minecraft, literatura a autismus? Listování prozradí víc

Co má společného Minecraft, literatura a autismus? Listování prozradí víc

Neděle, 03.03.2024 / fotoreport + článek

 

Skvělý, literárně-divadelní projekt Listování aktuálně zprostředkovává několik skvělých představení. Mezi nimi i velmi emotivní, silný a vlastně i částečně autobiografický román Kluk z kostek, který vypráví příběh jednoho, lehce se rozpadajícího manželství a otce hledajícího cestu k synovi trpícího poruchou autistického spektra. Celý „listovací“ ansábl tak skvělou formou upozorňuje na problematiku vnímání společnosti právě těchto lidí a jejich dost specifických potřeb, které se nám mohou zdát nesmyslné a často banální, přesto však tvoří neodmyslitelnou a zásadní složku jejich života, který je stejně bohatý, ne-li možná v některých ohledech bohatší, než ten náš. A mimo to samozřejmě představuje velmi čtivý, často humorný a přesto vážný román o autismu a hledání cesty k vlastnímu dítěti pomocí počítačové hry, který tímto všem doporučujeme k přečtení.

A protože ani Divadlo Oskara Nedbala v Táboře poskytuje svým návštěvníkům ten nejpestřejší program jaký je jen možný, měli jsme nedávno možnost zhlédnout právě i toto představení. V rolích hlavních protagonistů již zmíněného románu se představili Pavel Oubram, Věra Holá a Tomáš Drápela, kteří svými výkony a vybranými knižními pasážemi diváky nejen rozesmáli a pobavili, ale i dohnali k slzám dojetí. Tenhle příběh je totiž vyloženě nadupaný emocemi a na divadelních prknech, v podání velmi nadaných herců, měly možnost ještě více vyniknout.

Pokud vám tohle představení uniklo, máte pořád možnost si pořídit knížku – k zapůjčení je ve veřejných knihovnách, anebo navštívit další představení, které Listování chystá a na které tímto zveme. Tentokrát budeme listovat knihou Stop od Tomáše Poláčka, který v létě roku 2015 podniknul jednu velkou bláznivou výpravu, na které stopnul 250 aut. A to jen proto, aby se dostal přes Sibiř, Aljašku, peruánskou poušť až do Ohňové země. Navštívit ho budete moci opět například v táborském divadle 18. března. A pokud je vám Tábor místně vzdálený, doporučujeme sledovat web Listování, kde se dozvíte nejen aktuální informace o tom, kde se kdy co hraje, ale můžete si přečíst třeba i ukázky z knížek, které se díky tomuto projektu dostaly více nejen mezi čtenáře, ale i mezi další milovníky kultury.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Noc na Karlštejně

Divadlo
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
17.04.2024 od 19:00 hod.

 

koncert kristýna šebková a hvězdy, které nehasnou

Hudba / koncert
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.04.2024 od 19:00 hod.

 

Koncert Musica Dolce Vita

Hudba / koncert / Klasická hudba
Zámek Nové Hrady
17.04.2024 od 18:00 hod.

 

Bratři Ebenové

Hudba / koncert
Městské divadlo, Horní 2, 381 01 Český Krumlov
17.04.2024 od 19:30 hod.