PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Fotograf Jindřich Štreit otvírá v Galerii Auritus téma závislostí. Bez pochopení bych fotku neudělal, říká

Fotograf Jindřich Štreit otvírá v Galerii Auritus téma závislostí. Bez pochopení bych fotku neudělal, říká

Úterý, 07.11.2023 / fotoreport + článek

 

Charita Tábor už tradičně uspořádala ve svých prostorech podzimní výstavu fotografií profesora Jindřicha Štreita. Ten v Galerii Auritus vystavuje už podvacáté třetí. Letošní cyklus výstava nese název Kde končí snaha a pojednává o tom, že nikdy není pozdě na nový začátek.

„Jezdím do Tábora velice rád, 23 výstav v jedné galerii je pro mě unikátní. Mám za sebou 1600 výstav V ČR i zahraničí, ale tady je to jednička. Vždy tu vystavuji sociální, těžká témata, která korespondují s tématy a naplní práce Charity Tábor. Mezilidské vztahy jsou pro tuto práci základem, je zde nabídnuta především tato pomoc. Bez pochopení a upřímného a krásného slova nelze problémy klientů vyřešit. Vše je motivováno láskou, pokud máme v sobě lásku, můžeme ji předávat dalším. Když fotografuji, prvotní co cítím je vztah k lidem a vzájemné pochopení. Bez tohoto bych neudělal ani jednu tuto fotku," říká přední český dokumentární fotograf Jindřich Štreit, který letos v září za své dílo převzal Stříbrnou medaili předsedy Senátu Parlamentu České republiky.

Aktuální výstava v Charitě Tábor představuje dvě témata - drogově závislé ze Štreitova vězeňského cyklu Cesta za svobodou a fotky z Kroměřížské léčebny, kde se závislí snaží ze závislosti dostat. Výstavu fotografií mohou zájemci zhlédnout do 26. listopadu.

„Nyní pracuji na tématu ještě těžším. Fotím lidi v kómatu a ty, kteří se o ně starají. Dítě, co se chtělo oběsit, zbité ženy, sebevraždy, havárie. Je to opravdu děsivé," prozradil Jindřich Štreit.


Fotografie


Autor: David Peltán

Bubeník legendárních Deep Purple Ian Paice míří do Písku

Koncert bubeníka legendárních Deep Purple se uskuteční ve středu 6. prosince. Ian Paice, člen kapely Deep Purple, společně s kapelou PURPENDICULAR přijede do KD Písek a přiveze program největších hitů slavných Deep Purple. Koncert je jednou z mála příležitostí vidět opravdovou legendu z bezprostřední blízkosti a přímo ucítit dotek rockové historie. Vstupné v předprodeji na volné stání je 890 Kč, na místě 1 000 Kč, VIP sezení v předprodeji 1 000 Kč, na místě 1 200 Kč.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Čertovské rejdění

Pro děti
náměstí Tomáše Bati
05.12.2023 od 16:00 hod.

 

všechny báječný věci

Divadlo / monodrama
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
05.12.2023 od 19:00 hod.