PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Chceme být blíže fanouškům, říkají Rybičky 48. Na turné k dvacetinám se zastaví na jihu Čech

Chceme být blíže fanouškům, říkají Rybičky 48. Na turné k dvacetinám se zastaví na jihu Čech

Středa, 25.10.2023 / článek

 

„Parto, pokud chcete vidět mejdany, jaký jsme jeli před 20 lety, tak jinou příležitost už asi mít nebudete," říkají jako jeden muž členové kutnohorské skupiny Rybičky 48 a na dlouhou dobu naposledy se vracejí z velkých hal do bezprostřední atmosféry menších klubů a kulturních domů. Blíž fanouškům, blíž jejich emocím. Oldschool tour, jak kapela své putování po republice nazvala, zahájila 14. října doma v Kutné Hoře. Celé turné pak čítá deset zastávek, a to i na jihu Čech, kde vystoupí třikrát. První koncert se uskuteční v sobotu 28. října v budějovickém kulturním domě Gerbera, 16. listopadu následuje návštěva táborského Hotelu Palcát a 9. prosince pak kapelu zastihnete v KC Jitka v Jindřichově Hradci.   

"Oldschool tour znamená hlavně to, že se po x letech vracíme ke kořenům. Máme neskutečnou radost, že ten náš cirkus zajímá tolik lidí, že můžeme dělat halový koncerty, vyprodat O2 arenu a hrát ty nejlepší časy na těch největších festivalech, ale někdy je návrat ke kořenům potřeba. Je dobrý vědět, odkud jsme vzešli, a proto se vracíme přesně do těchhle klubů a kulturáků, který máme spojený se spoustou zážitků," vystvěluje frontman Jakub Ryba.

Každou zastávku Oldschool tour osvěží skupina Selfish, ke které Rybičky 48 kdysi vzhlížely a pouštěly si jejich písničky. Selfish se nedávno po dlouhé pauze dali znovu dohromady právě kvůli tomuto turné a každý z koncertů zahájí právě oni.

"Podle mýho byli nejlepší kapelou ve stylu, kterej jsme tehdy hráli i my. Chodili jsme s bubeníkem Ondrou poslouchat jejich CD na jukeboxu do jednoho kutnohorskýho nonstopáče. A před dvaceti lety jsme měli sen, že by nás jednou vzali na turné. Mezitím Selfish ukončili činnost a je fantastický, že se po deseti letech se dají dohromady právě kvůli našemu turné. Máme z toho obrovskou radost a plníme si tím další klukovskej sen," vysvětluje volbu Kuba Ryba. 

Naopak závěr každého večera bude mít na starosti DJ Vláďa Švec, jehož proslulé hudební sety kluci z Rybiček hojně navštěvovali v Kutné Hoře právě před dvaceti lety, po návratu ze svých koncertů.

"Je to oldschool tour, proto jsme oslovili DJ Vláďu. Ten totiž hrál v disco klubu Jama v Kutný Hoře, kam jsme se chodili před 20 lety po koncertech. Bude to taková retro rocko/diskotéka s hitama, na který jsme pařili my. Takže po našem koncertě začne afterparty a my si u starejch dobrejch fláků půjdeme dát drink s fanoušky," doplňuje. 

Kdo bude chtít s kapelou oslavit narozeniny, bude muset vyrazit do Prahy do Velkého sálu Lucerny, kde 22. listopadu Rybičky 48 oslaví 21 let od prvního vystoupení. Na turné zazní i dlouho nehrané skladby.

"Budeme hrát průřez celými 21 roky, ale zazní i starý pecky jako Filmová hvězda, Reality show nebo Sexualní akrobat," přibližuje kytarista Petr Lebeda a dodal, že na koncertech turné budou chybět tradiční pyro efekty: "Jasně, pyro show k nám už neoddělitelně patří, ale my chceme na tomhle turné být lidem co nejblíž. Před koncerty se budeme fotit s fans a při koncertě od nich budeme několik desítek centimetrů. To pro nás bude neskutečně vítaná změna."


Fotografie


Autor: -i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Terapie tvorbou

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
30.11.2023 od 17:30 hod.

 

Karel Vepřek

Hudba / koncert / folk
Městská knihovna
30.11.2023 od 18:00 hod.

 

Ztratit se v lese

Ostatní / setkání / beseda
Divadlo Oskara Nedbala
30.11.2023 od 19:00 hod.

 

Pecha Kucha Night - 27.

Ostatní / setkání
F.A. Gerstnera 2, eon
30.11.2023 od 19:30 hod.