PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jednota hostila milovnici metalu a spisovatelku Ivu Hadj Moussu

Jednota hostila milovnici metalu a spisovatelku Ivu Hadj Moussu

Neděle, 27.08.2023 / fotoreport + článek

 

O Havířovině české autorky a milovnice metalové muziky Ivy Hadj Mousse jsme psali nedávno. Samotná autorka navíc přijela svoji poslední knížku představit i do táborské Jednoty, kde připomněla i svoji předchozí tvorbu, cesty jejího vzniku, inspiraci a tak trošku i plány do budoucna, kterými svoje fanoušky a věrné čtenáře rozhodně nalákala k jejímu sledování na sociálních sítích a netrpělivému vyčkávání další knížky.

Iva Hadj Moussa se do povědomí čtenářů zapsala především svým románem Šalina do stanice touha a to i přesto, že to nebyla její prvotina. Před ní publikovala několik fejetonů a jeden román. Nicméně „Šalina“ se stala jaksi výraznější a mezi čtenáři byla po svém vydání opravdu hodně vidět a byla tématem nejedné diskuse. I její další román Démon ze sídliště, odehrávající se právě v Táboře a jeho okolí se těšil velké čtenáře oblibě. Další autorčina kniha, kterou se stala právě Havířovina byla tak netrpělivě očekávána a i skvělá marketingová práce, kterou na ni Nakladatelství Host odvedlo, jistě zapříčilo opravdu hojnou návštěvnost. Havířovina se navíc dočkala i audioknižního zpracování, a tak si ji může poslechnout téměř každý.

Iva Hadj Moussa sice přímo neprozradila, jakou knihu plánuje do budoucna, ale díky tomuto skvělému setkání víme, že se v každém případě máme na co těšit. Opět to bude silný, emotivní příběh z českého prostředí, dost možná opět zasazený do blízkého okolí táborského, který otevře velké společenské téma a donutí jeho čtenáře přemýšlet nejen nad sebou samým, ale i nad ostatními, nad světem, nad různými modely chování a nad tím, jak si jako lidé na tomhle světě vlastně stojíme. No, můžeme jen doufat, že se ho dočkáme brzy a že se s ním u nás autorka zase zastaví.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


dětský den s mimoněm, mickeym, jednorožcem a šmoulou

Pro děti / dětský den
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2023 od 13:30 hod.

 

táborský svatební veletrh

Ostatní / Svatební veletrh
Hotel Palcát
24.09.2023 od 10:00 hod.

 

Biotronika

Ostatní / duchovní shromáždění,
Clarion Congress Hotel České Budějovice, 14, Pražská tř. 2306, 370 04 České Budějovice
24.09.2023 od 15:15 hod.

 

Svatba bez obřadu

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.09.2023 od 19:00 hod.