PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Andrea Tachezy přivezla do Divadla Oskara Nedbala kus přírody a svoji lásku ke kresbě

Andrea Tachezy přivezla do Divadla Oskara Nedbala kus přírody a svoji lásku ke kresbě

Sobota, 01.04.2023 / fotoreport

 

„Jsem ilustrátorka a bezúčelná kutilka. Sběratelka zdánlivých zbytečností a taky příběhů. Ráda kreslím, lepím a maluju. I o tom, co mám ze všeho nejraději – kafe, staré papíry a dlouhé procházky,“ říká o sobě Andrea Tachezy, která svoje díla, dílka a kresbičky vystavuje v galerii táborského divadla. Svými pracemi představuje divákům nejen svou lásku ke kresbě, k čistotě a především k přírodě, která je jí celoživotní inspirací.

Kromě vystavování svých obrazů se Tachezy věnuje i výrobě drobných předmětů pro radost, které jsou k dostání na jejím e-shopu a mimo to je i úspěšnou a oceňovanou knižní ilustrátorkou, která se podílela na takových dílech jako je Daleká cesta za domovem , Dům číslo 226, za který dostala ocenění Zlatá stuha, nebo Když dá husa huse pusu. K psaní si ráda pustí nějakou drsnou severskou kriminálku nebo detektivku, kterou by jednou moc ráda i ilustrovala.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová





SMUTÉNKA: Zemřel náčelník Divadla Pod Čarou Miroslav Pokča Pokorný

V nedožitých 61 letech zemřel po dlouhé nemoci principál, náčelník a zakladatel píseckého Divadlo Pod čarou a organizátor mnoha kulturních a společenských akcí na Písecku Miroslav Pokča Pokorný. Divadlo, klub zakládal v roce 2000 s přáteli ze šermířské skupin Rival. Od té doby tam přivezl nespočet skupin a uspořádal nesčetně představeních. Pod jeho taktovkou se konal také festival Rockem proti ROCKEM PROTI RAKOVINĚ open air festival Ražice nebo písecká Neckyáda na milované Otavě.  "Za kapelu 200ZBRANÍ i za sebe, ti moc chci poděkovat za všechno cos vykonal pro píseckou scénu. Bez tebe by v Písku byla kulturní bída a nuda. Pro Divadlo Pod čarou ses obětoval. Nikdy nezapomenem...," napsali například kamarádi a připojily se další stovky lidí i kapely jako UDG, Imodium, Krypton, Honza Křížek, Kámo, nahoď aj. I my se připojujeme. Upřímnou soustrast všem a děkujeme za společné akce i chvíle a nezištnou, srdíčkovou podporu kultury. Poslední rozloučení s Miroslavem Pokorným se bude konat v pátek 12. června v 10.30 hodin v Divadle Pod čarou. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco



Kultura dnes


R.U.R. (Karel Čapek) - Divadlo Na břehu

Divadlo / drama
Barokní dvůr Borotín (naproti hradu Borotín)
07.06.2026 od 17:00 hod.

 

MIMIfest - 4. ročník

Festival / pro děti
Mimi Kafe
07.06.2026 od 10:00 hod.