PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jaký byl život po Kafkovi? To v táborské knihovně poodhalila Magdalena Platzová

Jaký byl život po Kafkovi? To v táborské knihovně poodhalila Magdalena Platzová

Sobota, 25.03.2023 / fotoreport

 

Magdalena Platzová je jednou z mnoha českých autorek, jejíž tvorba sice neoslovuje velká čtenářská publika, což může být dáno především výraznou úsporností jejích textů, které čtenářům nepředkládají jasné a ostré kontury jednotlivých příběhů, zato však exceluje výrazností témat, silou jazyka a osobitou neotřelostí textů, které přináší. Snad právě proto je její tvorba překládána a prezentována i v zahraničí.

Platzová v loňském roce přinesla na pulty knihkupectví nový román Život po Kafkovi, ve kterém poodhaluje jeden z velkých životních milníků Kafkova života. A to i přesto, že zde Kafka téměř nevystupuje. Je skryt ve stínu ženy, jejíž život ovlivnil více, než si za svého života sám uvědomoval a která až na sklonku svého života, i když nedobrovolně, odhalila své city k němu prostřednictvím společné korespondence.

Magdalena Platzová právě s tímto posledním románem a opravdu velkým příběhem nedávno navštívila táborskou knihovnu a odhalila tak svému publiku nejen příběh velké lásky, ale také zklamání, bolesti a povahy člověka, který si možná ve skrytu duše přál opravdový vztah, rodinné zázemí a klid, ale nebyl toho schopen. A tak ničil vše kolem sebe včetně svých partnerek, mezi které patřila i zapomenutá a díky Platzové znovu objevená Felice Bauerová.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura

SMUTÉNKA: Zemřel hudebník Dario G. Hity znějí diskotékami dodnes

 Ve věku 53 let podlehl rakovině britský hudebník a producent Dario G, vlastním jménem Paul Spencer. Jeho hity v 90. letech dobily žebříčky hitparád a skladba Carneval de Paris se stala neoficiální hymnou mistrovství světa ve fotbale ve Francii 1998 a následně byla reinkarnovaná v roce 2002 na mistrovství světa ve fotbale v Jižní Koreji. Skvěle si ale vedly i další skladby, například Sunchyme nebo Voices, která byla použita ve filmu Pláž. Jeho písně zní diskotékami, rádii i počítačovými hrami stále. (dap)

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Laco Deczi & Celula New York

Hudba / koncert / jazz - fusion
Kamenáč music art pub
19.06.2024 od 19:00 hod.

 

Spolektiv

Hudba / koncert / folk
SoStánek
19.06.2024 od 19:00 hod.