PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Spisovatel a publicista Ondřej Štindl zasypal táborské divadlo popelem

Spisovatel a publicista Ondřej Štindl zasypal táborské divadlo popelem

Sobota, 04.03.2023 / fotoreport + článek

 

Divadlo Oskara Nedbala, táborská knihovna a kavárna Jednota se v letošním roce spojily dohromady a daly vzniknout velmi pestrému literárnímu programu, který bude už tak bohatou táborskou kulturu obohacovat a kořenit celý rok. První divadelní výkop provedl český spisovatel a novinář Ondřej Štindl, který představil svůj nejnovější román Tolik popela, kde svým čtenářům opět předkládá silný příběh o střetu generací, životních postojů, názorů a náhledů na život.

Součástí celého setkání byla samozřejmě i beseda, která doplnila nejen témata otevřená ve Štindlově knize, ale také zmapovala jeho práci novináře - texty Ondřeje Štindla můžete znát například z Kulturní přílohy Revolver Revue, Týdeníku Echo nebo Echo24 - strachu ze smrti i postoji k době covidové, za které právě román Tolik popela vznikal a jejíž následky a celkový průběh v mnoha směrech ovlivnil každého z nás.

Všechna tato témata se samozřejmě vždy více či méně navázala na literaturu, která v jejich reflexi a sdílení hraje vždy velmi důležitou roli a funguje jako prostředník mezi autory a čtenáři. Ani tvorba Ondřeje Štindla nefunguje jinak. Naopak otvírá velká témata, přináší autorovi postoje k nim, názory a přináší jeho čtenářům ty nejotevřenější a nejupřímnější myšlenkové pochody o společnosti, kultuře i světě. Právě proto je jistě tolik oceňovaná – Štindl je držitelem Ceny Ferdinand Peroutky a dvojnásobný držitel Českého lva - a žádaná a setkání s ním jsou velmi obohacující a inspirativní.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.

 

 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.