PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborský Luxor hostil akrobatického pilota Martina Šonku a jeho let do nebes

Táborský Luxor hostil akrobatického pilota Martina Šonku a jeho let do nebes

Středa, 01.02.2023 / fotoreport + článek

 

Pilota Martina Šonku a jeho akrobatické kousky zná téměř každý. Z obyčejného kluka z relativně malého města, který pro splnění svých snů neměl zrovna nejlepší podmínky, se stal legendou letecké akrobacie, mistrem světa v Air Race a mužem, který ve svém oboru dokázal velké věci. V loňském roce se se svým životním příběhem a svojí cestou k vysněnému cíli svěřil papíru a dal tak vyniknout velmi otevřenému a osobnímu příběhu o své cestě do oblak. Celá kniha je doplněná o fotografie a navíc i rozhovor nejen s jeho rodinou a přáteli, ale i s těmi, již mu stanuli tváří v tvář jako soupeři. Kniha o muži, který si jde tvrdě za svým a svých snů se nevzdává bez boje.

Těsně před vánočními svátky měli Táborští možnost se s tímto nadaným, jedinečným a přesto velice skromným mužem osobně setkat v knihkupectví Luxor, prohodit s ním několik slov a v neposlední řadě si i nechat jeho knihu podepsat. A i když bylo znát, že bylo vše domlouváno poměrně narychlo, a téměř na poslední chvíli, dorazilo mnoho Martinových fanoušků a obdivovatelů, kteří tuto jedinečnou příležitost nechtěli nechat ujít.

Pokud se vám ještě tato kniha nedostala do rukou a toužíte vy nebo někdo z vašeho okolí po silném příběhu o odhodlání, touze splnit si svůj sen, i když vám osud zrovna nepřeje a jednom obyčejném klukovi, ze který se zkrátka nevzdal, určitě po ní sáhněte, nebo ji darujte jako skvělý dárek. A pokud nejste zrovna fanoušci literatury a pohybujete se v Táboře a jeho okolí a uslyšíte vrčení motoru letadla, zkuste zvednout hlavu, třeba nad vámi Martin proletí a budete moci na vlastní oči spatřit, co člověk dokáže, pokud skutečně chce.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura