PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Fotograf Jindřich Štreit přivezl do Tábora charismatického Ferriho

Fotograf Jindřich Štreit přivezl do Tábora charismatického Ferriho

Středa, 07.12.2022 / fotoreport + článek

 

Do magického data 22. 12. 2022 můžete v táborské galerii Auritus Charity Tábor navštívit tradiční, již 22. výstavu předního českého dokumentárního fotografa Jindřicha Štreita, nositele medaile Za zásluhy. Tentokrát v Táboře vystavuje cyklus Ferri, jenž pojednává o životě známé romské postavy z Olomouce. Volnomyšlenkářský Ferri se na popud fotografa vydává na cesty za svou rozsáhlou rodinou. Na fotografiích tak divák zhlédne nejen portrétní fotografie charismatického Roma, ale i příběhy shledání s rodinou, jíž mnohdy neviděl roky.    

Ke svým návratům Jindřich Štreit s úměvem dodal, že: "Jsou tu dobří lidé a krásné ženy, nejkrásnější na světě". Výstava je již tradiční kulturní akcí Charity Tábor a je pořádána ve spolupráci s Městem Tábor.

Profesor Jindřich Štreit je významný český dokumentární fotograf, vysokoškolský pedagog a kurátor. Jeho tvorba se často dotýká sociálních témat, na která se prostřednictvím svých fotografií snaží upozorňovat. Je také autorem několika desítek knih a katalogů. Jeho díla byla vystavena již na více než 1400 výstavách u nás i v zahraničí a jsou zastoupena v nejvýznamnějších sbírkách po celém světě. V roce 2006 byl oceněn Prezidentem České republiky medailí Za zásluhy.


Fotografie


Autor: David Peltán