PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Literární hysterie Zoe Maixnerové v Jednotě měnila pohled na české literáty

Literární hysterie Zoe Maixnerové v Jednotě měnila pohled na české literáty

Sobota, 14.05.2022 / fotoreport

 

Klasická literatura se v dnešní době stala spíš trapnou a nemilou povinností, než činností prováděnou s láskou a zájmem. A jelikož ne všichni profesoři českého jazyka a literatury jsou ochotni přistoupit na zábavnější a progresivnější metody, jak svým žákům tuto literaturu přiblížit tak, aby ji chtěli číst s radostí a chutí, musí nastoupit ti, kteří to dokážou. Karolína Zoe Maixnerová alias CojeZoe je přesně tou osobou, která se rozhodla z klasické literatury a životů jejích autorů udělat opět moderní záležitost. Na svých sociálních popularizuje literaturu 19. století a přináší do ní trochu vtipu, trochu drbů, osobitost a nadsázku a přesto nevynechává důležité okamžiky, události a kontext. Mimo to je autorkou literárního podcastu Literární hysterie.

Do táborské kavárny a knihkupectví Jednota přivezla svojí besedu o Boženě Němcové a Karlu Havlíčku Borovském, což nejsou zrovna nejoblíbenější autoři, které by si člověk vybral k maturitní zkoušce. I když je pravda, že si to mnozí po Zoině besedě rozmyslí, protože takhle zábavnou, a přesto velmi informačně hodnotnou a naplněnou dvouhodinovku literatury vám jen tak někdo nepředvede. Kdyby totiž takhle vypadaly všechny hodiny českého jazyka, stali by se tito dva přední čeští autoři stejně populárními jako J. K. Rowlingová nebo George R. R. Martin.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura

Pokáč přiveze do Tábora show z O2 areny. Bude poslední v roce

 Oblíbený písničkář Pokáč přiveze do táborského Hotelu Palcát svou show, s níž vystoupil v naprosto plné pražské O2 areně, kde s ním jeho písničky zpívalo 14 tisíc lidí od dětí po dospělé. Koncert, který se uskuteční v pátek 7. října od 20 hodin, bude Pokáčovo posledním letošním vystoupení v České republice. Táborský festival vína, jídla a kultury tímto koncertem ukočí svůj 14. ročník. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji ZDE. (dap) 

Související články

 

 
Kultura dnes


senior bez nehod

Ostatní / divadelní přednáška
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
06.10.2022 od 13:00 hod.

 

Kurz korálkování

Ostatní / workshop / od 6 - 120 let
Dům kultury Milevsko
06.10.2022 od 16:00 hod.