PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Srdečné pozdravy z Budějovic. Výstava představí atmosféru města na konci 19. století

Srdečné pozdravy z Budějovic. Výstava představí atmosféru města na konci 19. století

Úterý, 02.11.2021 / článek

 

"Srdečné pozdravy z Budějovic. Město na pohlednicích v letech 1895 - 1939." Tak se jmenuje výstava, která v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích prezentuje pohlednice jihočeské metropole v různých aspektech jejího vývoje (například urbanistickém, kulturním, společenském nebo hospodářském) v časovém horizontu od konce 19. století do roku 1939. Expozici můžete v muzeu navštívit od 5. listopadu do 1. června příštího roku. 

„Výstava je tematicky rozdělena do čtrnácti samostatných bloků, přičemž hlavní důraz je zde kladen především na originalitu a zachycení specifické atmosféry Českých Budějovic včetně zaniklých městských zákoutí a objektů, dopravního ruchu, kouzla starých firem a podniků, specifického společenského dění a nostalgického pohledu na obyvatele na ulicích,“ říká autor a garant výstavy Leoš Nikrmajer.

Expozice kombinuje originály s kopiemi v různých velikostech, kolorované záběry s černobílými fotopohledy a různé techniky tisku v počtu několika set exemplářů, z drtivé většiny pocházejících ze sbírek Jihočeského muzea.

K nejzajímavějším a sběratelsky nejcennějším patří série litografií z přelomu 19. a 20. století, tedy z období zlatého věku pohlednic nebo netradičně výtvarně řešená přání s koloritem krajské metropole.

Otevírací doba výstavy je od úterý do neděle včetně svátků v čase 9 až 17.30 hodin. Vstupné je 25 korun.


Autor: -i, dap-