PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mladá autorka Tereza Komorousová se pustila do psaní Bez zábran. Můžete ji podpořit

Mladá autorka Tereza Komorousová se pustila do psaní Bez zábran. Můžete ji podpořit

Pátek, 27.11.2020 / článek

 

 Příběh dvaadvacetileté dívky, která po těžkém rozchodu začne žít nespoutaně a užívat si každé vteřiny. Plnými doušky hltá vášeň a lásku svých milenců. To je román Bez zábran, na jehož vydání shání mladá táborská autorka Tereza Komorousová v crowdfundingové kampani u nakladatelství Pointa peníze. Do konce sbírky zbývá šest dní.

"Sbírka funguje na stejném principu jako HitHit, který většina lidí zná. Během této kampaně je potřeba vybrat cílovou částku 58 tisíc korun, aby kniha mohla spatřit světlo světa. Vybrané peníze vynaložím na náklady spojené s vydáním, tedy na tisk, práce kolegů - betačtenáři, redaktor, grafik, korektor, náklady na skladování, distribuci a další. Po úspěšném předprodeji a dokončení všech prací kolem chci, aby se kniha dostala na pulty knihkupectví a eshopy," říká Tereza Komorousová. 

Na knihu se nyní vybrala zhruba polovina prostředků a její vydání knihy nadále můžete podpořit ZDE

Autorka pochází z Tábora a pracuje jako referentka nákupu a analýz. Dálkově studuje magisterský obor podniková ekonomika v Českých Budějovicích, kam o víkendech dojíždí. Ve volném čase ráda vaří a zkouší nové recepty nebo si užívá přírody.

"Nic mě ale nezrelaxuje tolik jako psaní, amatérské focení a malba tajuplných obrazů. Poslední roky jsem toho měla tolik na srdci, a tak jsem se začala ze všeho jednoduše vypisovat. Z pár řádků se staly strany a nakonec celá kniha zaznamenávající různé milostné vztahy. Inspirovalo mě mnoho příběhů, které mi roky vyprávěli přátelé, některé jsem dokonce zažila sama. Kolikrát jsem si říkala, že tohle se snad ani nikomu jinému stát nemůže…," popisuje Tereza Komorousová důvody, proč knihu sepsala. 

Najdete se v příběhu?

Román popisuje příběh dvaadvacetileté Gábiny. Ta se po těžkém rozchodu přestěhuje z maloměsta do centra Prahy. Z holky toužící po pevném vztahu se stane volnomyšlenkářka, která začne žít zcela nespoutaně. Ve vztahu se cítila svázaná, a tak se snaží přijít na to, co ji udělá skutečně šťastnou. Zahazuje pevné mantinely věrnosti a na každém prstu má obmotaných několik chlapů a mnohým zlomí srdce. Je schopná se znovu zamilovat, nebo dá přednost svobodě a nevázanému stylu života? 

„Domnívám se, že se v knize může najít každá žena. Byla by škoda nedotáhnout ji do zdárného konce,“
popisuje ⁠betačtenářka Michala Brožová. „Příběh o dívce, která žije a miluje naplno. Rozhodně nezapadá do davu a řídí se heslem: sex, drogy a rock´n´roll. Dočetla jsem první část knihy a musím říct, že tohle jsem nečekala. Dávám palec nahoru,“ doplnila ⁠betačtenářka Jana. 

Příběh knihy můžete sledovat na sociálních sítích:
https://www.instagram.com/bez_zabran_kniha/
https://www.facebook.com/Bezzabrankniha/


Fotografie


Autor: David Peltán


Téma: Literatura

SMUTÉNKA: Zemřel "Maxík" Daniel Vali

 V noci z pátku 12. na sobotu 13. dubna zemřel ve věku 53 let hudebník Daniel Vali z uskupení Maxim Turbulenc. Příčinou úmrtí je zřejmě selhání srdce. Vali byl nejdéle sloužícím "Maxíkem", tedy uskupení, které hrálo lidové a zlidovělé písničky v diskotékovém pojetí, např. Jede jede mašinka. (dap)

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Kája a Bambuláček - Bambulková show

Pro děti
Dům kultury Milevsko
13.04.2024 od 14:00 hod.

 

Divadlo Toy Machine: Eliška a jiné královny

Pro děti / pohádka
Švestkový Dvůr, Malovice 35
13.04.2024 od 16:00 hod.

 

Bezplatné a anonymní testování na žloutenku, syfilis a HIV

Ostatní / bezplatné testování
Dům kultury Strakonice
13.04.2024 od 12:00 hod.

 

-123 minut v Táboře!

Hudba / koncert / Jazz, blues, funky
Sklep bar Tábor
13.04.2024 - 14.04.2024 od 19:00 hod.
vícedenní akce