PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihočeský kraj i weby hledají dobrovolníky. Kulturu můžete sledovat online

Jihočeský kraj i weby hledají dobrovolníky. Kulturu můžete sledovat online

Úterý, 17.03.2020 / článek

 

Jako pomoc boji proti Covid-19 vznikl web SousedskaPomoc.cz, který pomáhá za pomoci dobrovolníků zajistit doručování potravin a léků lidem nejvíc ohroženým koronavirovou infekcí. Jedná se především o staré a nemocné lidi, kteří by v následujících dnech vůbec neměli vycházet z domu. V tuto chvíli projekt koordinuje i domácí výrobce roušek, kterými budou vybaveni všichni dobrovolníci. Dobrovolníky v regionech hledá nejen projekt, ale i Jihočeský kraj a nemocnice.  

Web Sousedskapomoc, jehož autorem je Lukáš Huňka, nabízí rozhraní, díky kterému se dobrovolníci z regionů mohou koordinovat sami mezi sebou. Zájemci se mohou registrovat jako Pečovatel, který vyhledává potřebné, sestavuje nákupní seznamy a zadává je do systému, Kurýr, který nakupuje a rozváží nákupy, a Koordinátor, který řídí kurýry a pečovatele. Zapojit se můžete podle času, který na to máte, a v libovolném městě. 

Nejnovější aktivitou webu je koordinace těch, kdo doma vyrábějí chybějící ochranné roušky. Web zajistí převoz roušek dobrovolníkům a následně distribuci potřebným.

Dobrovolníky hledá také Jihočeský kraj. Shání konkrétně lidi, kteří by pomohli ve zdravotnických službách. Na webu Jihočeského kraje už vznikla databáze těch, kteří chtějí pomoci.

V reakci na šíření nákazy koronavirem zřídil Jihočeský kraj  také bezplatnou linku seniorů. Volat na ni mohou od 8 do 17 hodin sedm dní v týdnu. Na čísle 800 203 210 získají potřebné informace o nemoci Covid-19 i kontakty na organizace a dobrovolníky, kteří jim můžou pomoct. Podobné linky spuští i jednotlivá města jako Tábor, Písek či Třeboň, informace najdete na webových stránkách měst. 

O dobrovolníky prosí také jihočeské nemocnice. Informace jsou na jednotlivých webových stránkách nemocnic. 

Co se týče kultury, umělci se semkli a svá vystoupení nabízejí živě na sociáloních sítích a webech. Například dnes v úterý 17. března ve 20 hodin bude živě přenášen sólový koncert zpěvačky Lenky Dusilové z uzavřeného klubu U Staré paní. Na koncert je možné „zajít" na webu www.nechodven.cz, kde mohou v případě spokojenosti diváci přispět do virtuálního klobouku prostřednictvím jednoduchého odkazu.

V pátek 20. března pak vystoupí Ondřej Ruml & Matěj Benko a v sobotu 21. března David Dorůžka & Jiří Levíček. Na přípravě dalších koncertů se pracuje.


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Festival Na dvanácti strunách

Festival / Kytarová hudba - vážná, folk, jazz
křížové chodby Dominikánského Kláštera, Piaristické náměstí
06.06.2023 - 27.06.2023 od 20:15 hod.
vícedenní akce

 

S láskou Mary - Paul Elliott

Divadlo / komedie
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
06.06.2023 od 19:30 hod.