PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihočeský kraj i weby hledají dobrovolníky. Kulturu můžete sledovat online

Jihočeský kraj i weby hledají dobrovolníky. Kulturu můžete sledovat online

Úterý, 17.03.2020 / článek

 

Jako pomoc boji proti Covid-19 vznikl web SousedskaPomoc.cz, který pomáhá za pomoci dobrovolníků zajistit doručování potravin a léků lidem nejvíc ohroženým koronavirovou infekcí. Jedná se především o staré a nemocné lidi, kteří by v následujících dnech vůbec neměli vycházet z domu. V tuto chvíli projekt koordinuje i domácí výrobce roušek, kterými budou vybaveni všichni dobrovolníci. Dobrovolníky v regionech hledá nejen projekt, ale i Jihočeský kraj a nemocnice.  

Web Sousedskapomoc, jehož autorem je Lukáš Huňka, nabízí rozhraní, díky kterému se dobrovolníci z regionů mohou koordinovat sami mezi sebou. Zájemci se mohou registrovat jako Pečovatel, který vyhledává potřebné, sestavuje nákupní seznamy a zadává je do systému, Kurýr, který nakupuje a rozváží nákupy, a Koordinátor, který řídí kurýry a pečovatele. Zapojit se můžete podle času, který na to máte, a v libovolném městě. 

Nejnovější aktivitou webu je koordinace těch, kdo doma vyrábějí chybějící ochranné roušky. Web zajistí převoz roušek dobrovolníkům a následně distribuci potřebným.

Dobrovolníky hledá také Jihočeský kraj. Shání konkrétně lidi, kteří by pomohli ve zdravotnických službách. Na webu Jihočeského kraje už vznikla databáze těch, kteří chtějí pomoci.

V reakci na šíření nákazy koronavirem zřídil Jihočeský kraj  také bezplatnou linku seniorů. Volat na ni mohou od 8 do 17 hodin sedm dní v týdnu. Na čísle 800 203 210 získají potřebné informace o nemoci Covid-19 i kontakty na organizace a dobrovolníky, kteří jim můžou pomoct. Podobné linky spuští i jednotlivá města jako Tábor, Písek či Třeboň, informace najdete na webových stránkách měst. 

O dobrovolníky prosí také jihočeské nemocnice. Informace jsou na jednotlivých webových stránkách nemocnic. 

Co se týče kultury, umělci se semkli a svá vystoupení nabízejí živě na sociáloních sítích a webech. Například dnes v úterý 17. března ve 20 hodin bude živě přenášen sólový koncert zpěvačky Lenky Dusilové z uzavřeného klubu U Staré paní. Na koncert je možné „zajít" na webu www.nechodven.cz, kde mohou v případě spokojenosti diváci přispět do virtuálního klobouku prostřednictvím jednoduchého odkazu.

V pátek 20. března pak vystoupí Ondřej Ruml & Matěj Benko a v sobotu 21. března David Dorůžka & Jiří Levíček. Na přípravě dalších koncertů se pracuje.


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Léto v parku: Kryštůfek a lesní bytosti

Divadlo / pro děti / loutková pohádka
park u Spektra Sezimovo Ústí
28.07.2021 od 16:00 hod.

 

Znouzectnost

Hudba / koncert / punk - folk - rock
Stánek, Žižkovo náměstí, Tábor
28.07.2021 od 20:00 hod.

 

Bran

Hudba / koncert / celtic
Klášterní zahrada Český Krumlov Klášterní, Český Krumlov, 38101
28.07.2021 od 20:00 hod.

 

Spolektiv

Hudba / koncert / folk
Muzeum fotografie a moderních obrazových médií Kostelní 20, Jindřichův Hradec, 377 01
28.07.2021 od 19:00 hod.