PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Závod kačenek v Budějovicích trhal rekordy

Závod kačenek v Budějovicích trhal rekordy

Čtvrtek, 20.06.2019 / fotoreport

 

Letošní ročník dobročinného závodu Pusť kačku na pomoc handicapovaným dětem trhal rekordy. I díky tomu, že do Vodáckého centra v Českých Budějovicích dorazilo v neděli 9. června přes 1300 lidí se nakonec podařilo vybrat 189 350 korun.

„Počet přibývajících účastníků kachních závodů nás podporuje ve snaze kampaň stále vylepšovat,“ pochvalovala projektová manažerka závodu Lucie Hnojnová fakt, že oproti loňsku přišlo na start zhruba o 300 zájemců více.

Organizátoři ze sdruženích APLA JC a I MY zvládli na místě prodat celkem 652 malých kaček, což je nejvíce v historii. Dohromady tak lidé nakoupili startovní čísla pro 1737 malých kaček celkem za 86 850 Kč. Dalších 32 600 Kč přihodili majitelé 29 velkých kachen.

Veškeré peníze se nyní rozdělí mezi obě neziskové organizace, kterým pomohou s financování výjezdů za rodinami dětí s handicapem v rámci rané péče.

Žluté kachničky ale udělali radost i majitelům startovních čísel. Poté, co byly vhozeny do vody (a v cíli z ní byly zase poctivě vyloveny za pomoci dobrovolníků), vybojovala první třicítka malých kačenek a trojice velkých svým majitelům hodnotné ceny. Rozdávaly se víkendové pobyty v hotelích i vstupenky do divadla. Vůbec poprvé v historii se dokonce někteří výherci svých cen vzdali a věnovali je klientským rodinám I MY a APLA JC.

Úsměvy a spokojenost ale ovládly celé odpoledne. Děti i jejich rodiče si užívali na lezeckých stěnách, bavili se u loutkového divadla nebo obdivovali příjezd motocyklového závodního týmu.

„Máme nesmírnou radost, že se nám tak krásně vyvedlo počasí a dorazilo za námi tolik lidí. Do příštího roku máme jedno takové malé-velké přání. Vzhledem k tomu, že se pojede v roce 2020, bylo by krásné, kdyby se prodal i stejný počet startovních čísel,“ vyhlíží už teď budoucí ročník ředitelka I MY Klára Csirková. 


Fotografie


Autor: David Peltán, -i-

Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce