PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Závod kačenek v Budějovicích trhal rekordy

Závod kačenek v Budějovicích trhal rekordy

Čtvrtek, 20.06.2019 / fotoreport

 

Letošní ročník dobročinného závodu Pusť kačku na pomoc handicapovaným dětem trhal rekordy. I díky tomu, že do Vodáckého centra v Českých Budějovicích dorazilo v neděli 9. června přes 1300 lidí se nakonec podařilo vybrat 189 350 korun.

„Počet přibývajících účastníků kachních závodů nás podporuje ve snaze kampaň stále vylepšovat,“ pochvalovala projektová manažerka závodu Lucie Hnojnová fakt, že oproti loňsku přišlo na start zhruba o 300 zájemců více.

Organizátoři ze sdruženích APLA JC a I MY zvládli na místě prodat celkem 652 malých kaček, což je nejvíce v historii. Dohromady tak lidé nakoupili startovní čísla pro 1737 malých kaček celkem za 86 850 Kč. Dalších 32 600 Kč přihodili majitelé 29 velkých kachen.

Veškeré peníze se nyní rozdělí mezi obě neziskové organizace, kterým pomohou s financování výjezdů za rodinami dětí s handicapem v rámci rané péče.

Žluté kachničky ale udělali radost i majitelům startovních čísel. Poté, co byly vhozeny do vody (a v cíli z ní byly zase poctivě vyloveny za pomoci dobrovolníků), vybojovala první třicítka malých kačenek a trojice velkých svým majitelům hodnotné ceny. Rozdávaly se víkendové pobyty v hotelích i vstupenky do divadla. Vůbec poprvé v historii se dokonce někteří výherci svých cen vzdali a věnovali je klientským rodinám I MY a APLA JC.

Úsměvy a spokojenost ale ovládly celé odpoledne. Děti i jejich rodiče si užívali na lezeckých stěnách, bavili se u loutkového divadla nebo obdivovali příjezd motocyklového závodního týmu.

„Máme nesmírnou radost, že se nám tak krásně vyvedlo počasí a dorazilo za námi tolik lidí. Do příštího roku máme jedno takové malé-velké přání. Vzhledem k tomu, že se pojede v roce 2020, bylo by krásné, kdyby se prodal i stejný počet startovních čísel,“ vyhlíží už teď budoucí ročník ředitelka I MY Klára Csirková. 


Fotografie


Autor: David Peltán, -i-

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Terapie tvorbou

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
30.11.2023 od 17:30 hod.

 

Karel Vepřek

Hudba / koncert / folk
Městská knihovna
30.11.2023 od 18:00 hod.

 

Ztratit se v lese

Ostatní / setkání / beseda
Divadlo Oskara Nedbala
30.11.2023 od 19:00 hod.

 

Pecha Kucha Night - 27.

Ostatní / setkání
F.A. Gerstnera 2, eon
30.11.2023 od 19:30 hod.