PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Známe se? odhalí život lidí mezi námi. Nabídne vietnamský i muslimský den

Festival Známe se? odhalí život lidí mezi námi. Nabídne vietnamský i muslimský den

Pondělí, 03.06.2019 / článek

 

Festivalem Známe se? navazuje pořadatel, táborská obecně prospěšná společnost Cheiron T, na Týden proti xenofobii a rasismu, který má  patnáctiletou tradici. Akce začíná v pondělí 3. června a těšit se můžete na týden plný přednášek, výstav, osobních příběhů, hudebních vystoupení a národních pokrmů. 

V pondělí 3. června od 18 hodin se v kavárně  MP7 na Žižkově náměstí koná Vietnamský den. Spolek Viet - Ňamci Jindřichův Hradec a jeho člen Šon Chung povypráví o životě v ČR, dojde na promítání dokumentu o Vietnamcích v Čechách i přípravu jarních závitků.  

V úterý 18 od hodin se v kavárně Jednota uskuteční Ukrajinský den s promítáním filmu To jsme my. To je Ukrajina. Snímek je natočený mobilem lidmi, žijícími v Donětsku ve válečné zóně. Následovat bude skype debata s Michalem Kody Kislicki, který žije a humanitárně pomáhá v Donětsku, nebudou chybět ani ukrajinští hosté.  

Středa 5 června bude od 18 hodin na CESTA v Ctiborově mlýně zaměřená na LGBT komunitu.Návštěvníci se mohou těšit na promítání LGBT filmu, Claudia onCloud - zpověď transgender ženy, Nuf - zpověď + ropeshow. 

Ve čtvrtek se program vrátí opět do Jednoty, kde se od 18 hodin uskuteční Muslimský den. Vystoupí dokumentární fotograf Antonio Cossa s výstavou fotek z uprchlické krize, hosty b bude imám Hassen a jeho syn Omar. 

Festiválek Známe se? vyvrcholí v pátek od 18 hodin, kdy na Žižkově náměstí bude Romský den. V rámci něj zahrají cheironské kapely, vystoupí taneční soubor Čiriklore a na zavěr zahraje kapela Bengas. 


Autor: David Peltán