PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Basta trio zahrálo v Baobabu s překvapením

Basta trio zahrálo v Baobabu s překvapením

Úterý, 20.02.2018 / fotoreport + článek

 

 V pátek 9. února se uskutečnil koncert kapely Basta trio v táborské Galerii a knihkupectví Baobab, kde hudebníci potěšili posluchače nejen známými, ale i novými skladbami. Koncert byl jako vždy plný báječné atmosféry.

Tradiční sestava, Stanko Fakan (mistr slovenkých húslí), Vojta Vrtiška (kytarový mág), Radek Růžička (baskytara), oživila koncert o hosta Martina Smažíka (cajon), a zahrála spoustu krásných melodií. Svým osobitým a netradičním pojetím a přednesem nás provedli nejen jazzovou, swingovou a slovenskou ľudovou hudbou.

Ač pouze instrumentálně, rozhodně to neubírá na zážitku. Při jejich sólech je nejlepší pohodlně se usadit do křesla a nechat se unášet na vlnách tónů. Najednou si člověk uvědomí, jak se mu pomalu tají dech, a že husí kůže už naskočila po celém těle. Za chvíli kluci přijdou s rytmem, který nenechá sedět v klidu.

Když ke smutku všech přítomných kluci oznamují konec, publikum si vytleskává přídavek. Speciální host Esko Mäkinen byl překvapením jak pro návštěvníky, tak i pro většinu členů kapely. Esko prý umí hrát na všechno, na foukací harmoniku, stejně jako na kontrabas, tedy rozhodně ano. Skladba Minor swing byla závěrem, který si říkal ještě o něco víc.
Ale to prý až příště...


Fotografie


Autor: Bajka Oválená, foto Jiří Loudín

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


autíčko, kam se podíváš

Výstava / sběratelská výstava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
30.06.2022 - 15.09.2022 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

autíčko, kam se podíváš

Výstava / sběratelská výstava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
30.06.2022 - 15.09.2022 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

Michal Horák

Hudba / koncert
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
30.06.2022 od 20:00 hod.