PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Basta trio zahrálo v Baobabu s překvapením

Basta trio zahrálo v Baobabu s překvapením

Úterý, 20.02.2018 / fotoreport + článek

 

 V pátek 9. února se uskutečnil koncert kapely Basta trio v táborské Galerii a knihkupectví Baobab, kde hudebníci potěšili posluchače nejen známými, ale i novými skladbami. Koncert byl jako vždy plný báječné atmosféry.

Tradiční sestava, Stanko Fakan (mistr slovenkých húslí), Vojta Vrtiška (kytarový mág), Radek Růžička (baskytara), oživila koncert o hosta Martina Smažíka (cajon), a zahrála spoustu krásných melodií. Svým osobitým a netradičním pojetím a přednesem nás provedli nejen jazzovou, swingovou a slovenskou ľudovou hudbou.

Ač pouze instrumentálně, rozhodně to neubírá na zážitku. Při jejich sólech je nejlepší pohodlně se usadit do křesla a nechat se unášet na vlnách tónů. Najednou si člověk uvědomí, jak se mu pomalu tají dech, a že husí kůže už naskočila po celém těle. Za chvíli kluci přijdou s rytmem, který nenechá sedět v klidu.

Když ke smutku všech přítomných kluci oznamují konec, publikum si vytleskává přídavek. Speciální host Esko Mäkinen byl překvapením jak pro návštěvníky, tak i pro většinu členů kapely. Esko prý umí hrát na všechno, na foukací harmoniku, stejně jako na kontrabas, tedy rozhodně ano. Skladba Minor swing byla závěrem, který si říkal ještě o něco víc.
Ale to prý až příště...


Fotografie


Autor: Bajka Oválená, foto Jiří Loudín

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Odpočinkové tvořivě kulturní odpoledne s Janíčkem u Stánku

Pro děti / dílny - bazárek - koncert
Stánek, Žižkovo náměstí
22.09.2018 od 15:00 hod.

 

Milevsko sobě

Festival
Milevsko - nám. E. Beneše
22.09.2018 od 09:30 hod.

 

Noční bdění - Ludmila Peřinová

Hudba / koncert / benefice - křest knihy
Gotický sál - Stará radnice
22.09.2018 od 17:00 hod.

 

Dobroběh 2018

Sport / běh
TJ Spartak Soběslav (plovárna u lužnice)
22.09.2018 od 09:00 hod.